"Bianca" AR Brera + EX Mala italijanka AR 147

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Si dal pravilno motorčke noter?
Mogoče ti bunkica na motorčku ni šla v ležišče in pritiska ročico na luči preveč naprej

Daj motorček ven in če ga ne rabiš odhakljat ko je že odvit je to to, druga možnost je da je motorček preveč odvit, ko ga imaš zunaj ga lahko bolj priviješ v tisto smer ki je za dvigovat luč (da gre palčka bolj noter) in potem poskusi še ekrat vstavit na luč

Težko verjamem da si kaj premaknil in zato sveti v tla, raje preveri vse preden kupuješ druge
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Assholer napisal/-a:Si dal pravilno motorčke noter?
Mogoče ti bunkica na motorčku ni šla v ležišče in pritiska ročico na luči preveč naprej

Daj motorček ven in če ga ne rabiš odhakljat ko je že odvit je to to, druga možnost je da je motorček preveč odvit, ko ga imaš zunaj ga lahko bolj priviješ v tisto smer ki je za dvigovat luč (da gre palčka bolj noter) in potem poskusi še ekrat vstavit na luč
Vrjetno je nekaj na tem z motorčkom, ker ravno na levi strani sveti dol in motorček "ne deluje". Vrjetno ni dobro vstavljen, ker na prejšnih žarometih je delal. Žarnico sem vzel ven in še enkrat vstavil in je bolje. Zdaj sem jih pa še malo prevrtel in je na razdalji 1m od stene višina snopa 63cm na obeh straneh (1 cm+/-).
Assholer napisal/-a:Težko verjamem da si kaj premaknil in zato sveti v tla, raje preveri vse preden kupuješ druge
Ma kurc, silikon že odstopil oz. takoj ko sem jih privijačil se je spet prozorni del odstopil od ohišja. Sem počakal, da se je posušil in tudi z normalno silo zategnil, očitno premalo silikona. Uporabi sem pa silikon tisti črni za pečice, ki je za od -40 - 300°C. Razpoka je sicer zelo majhna v primerjavi kakor je bilo prej. Sem se pa peljal po dežju in se niso nič zarosila. V glavnem na ebayu že naročil druge GTA look "ponaredke" obe 94€ s poštnino iz "Jermani" :D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nepravilen silikon ali pa nisi lepo očistil površine in ni prijelo. Najboljši je tisti, ki je stalno flexi, ko je vroče je kot guma, ko je hladno pa je trd kot kamen. Samo ne vem ali se ga še kje dobi, so pa z njim lepili večinoma steklene luči na plastična ohišja in je držalo.

Druga opcija bi ti bila pa silikon za steklo.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Evo po dolgem času se spet oglašam, da malo obudim temo. Alfeta dela brez problemov ... no vsaj delala je, vse do današnjega jutra :shock: . Sem slutil, da bo nekaj narobe, ker enostavno že dolgo časa ni nič za*ebavalo. Saj veste kako pravijo ... "It's too good to be true". :D

Danes zjutraj se po cca. 45 min vožnje ustavim, ugasnem avto za 5 min in potem hudič noče vžgati. Evo prilagam posnetek:



Pokličem kolega, naj kable pripelje in s kabli vžge brez problemov. Pustim nekaj časa, da Alfeta dela v leru in potem, ko sva hotela štartat, takoj, ko sem prižgal luči, avto crkne :O

Še enkrat vžgeva na kable, ugasnem radio, klimo, luči. Na poti pa mi avto parkrat zatrokira. Kazalci za hitrost in obrate so kar malo skakali po svoje. Neke napake je ven metalo za kodni vžig (ikona ključa na armaturni), klasični MCSF .... Dam med vožnjo v ler in nazaj v brzino in potem je avto normalno delal naprej.

Zdaj je avto parkiran pred mehanično delavnico in čaka na jutrišnjo operacijo.

Vrjetno je akumulator zanič ali morda alternator. ACCU je star 4 leta in bi znalo bit to. Vem samo, da jih bom od sedaj menjal na 3 leta :D

Pa še vsaj temo sem obudil od mrtvih, da ne pozabite name :D
Zadnjič spremenil Assholer, dne Po Sep 12, 2016 11:47 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: popravljen YT link
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Preveri maso na alternatorju oz. z alternatorja na karoserijo.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Zrihtano. Akumulator je šel rakom žvižgat :D Kupil novega in sedaj dela vse kot urca. Smo z multimetrom pomerili in alternator je filal.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Evo, da malo obudim temo. Mala italijanka ne povzroča nekih večjih problemov. Decembra sem moral menjat zadnji kolesni ležaj in pa zadnji roki. Sedaj pa se bliža čas "malega" servisa in nekaj robe je že prispelo.
Slika

Filtri Mann, olje Castrol Magnatec, ter zadnji brisalec :D

Dobil sem tudi 2 novi letni gumi, ki gredo kmalu gor \:D/ Dosti teh 16" :D Gume so Falken Ziex ZE-914. Na suhem so solidne, v mokrem malo manj in je treba biti pažljiv.

V planu je še zamenjat volansko letev, ki malo spušča. Kdo seznanjen s to PolCar firmo. To so vrjetno obnovljene letve.
https://www.silux.si/izdelki/podvozje-i ... 147-00-trw

Naročiti še moram to zadevo, ker mi levi smernik ven meče/oz. ne meče, ko bi moral...
Slika

Pa še tega satana bi menjal, ker ima prestavna ročica ogromno lufta. Je kdo menjal to in ali je potem bolje.
Slika
Slika

Zdej pa poiskat kupca za ledvico, da vse to plačam :D
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Kar se prestavnega mehanizma tiče ;)

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 89#p503289" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147 ... -help.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

če te zanimajo rabljeni z malo kilometri na zs.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Evo, pa je prišel čas, da se počasi poslovim od "Male italijanke". Preživela sva ogromno lepih trenutkov, vmes je bilo tudi nekaj "kislih", ampak bo vedno ostala v dobrem spominu. Trudil sem se po najboljših močeh, da sem zanjo poskrbel kolikor se je dalo, toda najini poti se bosta kmalu razšli. Upam, da bo za njo novi lastnik skrbel in posvečal pozornost, kot sem ji jaz.

Nadomestila pa jo je lepotica po imenu "Bianca". Letnik 2009. Poganja jo 2,4 litrski "smrdljivček" s 154 kW, nad katerim sem zeeeeelooooo impresioniran :mrgreen: Prava zver, ni kaj :D Evo še nekaj fotografij "na hitrco", več pa v prihodnjih dneh ... se še spoznavava :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

TheRealDeal napisal/-a:
Gregson007 napisal/-a:...čestitke za nakup in naj te lepo vozi =D> :steering:
Hvala hvala. Sej pride predstavitev v temi, sam moram jo malo pofotkat.

Evo se je že začelo... :P :lol:
:ylsuper: :wave:
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Čestitke za nakup in čim več varnih km :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke - zelo lepa =D> =D> =D>

Vidim, da si jo dobil z osvetlitvijo po mojem kopitu (xenon-kit + led) :mrgreen:
Koliko km? Uvoz?


Pa veliko sreče!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Lepotica...srečno in varno z njo !
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Lepa =D> a ta je od kmz?
Odgovori
  • Informacija