Tesla Model X

kar vam pade na pamet
Odgovori
Altmann

Danes sem imel po naklucju priloznost poblizje spoznati Tesla Model X.
Slika

Slika

To, kar bom pisal je zopet POPOLNOMA SUBJEKTIVNO mnenje enga mogoce ze "presranega" desca :mrgreen:

Njaprej ga gledam od dalec in opazim, da se ljudje trudijo z zapiranjem prtlaznih vrat, ki so seveda na gumb (elektriko). Po nekem petem pritisku se vrata pricno zapirati. Gledam drugega, kateremu je tipka za odpiranje zadnjih vrat ostala v roki....
WTF si recem in stopim blizje (naj povem, da me drugace taksni avti nic ne zanimajo, tako ne vem nic ne o Teslinih ne o drugih El. avtih).

Se vsedem zadaj, ker je spredaj ravno sedel en drug firbec, kot bi se na "ploh" vsedel. Ja, saj so sedezi videti kar lepi, usnjeni in trije so. Dva normalna in tretjega "polovica". Slikati zal pozabil, ker me je takoj odbilo sploh se kakrsnokoli preizkusanje zicov

Detail odprtine zadnjih (dviznih) vrat
Slika

Pogled v prtlazni prostor
Slika

Pogled naprej proti vozniku ponuja en sam velik dolg cas
Slika
Slika
Slika

Kljuka prvih vrat v zivo izgleda kot malce lepsa kljuka vrat starega traktorja...
Slika

Prvi sedezi so za sedenje malenkost boljsi, a se vprasam, kako izgleda voznik po 600 km (aja, saj toliko sploh ne doseze..). Giuliini so fotelji proti tem.
Prednji sedezi od zadaj
Slika

Mogoce sem res ze prestar za novodobno tehniko, a ta gmota od monitorja se mi nikakor ni dopadla in se vecje vprasanje, kako se obnese v nocnih urah...
Slika

Sam avto je narejen tipicno Amerisko enostavno. Tisti ki poznate Ameriske avte veste o cem pisem.
Materiali uporabljeni v notranjosti so mi delovali neki feak premium materiali, ki se bodo zdaj zdaj "scufali", strgali, polomili...

Se o kvaliteti koncne izelave... da ne bote rekli, da sem totalno negativno nastrojen, prilagam le fotografije in si ustvarite mnenje vsak zase.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Meni en povprecen Schrott avto za 70k-ojrov al kolk je ze.
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Fino bi bilo, če bi kdo, ki ga že vozil, kaj napisal. Če prav razumem porazdelitev navora, bi dejal, da mora biti vožnja elektroavtomobila prav zabavna.

Lp ...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zabavni so pospeški. Vse ostalo je pa že od leta 1884 nerešljiva uganka :lol:
Altmann

Ceprav to uganko dokaj uspesno resujejo zadnje case
Slika
foto vir: n-tv

Vsaj dva proizvajalca avtomobilov imata ze vse pripravljeno za resen zagon produkcije. Sedaj se resuje se "tezava" (ker jih pac sedaj ni) z polnilnimi mesti. Z ARAL-om vem, mislim pa da tudi z OMV-jem, je vsaj en proizvajalec ze podpisali dogovor o postavitvi polnilnin mest.

Po mojem misljenju je tukaj prihodnost avtomobilizma.

@marko vitas, priblizno za predstavo, ste ze videli kaksen elektro RC model dirkalnika, ali elektricni gokart? Namrec mehanika in fizika govorita zelo v prid elektomotorjem glede na v vseh pogledih potratnim motorjem na notranje izgorevanje.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Meni en povprecen Schrott avto za 70k-ojrov al kolk je ze.
Bolj 100+k€, sploh tak kot si ga ti gledal je krepko preko 100k
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Tale "šrot" se očitno dobro prodaja. Ne vem zakaj, toda priložnost v EL in hibridnih avtomobilih bi morda iskala tudi alfa.
Zabavni so pospeški. Ja seveda, kaj pa drugega. končna hitrost katero se velikokrat omenja pri nekaterih avtomobilih je nepomembna v 99,999 % primerov. Kje pa lahko dokaj varno voziš več kot 200 km/h razen na nekaterih odsekih avtoceste v Nemčiji in na dirkališčih in morda od Brnčičeve do Tomačevega rondoja.
Važen je pospešek, ki ti daje užitek limanja.

Japonci v zadnjih letih oz. bodo zelo kmalu v večini primerov imeli le hibridne in EL. avtomobile.
Subjektivno seveda gledam drugače. Nič ne mora zamenjati zvoka in užitka ameriškega V8 motorja.

Da ostanemo pri Tesli "fenomena suprema lex".
Altmann

Vsekakor se strinjam s tabo @alfasan. Tudi moj Schrott bi pravzaprav moral biti v narekovajih. Moj je bil misljen bolj ljubkovalno :D .

Prodaja je zelo dobra, kajti Americani so kreativni umetniki v ustvarjanju in prodajanju zgodb. Kupci konec koncev boljse alternative skorajda nimajo.
A to v mojih oceh vsaj za zdaj se vedno ne spremeni dejstva, da je avto en povprecen "Schrott" izdelek. :mrgreen:
K sreci imamo vsi pravico do svojega mislenja in si vsak privosci svojemu misljenju primerno. Pa ceprav je dokazano, da obstojeca tehnologija elektro avtomobilov posredno veliko bolj obremejuje okolje. Ampak vazno, da smo civilizirani in nas skrbi za naravo..... #-o
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Vozil sicer S in ne X! Mene osebno ne vlece nazaj med bencin/diesel populacijo in samo cakam, da nekaj "strupenega" postane dosegljivo. Jaz sem za EV!!
Bo pa tudi AR morala (v to jo bo prisilil trg in direktive) razmislit o EV !

Lp
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Altmann napisal/-a:
Sam avto je narejen tipicno Amerisko enostavno. Tisti ki poznate Ameriske avte veste o cem pisem.
Sredi devedesetih sem imel priložnost voziti pravo, čistokrvno ameriško zverino, Oldsmobile cutlass in se mi je nekaj drugega vtisnilo v spomin - izrazito mehko nastavljeno podvozje. Zadeva ni bila nič posebnega med udobnimi križarjenji s potovalno hitrostjo po ameriških prostranstvih. Je pa vožnja z močnim in težkim avtom na mehkem podvozju postala neprijetno moteča na zavitih cestah prelazov in nacionalnih parkov v Skalnem gorovju, pravi rodeo.

Lp ...
Altmann

:D :D , jp, v teh avtih clovek dobi morsko bolezen lahko.
Lani sem vozil Chevrolet Malibu. Je sicer ze precej trsi kot cistokrvne ameriske zverine, a kljub temu se vedno hudo premehko vzmetenje.
Slika
Yagi-san napisal/-a:Vozil sicer S in ne X! Mene osebno ne vlece nazaj med bencin/diesel populacijo in samo cakam, da nekaj "strupenega" postane dosegljivo. Jaz sem za EV!!
Bo pa tudi AR morala (v to jo bo prisilil trg in direktive) razmislit o EV !

Lp
Da bi Alfa Romeo razvijala sama (ali v sklopu FIAT-a) elektricno vozilo, mislim, da si ne bodo mogli privosciti. Niti iz financnega vidika, predvsem pa jih je cas prehitel in so vsaj slabo desetletje prepozni, ce takoj zacnejo.

Prihodnost je definitivno v Avtomobilih na elektricni pogon, kako se bo tukaj prilagodila Alfa Romeo bo cas pokazal.

Nedolgo nazaj sem poslusal prispevek na TV, kjer je en strokovnjak povedal, da bo poraba Litija z zagonom nove Tesline tovarne baterij enormno narasla. Podal je podatek, da bo ta tovarna sposobna v letu dni predelati v baterije celoletno svetovno proizvodnjo Litija.
Ce ta podatek drzi, si lahko samo mislimo, kam to pelje...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

K povečanju rudarjenja litija?
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

off topic

In streznitev bo prišla, ko bodo(mo) proračun filali z trošarino in davkom na elektriko, ki bo nadomestil davke na naftne derivate. Kako je umazana proizvodnja in razgradnja baterij ? Če pol sveta kuri premog za elektriko ne vem če bo to kaj pripomoglo k zmanjševanju izpustov. Glavni onesnaževalci v prometu so tovorne ladje, bodo naredili polnilnice sredi pacifika ? Pomoje je vse to eno veliko zavajanje navadnih smrtnikov.
Odgovori
  • Informacija