Naša AR 156 (Scremer) #2

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
MasheeQa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 524
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Alfa sport napisal/-a:Saj bo itak pol vzela, ko se bo ločila.
Matr bo pela fleksarca 8)
:D :D :D

Skratka u usakem primeru boš brez alfe ustav :D
One tequila, two tequila, three tequila, floooooor ;> ♡♥♡
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Scremer napisal/-a:Fora tega prekrivanja je, da se avto prej segreje saj se zmanjša površina, skozi katero piha zrak (hladen zrak gre čez radiator v motorni prostor, hladilnik je v tej fazi še hladen saj je termostat zaprt). Novejši avtomobili imajo na prednjih režah že lopute, ki se zaprejo dokler je avto hladen in odprejo, ko je enkrat segret. Eko fora, ker je avto prej segret na optimum in komercialna fora, ker manj "pokuri". Je pa termostat ena izmed stvari ki na naši alfi res dela BP. Verjetno je bil malo pred našim nakupom menjan.
Te reže na sprednjem odbijaču, ki se odpirajo iz zapirajo, so namenjene primarno zmanjšanju zračnega upora. Ob večjih hitrostih so zaprte, kar zmanjša zračni upor.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Čisto nič se ne dogaja, čeprav bi bilo fino, da bi se. Alfica zadnje čase malce jamra in ne gre kot bi morala. Verjetno en fa....g senzor. Vendar ni nobenega časa, da bi se poglobil v zadevo. Tako pijeva malce več bencina in bolj počasi greva :) .

Sicer se je zbudila narava, rožice cvetijo in čebelice naokoli letijo. Čas je bil, da se na plano privleče "japanski" dizajn in ga postavim ob bok italijanskemu inženiringu... Ko bi se le italjan nalezel nekaj zanesljivosti od japončka. V petih letih lastništva mi ni bilo potrebno zamenjat niti žarnice. 長い川崎を生きる!

Slika

Slika
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Lep motor sam te moram razočarat da tudi mi na piaggu nismo mel še nobenega stroška (6 let) :D
Moj životni san je met Kawasaki ninjo 650 oz močnejšo če gre pa za močnejše zmaga aprilia rsv4. Sam kaj ko majo doma tok proti motorjem da se bo prej pr hiši znajdu alfin "varčni" šestak :D
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Scremer napisal/-a:Čisto nič se ne dogaja, čeprav bi bilo fino, da bi se. Alfica zadnje čase malce jamra in ne gre kot bi morala. Verjetno en fa....g senzor. Vendar ni nobenega časa, da bi se poglobil v zadevo. Tako pijeva malce več bencina in bolj počasi greva :) .

Sicer se je zbudila narava, rožice cvetijo in čebelice naokoli letijo. Čas je bil, da se na plano privleče "japanski" dizajn in ga postavim ob bok italijanskemu inženiringu... Ko bi se le italjan nalezel nekaj zanesljivosti od japončka. V petih letih lastništva mi ni bilo potrebno zamenjat niti žarnice. 長い川崎を生きる!

Slika

Slika
=D>

Imam isto kombinacijo, le da imam Z750 2008 in AR 147, drugače pa super barvno ujemanje :)
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Barvne kombinacije so bolj splet okoliščin (alfo je kupil foter, ki je nor na srebrno, motor v srebrni je pa tudi bolj po naklučju padel. Dobra cena in solidno ohranjen motor sta imela prednost pred barvo.)... Nisem ravno pristaš srebrne barve. Saj ne da mi je grda, ampak me nekako pusti ravnodušnega. Ampak roko na srce, je pa ena bolj hvaležnih barv. In ker zadnje čase ni ravno veliko časa, da bi "glancal" prevozna sredstva, sem prekleto vesel, ker se ne opazi vsega tega prahu na avtu. Pod črto... ni mi hudega.

Aprilski dnevi so bili kot nalašč za testiranje brisalcev. Vedno sem iskal "najboljše" brisalce na trgu in se oziral na teste. Ker mi "najboljši" brisalci navkljub visoki ceni še vedno začnejo po enem letu bolj "švoh" brisat sem se odločil da grem v drugo skrajnost. Iskal sem najcenejše brisalce. Kupil sem AWD. Manj kot 10€ za oba.

http://www.elbi.si/index.php?option=com ... 02&lang=sl.

Slika

Po 14ih dneh sem začel iskat nove brisalce. Malo denarja, očitno res pomeni malo muzike. Že novi delajo črte, po steklu puščajo neke fleke, na vrhu kjer se zataknejo ti ostane ogromna luknja in niso pretirano tihi. Skratka od "approved by Tata" ni veliko efekta. Ko sem jih odstranil, pa se v notranjosti lepo vidi en kup rje na pločevini, ki vzdržuje brisalec prožen. In to po samo 14ih dneh uporabe.

Grem torej na srednji rang. Cena nekaj več kot 20€ za oba. Zollex. "Kr neki"... Ampak niti ne. Prvi vtisi so okej. So pol manj glasni kot AWD, niso rjavi, luknja pri priklopu je pokrita in zaenkrat brišejo tako kot se zagre. Pa še celo eno pohvalo sem slišal. Če bodo zdržali eno leto, je to to.

Slika

Uglavnem, da še povem, da se z reklamiranjem brisalcev nisem ukvarjal. Dopuščam možnost, da sem imel smolo in sem ravno naletel na slabo serijo.

Aja pa za tiste, ki ne poznate "brenda" Tata...

Slika

Eden od izdelkov. Je pa to indijska multinacionalka in delajo tud avtobuse, tovornjake, čaj, vodo, itd...

Druga velika novica. Prejšni teden in teden pred njim je bil malce čuden. Na cesti so se mi dogajale čudne stvari. V eni temi omenjam, da so pred mojimi očmi povozil žensko, dan prej sem skorajda povozil srno, čeprav sem se vozil 30km/h in pa ves čas so se vrstile čudne situacije... No in ena je poskrbela, da sem po 15ih letih v avtomobilu, prvič opraskal feltno :( . Majhen, debelušen tipček je s svojim velikim enoprostorcem (hja nekje mora pokompezirat manjko), skočil na prednostno cesto. Njemu sem se izognil, rešil situacijo in med tem ko sem se pizdil na njega in pozabil gledat na cesto, nekaj sekund kasneje, zadel robnik pločnika :D . Bravo jest. Sem si že 100 krat rekel, da se ne bom pustil spravocirat na cesti. Sam kaj ko je iditov vsak dan več.

Slika

Po tem dogodku sem potem nekaj časa švical, ful. Sredi križišča se nisem želel ustavit in preverjat gumo, poleg tega sem bil na poti do vulkanizerja zato sem sam pri sebi sklenil, da se teh 100m peljem pa če takoj vse razpade. Čast je le čast. Zapeljem na dvorišče in letim pogledat... Ponavadi sem slabe volje, ko vidim tako poškodbo na feltni, tokrat sem bil vesel, ker je bila guma cela :D .

Da bo ironija še večja sem imel v prtljažniku sveže obnovljena platišča. Low budget obnova za avto moje boljše polovice...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil Scremer, dne To Maj 21, 2013 1:03 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Te brisalce od Zollex-a imam priblizno 4 mesece, in se vedno brisejo super. Jst osebno sem zadovoln. Je pa res da imam steklo premazano z voskom (rain-off al neki podobnega)
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Kaj pravite... Nagaja lamba ali ne nagaja lambda? To je sedaj vprašanje. Glede na MES so videt kolimetri kar realni. Po števcu 177.200, v računalniku 169.800km. Verjetno jih ni šel noben spreminjat za 7.000km? Za lambdo se priporoča menjava na 160.000km. Izpušni sistem pregledan in ne spušča nikjer. Še posebej do lambde je vse okej. Cevi za zrak so videt okej in načeloma ne spuščajo nikjer od lambde pa do lopute. Akumulator je nov. Kako naj dovod goriva preverim in pritisk pa ne vem. Napake pobrisane, pa da vidimo kaj se bo pojavilo čez dan ali dva.

Še posnetki iz MES;

Slika

Slika

Slika
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Zaenkrat se samo vozim in ne delam nič posebnega. Sem pa zamenjal zavorne cevi zavoljo...

Slika

Ziher je ziher. Našel sem sicer samo eno napokano cev in sem naročil obe prednji. Dobil sem seveda obe zadnji in ker se mi ni dalo ubadat z vračanjem sem jih obdržal in zamenjal še zadnje.

Slika

Oborožen s cevkami sem se odpravil v lokalno mehanično delavnico, ker pač nimam ključa za odvijanje cevk.

Slika


Slika

Vmes smo se še vsaj pol ure hecal s tem od kje izvira pokanje v desnem kolesu. Krivec je bil pol leta star in z cca 5000km dolgo zgodovino končnik stabilizatorja. Nabavil novega in sedaj samo upam, da bo ta špilal kaj dlje. No in pa, da se levi bratec ne bo pridružil dezerterju na desni :mrgreen: . Banda.

Slika
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Nedelja je bila prevroča za zunanje aktivnosti, pa sem se skril na prijetnih 20°C v garaži in se lotil zadnjega znaka. Menjan je bil komplet z ohišjem za ključavnico. Z nekaj vrtanja in volje je šlo...

Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ni bil še tako kritičen....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Da te neki prasam. Kako se ti sedaj obnasajo brisalci?
Ker meni ze neki casa skripajo. Verjetno je tudi vrocina malo pripomogla k temu.

Lp, Blaz
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Zaenkrat še brišejo :) . Opazil sem samo da mi na zgornjem robu levega daljšega brisalca ne obriše cca 3-5 cm velikega pasu. Nisem pa uspel še pogledat kaj točno ga muči.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Poskusi pomociti v alkohol, da ga malo zmehcas.
Obljubm pa ne, da bo pomagalo.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Banny napisal/-a:Poskusi pomociti v alkohol, da ga malo zmehcas.
Pa da se mi ga napijejo in bom potem megleno videl :lol:

Kar hitro prispelo iz UK...

Slika

Slika

Slika
Odgovori
  • Informacija