Naša AR 156 (Scremer) #2

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

En zares lep pozdrav. Ne morem verjet, ampak po dolgem času lahko spet rečem, da se vračam med Alfiste. Tokrat sicer ne s svojo, ampak očetovo Alfo 156. A glede na to, da je ta avto pristal v garaži bolj zaradi pubertetniške razposajenosti mojega očeta, kot pa nuje, je seveda breme vzdrževanja pristalo na mojih plečih :) . K sreči Alfica ni moja samo ko je potrebno odpreti denarnico, ampak se dejansko bolj ali manj večino časa vozim z njo jaz.

Gospodična šteje že kar nekaj let (2000) in pod pokrovom skriva skromno srce (1.6 TS), ki pa zaenkrat še bije :D . Avto je povsem "serijski" z osnovno opremo in bo bolj ali manj tak tudi ostal. Ja saj vem, lepa 17" platišča bi čudovita popestrila karakter avta, nove, nižje, vzmeti in pa pragovi pa bi dodali tisto piko na i zaradi katere je 156ka še danes prekleto lepa punca... Ampak ne. To je to. Najmanjša dimenzija gum na železnih platiščih, brez pragov, visoka kot kravica, navadni sedeži v notranjosti, običajen volan, srebrna sredinska konzola,...

Avto je vizualno lepo ohranjen, ima nekaj prask, kar nekaj pik od kamenčkov a je skorajda brez bušk. Vse linije so cele, kar je pomojem kar mali čudež, izjema je le odrgnina na zadnjem odbijaču, notranjost pa tudi ni dotrajana. Moja teorija je, da je bil avto dosledno vzdrževan, a ga je zadnje leto ali dve, vozil kakšen nadebudni dirkač, ki se je naveličal dirkanja ko so se začeli kazati prvi stroški. Torijo sem razvil na podlagi dodatno vpisanimi dimenzij gum v homologacijski kartonček in z nenavadno "poštukanimi" kabli v prednjih lučeh (kakšen xenon party). Ni nujno, je pa možno...

Slike bodo. Obljubim. Ampak verjetno nihče ne bo doživel orgazma :D .

Slika

Link do moje stare alfice, kjer sem obnovil nekaj slik.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... hlight=156[/quote]
Zadnjič spremenil Scremer, dne So Jul 13, 2013 12:13 am, skupaj popravljeno 8 krat.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tvoja je bila lepša :wink:
Očetu pa želim veliko sreče in užitkov!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
luka33
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 11:01 pm
Kraj: Ljubljana

Lepa! Všeč mi je da boš ohranil originalnost!
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

"luka33" hočeš, nočeš, tko pač je ;) . Me veseli, da ti je/bo všeč tudi v originalnem stanju.

"MaStr" hvala, ampak je ni več :) . Tud tale bo čedna ko jo spustim skozi prste. Ampak v "stock" stanju.

Vprašanje. Prebiram en kup stvari o variatorju, pa me zanima samo sledeče; Ali naj variator obnovim ali menjam z novim glede na to, da se ga praktično ves čas sliši.

Stanje je pač tako, da ko hladen avto prižgeš najprej pošteno ropota, potem v sekundi dve utihne in je nekaj časa tiho. Nato pa se ga sliši v prostem teku in pod nizkimi obrati, ko se avto segreje. Sem pa tudi opazil, da hudič povsem utihne ko ga nekaj časa teram v obrate. Dejansko je potem tiho dokler spet ne povečaš obratov nad recimo 2500.

Evo primer ko sem se pripeljal domov po malo daljšem priganjaju v obrate. Najprej sem misli, da mi je avto crknil :) ... :
# datoteka odstranjena #

Pa primer kako je ko se avto pripelje v garažo še ves topel in ropotajoč:
# datoteka odstranjena #

Pa še ko ga zakurblam hladnega:
# datoteka odstranjena #

Pa še v vednost... Vsi trije posnetki so nastali v bolj ali manj istih okoliščinah. telefon je bil na akumulatorju, pokrov motorja odprt, avto pa v garaži. Zaradi tega so zvoki toliko bolj izrazito slišni. Ko je avto parkiran na prostem in pokrov motorja zaprt je vse skupaj slišat manj grozno :) .

Nasveti dobrodošli.

lp
Zadnjič spremenil Scremer, dne Sr Dec 14, 2011 11:51 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Noben nima izkušenj, nasveta ? :(
Škoda, no ampak se bom že znašel.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

variator...
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
blink182
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: To Jun 10, 2008 2:47 pm

tisto ko takoj ob zagonu zaropota za sekundo ali dve so vrjetno dročniki, ampak to ni neke panike, pač ko avto nekaj časa stoji olje izteči in se potem ob zagonu zaslišijo, enako se dogaja tudi pri meni.
Variator se pa sliši ob ogretem avtu, se pa pri meni tudi nekaj časa sliši, potem neha,... ampak jaz nisem zaznal nobenega vzorca, zaropota ko se mu zamisli. Ga pa že 2leti poslušam, saj čakam da naredim 90k km, da zraven menjam še jermene, da ni 2x dela.

P.S. zadnjega posnetka mi sicer ne odpre, ampak predvidevam iz lastnih izkušenj :D na drugem je pa sigurno variator.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

U krasno, dva odziva =D> .

Ja no sej mene čaka velik servis, sem pa nekje zasledil da se variatorja "ne splača obnavljat" če neprestano ropota. Pa me zanima če to drži in zakaj. Ne bi rad obnavljal variator in potem ugotovil po 1000 km da nisem naredil ničesar.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

najboljše je kupiti NOVEGA z nepovratnim ventilom, ki nikoli ne začne ropotat več...je pa precej drag...prek 200€ :) obnovitev variatorja te pride pa cca 10€, če jo urediš med velikim servisom. Ampak za menjavo variatorja potrebuješ orodje, ki ga imajo večinoma le pooblaščeni servisi... :)
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Unek napisal/-a:najboljše je kupiti NOVEGA z nepovratnim ventilom, ki nikoli ne začne ropotat več...je pa precej drag...prek 200€ :) obnovitev variatorja te pride pa cca 10€, če jo urediš med velikim servisom. Ampak za menjavo variatorja potrebuješ orodje, ki ga imajo večinoma le pooblaščeni servisi... :)
Tole pa prvič slišim. Variator z nepovratnim ventilom? Kje se dobi. Samo na servisu? Tujina? Za orodje pa vem. Me ne skrbi.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

tako nekako rečejo...kao da tudi če se pokvari, ne ropota več :) Probaj e-bay... :)
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Unek napisal/-a:tako nekako rečejo...kao da tudi če se pokvari, ne ropota več :) Probaj e-bay... :)
Gledam tole na ebayu že dva meseca pa ni neke izbire. Za okol 150€ bi si lahko original priskrbel, to je pa to. Zato sem pa toliko bolj presenečen. Bom še malček poguglau.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Še ene par nekvalitetnih slik...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil Scremer, dne Če Dec 15, 2011 12:00 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Narejen redni servis. Olje, oljni filter, zračni filter, bencinski filter (ni še bo kmalu :) ), kabinski filter. Svečke sem planiral, ampak glede na to, da je avto na 150.000 km, upam, da jih je predhodni lastnik že menjal :? . Menjal tudi prednje modre žarnice za normalne.

Po servisu je sedaj že skorajda 6.000 km in redno spremljal porabo... Na moje presenečenje se je šele sedaj nekoliko znižal nivo. Glede na situacijo sedaj vse kaže da kaj več kot 2 deci do naslednjega servisnega intervala ne bo popila. Upam, da to niso kakšni znaki pred ribatom :roll:

Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil Scremer, dne Če Dec 15, 2011 12:00 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Nisem vedel da se naša Alfa prodaja...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5227179&show=1
Slika

Očitno nekdo nima za fotoaparat.

lp
Zadnjič spremenil Scremer, dne Sr Dec 14, 2011 11:57 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori
  • Informacija