Zakaj vozim Alfo?

kar vam pade na pamet
Odgovori
Uporabniški avatar
Ziga.
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Sr Okt 06, 2010 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Občutek v njej je zmeraj pozitiven, obnašanje v ovinkih izjemno, ne glede na strošek kakšen sledi, še zmeraj je Alfa in ima DUŠO !
italiano è il migliore <3
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

ROBERTH napisal/-a:Zato ker upam, da se bodo zopet delali kosi, ki bodo v svojem času prestavljali tisto, kar ti v posnetku.

http://www.youtube.com/watch?v=RXNOeVw3CkQ
like! =D>

Ziga. tukaj ni najboljše uporabjati besedo duša polek alfe, boš kmalu doživel napad kakšnega pametnjakoviča :)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

http://www.youtube.com/watch?v=r7nacFjssVo

Lep video o legendarnem V6 motorju =D> :verycool:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

smukc napisal/-a:http://www.youtube.com/watch?v=r7nacFjssVo

Lep video o legendarnem V6 motorju =D> :verycool:
Sem prišel do njega včeraj in takoj po AN iskal izdelek, ki je gnan s tem motorjem.
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Mislim da je tole navadn v6 3.0 ali 3.2 motor z custom izpuhom :D
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

U alfo sem se zaljubil ze dolgo nazaj,ko sem videl reklamo u 1.izdaji playboya,ko je bila notri reklama za 156 sportwagon in zraven lepoticko(catherine zeta-jones) :D ,nato sem zbiral slikice 156,166 kasnje gt in bral razne revije in teste...vedno sem se pa spraseval,če avto ni samo lep v vožnji pa kr neki:) no in leta 2007 je od moje bivse punce oce pripeljal domov 159 in seveda mi jo je dal za zapeljat in sem reku to je to :D avto me je navdusil :D Lahko recem ,da sem vozil kr nekaj vozil in tok k me je alfa navdusla me se ni noben avto...vsi se za glavo drzijo k pridem z alfo sam bl k me dr..jo kok je zanic avto bl uzivam v njej :D in še reklama iz leta 2000 http://www.youtube.com/watch?v=ePjq6MqNOdo
Kuksi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Sep 06, 2014 11:38 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Zato ker je občutek, ko jo vozim, podoben orgazmu (kratko in jedrnato hehe) :D :D :D
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Po 35 min enkrat začnejo Top Gearovci govoriti od Alf, in za konec Clarkson pove zelo dober razlog zakaj si lastim(o) Alfo/e:
https://www.youtube.com/watch?v=F8T1rMsJtQU
Slika
h3x0r
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Apr 17, 2008 6:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

http://pesmi.xy-igre.com/britney-spears ... more-time/" onclick="window.open(this.href);return false; -> TLE ,.. maš ful takih videjov !!
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Zato ker se m pri kupovanju avta ne da vrtet miške navzdol in je Alfa ena izmed prvih na seznamu :P
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Nekaj je želja, drugo je realnost.
Tudi sam bi si želel, da bi za alfo dobil več, toda če jo grem danes prodajati sem prepričan, da bi težko dobil 4500 €.
Za tvojo Aless pa verjetno še manj oz. glede na to da je tvoja letnik 2006 bi zanjo dobil bolj 3000 kot 4000. Pa feltne posebej prodaš.
Sem prodajal rabljeno lancio in sem zanjo dobil ravno za pivo in pizzo.
Kolega pa je za zaribanega golfa 4 karavan, z zaribano turbino, brutalno zjahanega dobil v istem dnevu ko je oddal oglas 300 €.
Pa še nekaj moraš vedeti, kar je ultimativna resnica. Če bi rabljene alfe bile dražje, jo večina od nas ne bi vozila. Zato smo lahko kvečjemu hvaležni za nizke cene.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

alfasan napisal/-a:Pa še nekaj moraš vedeti, kar je ultimativna resnica. Če bi rabljene alfe bile dražje, jo večina od nas ne bi vozila. Zato smo lahko kvečjemu hvaležni za nizke cene.
A ti to resno??
Ne verjamem, da jih je veliko na forumu, ki se strinja s tvojo ultimativno resnico (vozim se z hitro kanto, ker je poceni ...). Mislim da nas večina strmi k tem, da bi se alfa končno spet priključila premium klasi, ti pa takole ..... =D> #-o
Očitno ima nekdo od naju povsem napačno predstavo glede slovenskih alfistov. Kdo točno, pa najbrž ne bova nikoli izvedela ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

MaStr napisal/-a:
alfasan napisal/-a:Pa še nekaj moraš vedeti, kar je ultimativna resnica. Če bi rabljene alfe bile dražje, jo večina od nas ne bi vozila. Zato smo lahko kvečjemu hvaležni za nizke cene.
A ti to resno??
Ne verjamem, da jih je veliko na forumu, ki se strinja s tvojo ultimativno resnico (vozim se z hitro kanto, ker je poceni ...). Mislim da nas večina strmi k tem, da bi se alfa končno spet priključila premium klasi, ti pa takole ..... =D> #-o
Očitno ima nekdo od naju povsem napačno predstavo glede slovenskih alfistov. Kdo točno, pa najbrž ne bova nikoli izvedela ... :wink:
Prenekateri "alfist" jo vozi zato, ker je dosegljiva in nudi na določenih področjih več od konkurence.
Temu se reče racionalni izbor.

Alfist pa je tisti, ki jo bo, pa ni važno kaj (dokler si jo lahko privošči).

Zagotovo je takih tu precej, vsekakor je pa prvih več.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

@MaSter jp resno mislim.
Zame pojm alfist in lastnik alfe ne mešam. Nekdo lahko pozna celotno zgodovino alfe in njenih dirkačev in še več nima pa alfe. Nima je pa zato, ker je invalid in ne mora vozit. A bomi zdaj invalide diskriminirali. On je zame alfist.
Nekdo pa si je kupil alfo, ker jo je dobil ugodno in ga briga katera znamka je.
Glede ugodne cene pa malo razmisli:
Rabljene alfe so dokaj ugodne in jih je zato veliko. Nove so pa relativni in tudi absolutno drage in se jih pri nas proda malo. Nadalje, rabljene alfe, ki se prodajajo preveč drago se prodajajo zelo dolgo oz se ne prodajo, dokler cena ne pade na prodajno vrednost.
TribesMan napisal/-a:10 jurjev za 10 let staro kanto s 300k prevoženimi? :lol:
Kdo od alfistov je pripravljen plačat to.
Vsi pametni, ko je napisana visoka cena, samopodoba takoj naraste, ko je pa treba plačat pa pogled v denarnico naredi svoje.
Pa še to. Sam se imam za alfista. Ze od mulca so mi bile alfe všeč. Vsakemu s ponosom povem, da jo vozim. Pa se večina sogovornikov poheca glede kraljice odstavnih pasov. Je pa med mano in nekaterimi tukaj velika razlika. Jaz se temu nasmehnem in pošalim nazaj, nekateri so pa zamerljivi in užaljeni. Sem pa tudi objektiven in racionalen in si kupim avto kot si ga lahko privoscim in nic več.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ti si res pravi skakalec; vedno in čisto vsakič iz enega v drugi ekstrem, pozabljaš pa na osnovno zlato in večinsko sredino. Itak, da se omenjena alfa ne bo prodala za takšen denar, ne zastopim te pa zakaj bi jo moral tip spustiti že na sramotnih 3200€; torej tretjino nastavljene ...

Jaz vem, da sem se odločil za nakup alfe iz treh razlogov:
- so najlepše
- hudo dobro se pelejo
- cenejša od konkurence

Verjamem, da nas je večina zato pristala na naših alficah in ne le zaradi cene.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija