Zakaj so SUV v modi

kar vam pade na pamet
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Sledim razpravi o novem Stelvio-u. Ob tem se mi je utrnila sledeča pomisel; nedvomno so SUV, Crossroad modeli osebnih avtomobilov ali kakorkoli jih že imenujete, danes nadvse v modi. O okusih se sicer ne razpravlja, ker se ljudje vedno ne odločamo razumno, sicer bi bili sociopati, a tovrstni modeli avtomobilov nosijo v sebi neko nadvse zanimivo, da ne rečem magično protislovje, ki ga ne znam razrešiti. Dejala bi, da imam na pogledu na zapeljive, pregrešne SUV občutek, kot da bi se morala odpraviti na vrt v salonarjih za dva tisoč ali več Evrov. Zato sprašujem bralstvo, kaj meni o tem.

Imejte se lepo,
Nataša
Zadnjič spremenil marko vitas, dne Po Apr 17, 2017 9:51 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Ker je imenitno, da sediš visoko.
Ker je vozeče prebivalstvo čedalje starejše in debelejše.
Ker so dejansko bolj praktični od limuzine.
Ker je gorivo poceni in se ti hebe če popije liter več.
Ker ga je kupil sosed in mi nikakor ne moremo imeti manjši avto.
Ker je v Sloveniji on-road itak bolj podoben off-roadu
Ker gremo tako kot vsi pravi Slovenci enkrat na leto smučat v Avstrijo in ga zato krvavo rabimo.
....
Zadnjič spremenil tomasso, dne To Apr 18, 2017 1:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Ker so šoferji starejši in lažje zlezejo v avto bi se kar strinjal. Ker so debelejši pa ne. Jaz bi to označil kot zanemarjenost (povzeto po profesorju ekonomike). Raje masažne sedeže v avtu kot 30 minut teka na dan. Pa lidl šunko v rit. Nop. Mogoče pa se s SUVjem zapeljejo v naravo in gredo potem tam ležat na sveže pokošen travnik. Ja, samo tako se ne hujša.
Nadalje SUVji postajajo vedno bolj priljubljeni v drzavah, kjer so prej velike terence vozili samo bogati, zdaj pa si raja zdravi komplekse in se jim fino zdi v kvazi-terencu, čeprav ga ne potrebujejo za k maši, za v trgovini ali vnuke peljati v vrtec/šolo (delno povzeto po pogovoru z znanko, ki si je kaškaja kupila za zgoraj napisan namen).
Bi pa rekel, da je nakup rabljenega SUV ali terenca dokaj zanesljiv nakup, namreč ti avti so praviloma bolj zdržljivi od ostalih, pa tudi lažje se jih proda naprej.
Gorivo je poceni za premožne, za večino pa ne. Je pa res, da so današnji SUVji precej skromni.
Sam nebi kupil majhnega SUVja, raje terenca v velikosti landcruserce toda tu nastopi vprašanje, Ali si jo lahko privoščim in zakaj jo bom sploh imel.
Vprašanje varnosti, hm o tem bi se pa dalo pisati.
Povsem drugače je za terenske veterinarje, lovce, serviserje antenskih oddajnikov, kmete, ki zivijo v hribih itd. Oni potrebujejo terenca.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Starejši bodo vedno preferirali visoke avtomobile z udobnim podvozjem. Fajn je za it gobe nabirat, na veselicah ne zapnejo ob vsak robnik, ponavadi so terenci bolj udobni in 4 kolesni pogon jim daje občutek varnosti. Druga stvar je izgled. Običajno izgledajo bolje od običajnih različic pa še bolje so v osnovi opremljeni. Se je pa standard v sloveniji v zadnjih par letih dvignil in zato tudi ni več tako zelo pomembnih vsakih pol do enega litra večje porabe, kar je običajen prirastek. Sploh s štirikolesnim pogonom.

Jst imam svojega outbacka zaradi nuje. Potrebujem uporaben avto z velikim prtljažnikom, dejansko oddaljenostjo od tal (ne samo plastik okoli avta...) in zanesljiv avto z udobnim podvozjem. Zakaj? Družina, pes in relacije vožnje - tedensko se vozim po slabih makadamskih cestah.
Slika
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Jaz outbacka ne bi štel med SUV ali terence, bolj mi zgleda kot kompromis med pametnim nakupom in uporabnostjo.
Bil bi moja prva izbira, če bi potreboval tak avto.
Še en primer (ne) praktične odločitve za nakup SUV. Znanec ga je lani kupil novega. Vozi se skoraj izključno po Lj, le 1-2x letno se pelje kakšen kilometer po makadamu. Gre pa za vitaro. Ima pa radarski tempomat.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Vitara je pomoje best buy price/performance in se mi zdi cist ok za po lj. Gres kdaj na robnik, ni ogromna, sedis na visokem, ni prepotratna ker ma manjse motorje, tehnika je pa itak nevprasljiva.

Vsak ki je malo dozorel in ne dirka dnevno med prometom in ni petrolhead v smislu da uziva izkljucno v sportnem avtu se bo nasel kot potencialni suv voznik. Danasnji suviji se peljejo zelo korektno in visje sedenje ustreza vecini ker da obcutek preglednosti in varnosti. Pa se v kufer je lazje nalagat stvari. Tudi zgledajo precej dobro vecini ljudem.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Meni osebno je to najbolj zgrešen rang avta...razn višjega sedenja, ne vidim nobene dobre strani, suv ni ne tič ne miš. V osnovi je bil suv mišljen kot nek kompromis med karavanom in terencem, pa kot rečeno, razen višjega sedenja je vse ostalo en kompromis.

Večina je sposobna po terenu samo na papirju, oz. je lastnikom ponavadi škoda ga pognat drugje kot po kakšnem makadamu. Manj prostoren kot karavan, pije več kot karavan, manj udoben kot karavan, pelje se slabše kot karavan, če ma karavan 4x4 ostane suv-u edina prednost višina, katere se pa po centru mesta itq ne izkoristi...pa seveda občutek večje varnosti pri vozniku ker sedi višje, kar je pa tako samo v glavi.

Predno se kdo vtakne, je to moje osebno mnenje in meni je rang SUV vozil totalno mimo, ker ne služi ničemur kar nebi karavan iste klase v 95% opravil bolje...je pa dober za občutek varnosti pri mamici ki pelje otorke v vrtec oz. za "kurčenje" v kakšni luksuzni izvedbi.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Moofdi, z jezika si mi snel =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Evo dokaz, da SUVi v vseh ozirih izpodrivajo limuzine:

Slika

Slika

Če sem čisto iskrena, ne vem, če bi se zapeljala pred oltar v takem vozilu :mrgreen:

Imejete se lepo, Nataša
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Tole vozilo ima najbrž oltar že vgrajen kot serijsko opremo, se ne bi treba vozit :mrgreen:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

zakaj suv? bo potrebno povprašat neumne ljudi. sam menim da kakšen turan ali enoprostorec naredi enak če ne boljši učinek kot pa suv. pa z temi novimi suvi itak ne moreš it nikamor. gume so normalne, višina je res malenkost višja, sam pogon je večkrat samo sprednji in ne ravno 4x4. tako da tisti ki vozijo malo izven cest, ve dobro, da z takim avtom prideš enako daleč kot z rentanim.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Suv ni narejen za offroad. Ne vem zakaj to vsak povezuje. Pac ljudje raje sedijo visje, vsec jim je stil oblike itd itd
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Znanca sta ravnokar v procesu menjave vozila za SUV. Mercedes limo bosta menjala z Audijem Q "izberi poljubno številko". Zakaj? Ker se sedi višje. To je to.

Za offroad imata pa terenca že doma. Q bo za v službo in nazaj.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

RED_line napisal/-a:zakaj suv? bo potrebno povprašat neumne ljudi. sam menim da kakšen turan ali enoprostorec naredi enak če ne boljši učinek kot pa suv. pa z temi novimi suvi itak ne moreš it nikamor. gume so normalne, višina je res malenkost višja, sam pogon je večkrat samo sprednji in ne ravno 4x4. tako da tisti ki vozijo malo izven cest, ve dobro, da z takim avtom prideš enako daleč kot z rentanim.
Popolnoma neprimeren in nepotreben komentar. Suv-i različnih velikosti, oblik in zmogljivosti so trend, že kar nekaj let. Tudi naša ljuba Alfa ga ima. In glej ga zlomka, to je tudi edina stvar ki se pogojno dobro prodaja. Čeprav nihče ne mara suv-ov, kot berem tukaj in smo (ste) vsi za športne limuzine je le-ta pogorela pri prodaji. Zakaj se kdo odloči za suv je njegova odločitev. Tudi to, kakšen smisel oziroma nesmisel ima tovrsten koncept je stvar razprave in prepuščeno okusu posameznika. Vse lastnike suv-ov imenovati neumne.... Vsak si naj sam ustvari svoje mnenje o nekom, ki daje takšne izjave. Iz lastnih izkušenj lahko povem, da noben od suv lastnikov, ki jih poznam ni neumen. V glavnem so kar nadpovprečno uspešni.
159 2.0 jtdm
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Vecina ljudi ne dirka po cesti. Vecina ljudi se vozi na siht in vrtec/solo, otroke na hobije, na izlete itd. Zato se supervozna giulia ne prodaja. Narod rabi uporabnost poleg dizajna. Zato ma vag bmw, mecka itd 57 razlicic. Ker je treba danes ustrec ljudem. Vcas so bli tut vsi srecni z crnim ford T pol so jih pa hitro prehiteli.
Odgovori
  • Informacija