Giulietta 1.4 multiair TCT by wolfyy

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

danes odličen dan zame, dvakrat imel opravka s policijo. 1x zaradi medsosedskih sporov, drugič pa na žalost zaradi avta.

Imel sem peskanje 70% površin avta, iz enega kamiona se vsul pesek direktno na moj avto (jaz 90km/h v eno smer, on cca 70-80km/h v drugo smer), praske so na:
- sprednji odbijač
- havba
- obojna leva vrata
- B-stebriček
- streha
- zadnji odbijač
-ogledalo
-sprednja leva kljuka
- vetrobransko steklo bomo še videli ali je kaj poznat na njemu ali se je pesek samo raztreščil v prah

žal kamiona nisem uspel dohitet, od koga je tudi nisem videl ker nisem bil pozoren nanj. Policija ne more praktično nič. Bom pa najbrž popravljal preko kaskota ampak -3 razredi ](*,)
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kar precejšen krst .... :cry:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Uff :(
Je pleh udrt a samo opraskan?
Bo treba vse barvat, al bo poliranje zadosti?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

poliranje ne bo pomagalo, ker je barva stran, bom pa najbrž obdržal zadevo tako kot je po premisleku, saj na daleč se ne vidi, kljub temu pa ko prideš blizu je havba prerešetana tolk kot ni če se 10 let vozim pozimi pol metra za drugimi kamioni, grem sicer drug teden do zavarovalnice ampak barvat bi blo treba praktično cel avto če že. Pol pa prideš do točke ko pogruntaš da ko enkrat barvaš vemo kaj bo čez 10 let, 90% katerih poznam da so barvali streho je čez 10 let streha razpadla, ker so te nove vodne barve vredn en k. nič, nad čimer sta se mi že dva kleparja potožila, da karkoli naredijo začne barva cvetet čez čas.

uveljavljanje kaska sem izračunal da me na dolgi rok stane blizu 500eur... (soudeležba + izguba bonusa dokler ne prilezem nazaj) tako da ne vem...če bi vidu kater kamion je bil bi človeka obesil ampak ko gledaš ravno v vzratno ogledalo, ker se ti impreza priflika 10cm za ritjo in ne spremljaš kaj gre nasproti... ](*,)

no morda bodo pogruntal kako drugo kombinacijo, je možno pikce popravit s čopičem pa potem zbrusit in spolirat zadevo? da bi se pač original barvo obdržalo, in samo zakrilo poškodbe?
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Jao grda.. Ne vem, če bo tako enostavno, ker je barva z bleščicami.

Tole z vrsto barve pa ne vem no.. Če nič drugega mislim, da se tudi nitro še vedno dobi.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Posamezne pikce se da popravit, ampak že samo ena pikica ti vzame dosti časa, ker je treba pikico malo pobrusit, pobarvat z barvo in še prelakirat. ponavadi se dela z majhnim čopičem ali zobotrebcem... Pa še po vsem tem ne bo čisto zglajena, vedno se vidi da je bilo popravljano.
Ker sem videl kako skrbiš za avto, sem 100%, da te bo motilo vsakič, ko ga boš pral. Jaz bi ga dal prebarvat in prodal avto. Pa še meni lahko prodaš zimska platišča, jih takoj vzamem :lol:
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Vedno je zoprno brat take stvari, stolčen avto nam seveda ni pogodu.
#-o

Če ni prekritično bi jaz samo popravil poškodbe z čopičem.
Najprej barva potem še lak.

Vodnih barv ni pri pravih ličarjih, samo nitro.

P. S.
Praviš da je Impreza kriva enako kot tovornjak.
:D
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Sicer sem že večkrat razmišljal o tem, a nikoli v praksi naredil:
kako bi izpadlo, če bi polil barvo (seveda ne cel liter naenkrat :mrgreen: ) in jo razvlekel s "špohtlom" (ki bi bil lahko recimo tudi žiletka) in na ta način "pokital" luknjice, na koncu pa s poliranjem odstranil film odvečne barve na original laku?
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Wolffy ne delaj neumnosti.
Poguglaj kater ličar je dober in daj popraviti kot je treba. Če boš naredil na pol boš imel dvojne stroške. Predno bo pa nova barva začela razpadati boš pa avto že zdavnaj prodal.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

ne govori na pamet...avta nimam namena prodati 10-15 let, ni to avto iz danes na jutri.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

maš kasko ?
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

imam, ampak me izguba bonusa + soudeležba stane na dolgi rok 500eur.

to niti ni tak problem, kot pravim večji problem je kdo mi je sposoben avto pobarvat da bo barva čez 15 let še vedno kot nova?
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Čez 15 let ne bi bila niti original barva v dobrem stanju :doubt:
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

jest sm pelu mitota (etna black) črna z rdečim prahom na avto trade pa je blo ok.
a parking maš brez odbitne ?
Uporabniški avatar
Žigc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe Mar 01, 2013 3:26 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2.4 Ti
Kraj: Sevnica

wolfyy napisal/-a:poliranje ne bo pomagalo, ker je barva stran, bom pa najbrž obdržal zadevo tako kot je po premisleku, saj na daleč se ne vidi, kljub temu pa ko prideš blizu je havba prerešetana tolk kot ni če se 10 let vozim pozimi pol metra za drugimi kamioni, grem sicer drug teden do zavarovalnice ampak barvat bi blo treba praktično cel avto če že. Pol pa prideš do točke ko pogruntaš da ko enkrat barvaš vemo kaj bo čez 10 let, 90% katerih poznam da so barvali streho je čez 10 let streha razpadla, ker so te nove vodne barve vredn en k. nič, nad čimer sta se mi že dva kleparja potožila, da karkoli naredijo začne barva cvetet čez čas.

uveljavljanje kaska sem izračunal da me na dolgi rok stane blizu 500eur... (soudeležba + izguba bonusa dokler ne prilezem nazaj) tako da ne vem...če bi vidu kater kamion je bil bi človeka obesil ampak ko gledaš ravno v vzratno ogledalo, ker se ti impreza priflika 10cm za ritjo in ne spremljaš kaj gre nasproti... ](*,)

no morda bodo pogruntal kako drugo kombinacijo, je možno pikce popravit s čopičem pa potem zbrusit in spolirat zadevo? da bi se pač original barvo obdržalo, in samo zakrilo poškodbe?
Kako je pa s car wrapping(folija)? Bi se tako dalo rešiti? :?:

Lp,
Žiga
Odgovori
  • Informacija