Zdrav duh v zdravem telesu

kar vam pade na pamet
Odgovori
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Vozniki precej časa presedimo, kar ni dobro. Prispevajte svoje zamisli o tem, kako se razgibati in o vsem v povezavi s telesno aktivnostjo. Začnem kar jaz. Morda utegne zanimati kakšnega, kakšno zagreto tekačico, tekača. Toplo priporočam:

http://tdbistrc.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

Lp ...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Eni dnevno kolesarimo 8)

In tudi v službo se vozimo s kolesom... Tek mi nekak ne sede...
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Damijan napisal/-a:Eni dnevno kolesarimo 8)

In tudi v službo se vozimo s kolesom... Tek mi nekak ne sede...
Modro, ja, kolesarjenje je zares zdravo. =D> Pravijo, da še bolj kot tek. Vendar je z očmi šoferjev videti kolesarjenje nadvse nevarna rekreacija.

Če najdem karkoli v povezavi s kolesarjenjem, vsekakor zasankam semkaj ali posredujem na ZS.

Lp ...
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Dobrodelni tek na Ljubljanski grad. Videti je zanimivo.

http://hopnagrad.si/" onclick="window.open(this.href);return false;

Lp ...
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Slika

Slika

Slika

Na 15. Bevškem teku, v soboto 3. 6. 2017, sem uspel slikati lepotca, ki je bil v nagradnem skladu - da ne bo pomote, samo vožnja seveda in še to v okviru posebnega srečelova. Prisotno je bilo kar nekaj prodajalcev avtomobilov. Vse pohvale organizatorjem in prijaznemu osebju ob progi.

Lp ...
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Jezero/morje + sup = hudo dobra rekreacija za celo telo, če ti je vroče pa se kar vmes v vodo vržeš, ni boljšega.

P.S.
Kolesarjenje je nevarno?
Ravno toliko kot vožnja z avtomobilom, pa se vseeno vozimo vsak dan.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Načeloma je najboljša rekreacija za telo hoja in plavanje, ker dela celotno telo. In ne samo določen del. (besede ruske osteopatinje)

@urban: verjemi, iz 1. roke in mojih slabih 50.000 rekreativnih km v 11-ih letih, da pri nas kolesarjenje ni samo nevarno ampak zelo kaskadersko. Zelo objestne vožnje avtomobilistov, v določenem delu naše kure te pa želijo izriniti tudi z označene kolesarske steze. Torej... :)
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Na žalost kruto resnično - imel dve nesreči na biciklu v razdobju 7 mesecev.
Najbolje, da se vsi kolesarji spravimo v avte, zasedemo kakšno prosto parkirno mesto več, naredimo malo več gneče na cestah, malo bolj prispevamo k onesnaženosti zraka.....povsem družbeno sprejemljivo.
Sashalljr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Jul 16, 2008 10:56 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 146 1,8TS
Kraj: Maribor

tomasso napisal/-a:Najbolje, da se vsi kolesarji spravimo v avte,.......
To niti ni tako slab predlog, po opažanju sodeč enih 20% kolesarjev spoštuje oliko v cestnem prometu. Ostalih 30% se jim fučka, če bodo poljubili havbo. 50% pa jih preprosto zapelje čez križišče ali pa se vozijo po cesti poleg kolesarskih poti, ker ga itak zakon ščiti in je v vsakem primeru kriv tisti z težjim vozilom. Rad imam poletje, ampak kolesarji res naredijo vožnjo po mestu včasih malo grozno.
It's not bad being small fish if you are PIRANHA!
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Spremljam okolico med kolesarjenjem, ker je prenevarno. In kao vozijo nekateri kolesarji, res se jim jebe za vse, kot omenja @Sashalljr. Če v takem primeru pride do nesreče, ker je kolesar zamoču, sem pripravljen stopiti na stran voznika avtomobila. Pa tudi pešci so, da se razumemo, enka gnoj kot kolesarji. Najboljši so pa tisti, ki hodijo/se vozijo in niti trznejo ne z očesom, ko buljijo v svoje Qrčeve telefone...
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

A ja? Kolesarji smo povsem enako primitivni/civilizirani kot ostali udeleženci v prometu. Ampak ker se ljudje zapakirani v pločevino avtomobila počutijo superiorne, bi za prekrške kolesarje linčali, medtem ko so prekrški v avtu zgolj kavalirski delikti. A ne mi rečt, da ne divjate čez naselja, prehitevate kolesarje pri nasprotnem prometu, vozite brez varnostne razdalje in telefonirate med vožnjo - to se vse tolerira. Medtem Darja Zgonc na POP-TV poziva k džihadu proti kolesarjem, par dni za tem na isti televiziji govorijo o zamujenih priložnostih v kolesarskem turizmu, komandir prometne policije kriminalizira kolesarko, ki se vozi z coffe-to-go, kot da bi lahko do smrti povozila gručo otrok, v Mariboru se tri državne institucije z dobro plačanimi birokrati ukvarjajo z mladoletno kolesarko, ki se je vozila po napačni strani ceste....
Sashalljr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Jul 16, 2008 10:56 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 146 1,8TS
Kraj: Maribor

tomasso napisal/-a:A ja? Kolesarji smo povsem enako primitivni/civilizirani kot ostali udeleženci v prometu. Ampak ker se ljudje zapakirani v pločevino avtomobila počutijo superiorne, bi za prekrške kolesarje linčali, medtem ko so prekrški v avtu zgolj kavalirski delikti. A ne mi rečt, da ne divjate čez naselja, prehitevate kolesarje pri nasprotnem prometu, vozite brez varnostne razdalje in telefonirate med vožnjo - to se vse tolerira. Medtem Darja Zgonc na POP-TV poziva k džihadu proti kolesarjem, par dni za tem na isti televiziji govorijo o zamujenih priložnostih v kolesarskem turizmu, komandir prometne policije kriminalizira kolesarko, ki se vozi z coffe-to-go, kot da bi lahko do smrti povozila gručo otrok, v Mariboru se tri državne institucije z dobro plačanimi birokrati ukvarjajo z mladoletno kolesarko, ki se je vozila po napačni strani ceste....
Ja! tomasso se povsem strinjam, vsi smo enako primitivni. Kot sem napisal niso vsi kolesarji isti, tudi zapakiranci v pločevino nismo vsi enaki. Je bilo pač moje skromno mnenje. Mogoče na podlagi tega da sem samo v tem tednu rešil štiri kolesarje 100% urgence. Samo za primer: en padalec(kolesar) je bil celo tako samozavesten v Mariborski coni 30, da si je pri občini zvečer v temi privoščil zapeljat v rdečo za pešce. Srečo je imel da sem peljal točno 30, pa čeprav sem imel enega pripopanega v rit za sabo in živčnega, ker sem peljal 30. Tako je na račun enega rešenega kolesarja skoraj šla zadnja stran moje pločevinaste "pakunge" v katero sem zapakiran.
Pamet v roke kolesarji, vsaj tisti ki veste kaj pomeni prehod čez cesto, pa kaj pomenijo označene kolesarske poti z nedvoumnimi puščicami na tleh, pa kaj pomeni katera barva na semaforju. Pa zavedajte se kje je rob cestišča. Tudi vsi šoferji zapakirani v pločevino ne vedo kje je kaj.
It's not bad being small fish if you are PIRANHA!
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Da ne bo debata zašla v OT...

V glavnem: kolesarjenje kot šport je zelo OK za voznike avtomobilov, zlasti, če imajo težave s križem. Old-scool dirkači so veliko kolesarili: Walter Rohrl, Jacky Ickx,, Alain Prost je bil menda celo častni gost na eni etapi Tour de France,...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

In to še vedno drži...

Večina dirkačev danes preživi mnogo več časa na kolesu kot v avtu...
Sashalljr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr Jul 16, 2008 10:56 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 146 1,8TS
Kraj: Maribor

Milim da sem pred časom zasledil, da je predvsem za moške kolesarjenje lahko problematično kaj se zdravja tiče. Nevem in ne trdim tega. Sam se veliko raje, ko imam čas odpravim peš na enega izmed bližnjih hribov(Pohorje, Kalvarija, Piramida) alipa ob kakšno jezero, stran od mestnega vrveža. Na splošno je hoja dosti bolj zdrava kot tek, sploh z nas ki smo bolj pasivni kaj se športa tiče.
It's not bad being small fish if you are PIRANHA!
Odgovori
  • Informacija