Ex 145QV, po novem Brera (str.9)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Tako je :)
drinouc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: So Mar 12, 2016 7:06 pm

a 145ka je se pri zivljenju?
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Mislim da ne.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Eno vprašanje - če bi platišča zamenjal s colo večjimi (19 col namesto zdajšnjih 18), ali bi se to dosti poznalo pri višini avta? Videl sem že slike primerov, ko se je avto z večjimi platišči malodane spremenil v terenca :D Namreč, vse bolj se nagibam k temu, da bi zamenjal platišča na Breri. Saj ne, da bi bilo z obstoječimi kaj narobe, tudi ta "retro" stil mi je všeč, ampak nekako se mi dozdeva, da bi na Brero bolj pašala kakšna platišča na pet krogov oziroma TI...
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Na višini avta se ne bo poznalo, ker boš moral dat gor "tanjše" gume, da boš ohranil isti zunanji premer pnevmatike. Če tega nebi naredil, bi izgubil na pospeških, pridobil na porabi pa še števec hitrosti ti ne bi kazal pravilno. Aja, pa mogoče bi ti še guma grabila v koloteke pri vožnji čez hitrostne ovire.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

To za "tanjše" gume mi je jasno. Sprašujem zaradi tega, ker sem videl ženekaj primerov, ko je narod dal na avto večje feltne (dobro, verjetno ne le colo večje), in je po menjavi avto začel spominjat na SUV :?
No, če se cola večje ne bi poznale pri višini, potem super :) Ima kdo/pozna kdo koga, ki prodaja TI platišča oz. platišča na 5 krogov, velikosti 18 ali 19 col? :)
Pa še malo optimizma - bi ta nekdo bil pripravljen vzeti v račun 18 colske feltne, ki so sedaj na Breri? :mrgreen:
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Na forumu se prodajajo 19 TI feltne, poglej med oglase.
159 2.0 jtdm
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

159 z TI feltnami na original podvozju zgleda dosti slabse kot na rahlo znizanem TI podvozju.
Tako da ja, velika platisca na neznizanem avtu naredijo iz avta lahko gorsko kozo. 147 je tipicen primer, kjer je pri 17 ali 18 nizanje obvezno, da dobro zgleda.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Prav to me je skrbelo. Ampak, glede na to da je Brera trenutno na 18kah, verjetno cola več ne bi smela povzročiti efekta gorske koze. Ali pač? :?
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Brera na 19". Ni dodatno znižana, vendar lastnik pravi, da je že tovarniško malo nižja kot navadne. (Športno podvozje?)
Slika
Zadnjič spremenil Toolox, dne Sr Sep 06, 2017 8:36 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tole je nižano podvozje 100%.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

Da ni to tista iz primorske, v 8C barvi, katera je bla iz totalke skup narejena?
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Ne, tale sigurno ne.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Brera deluje tako kot mora (tok tok :D ), deležna je bila sicer minimalnih sprememb, ki pa praktično niso omembe vredne (na AT sem nabavil manjkajočo nalepko Giugiaro design, ki je bila mimogrede cenejša kot na ebayu, poleg tega pa še par originalnih deteljic, ki izgledajo neprimerno bolje od kitajcev z aliexpressa).
Po neuspešnem iskanju 18 ali 19 colskih platišč v stilu 8C - na pet krogov (ki roko na srce niti ni bilo preveč temeljito :oops: ), se zaradi še vedno nepravilno delujočega priključka USB vedno bolj nagibam k menjavi avtoradija. Malo sem se pozanimal po raznih forumih, in očitno kitajski produkti v stilu https://www.aliexpress.com/w/wholesale- ... isrefine=y" onclick="window.open(this.href);return false; sploh niso tako slabi.Long story short - ti radii naj bi bili plug and play (volanske komande še vedno delujejo...), vendar pa naj bi bil problem pri avtih z Bose ozvočenjem, pri katerih pa naj tovrstne zadeve ne bi bile plug and play. Glede na to, da je Brera opremljena z Bose-om, me zanima,kakšne naj bi bile te razlike (nekaj je očitno pri žicah) in ali je veliko dela s premoščanjem teh razlik - ali ima kdo izkušnje z menjavanjem radia pri Breri/Spiderju/159 z Bose ozvočenjem?
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Nevem kako je z BOSE-om, ti pa prilagam 2 slike od "manual-a", ki ga dobiš zraven teh kitajskih radiev. Upam, da ti kaj pomaga. Evo še en video montaže (za predstavo, kablovje itd, ker jaz nisem nič slikal to). Upam da se najde kak "audio master", ki ti bo lahko povedal če bo šlo to skupaj z Bose.
https://youtu.be/rq3hF_r1k6k?t=35

Slika
Slika



Edit: Izbrisan zgornji kopiran citat ....
Odgovori
  • Informacija