"Bianca" AR Brera + EX Mala italijanka AR 147

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ajej, Stepančič ... :roll:
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Scuckovt napisal/-a:Oo f*ck res to je ena velika vsota denarja :oops:
A si dele sam naročal, al so vse oni pri glavnemu servisu ? A nebi mogla bit kakšna garancija na dele in delo ? Mislim ne recem po 6,7,8mih mesecih da ti crkne, če bi meni po enemu bi jim tezil kot bik :evil:
Dele za veliki servis sem sam kupil pri Potokarju. Menjal pa mi jih je en lokalni mehanik v Zagorju. Ampak ker je tisto regljanje bilo še vedno prisotno po menjavi jermenov in ker ni volje pri mehanikih v Zasavju, da bi si vzeli dan 2 časa in si malo pogledali avto in mogoče odkrili, kaj je razlog za to regljanje, sem se odpravil kar na pooblaščenca v Celje. Tam so pa med iskanjem vira tega regljanja videli, da je ta mesec dni stara vodna pumpa počasi začela kapljat.

Same cene rezervnih delov se mi ne zdijo drage. Sam sem na internetu iskal oljno pumpo za brero in je pod 370€ nisem našel. Pri Stepančiču pa so mi jo zaraćunali 300€. Ta njihova delovna ura nanese. Pa malo mi je čudno bilo, ko sem jih vprašal koliko imajo ceno za uro dela, so mi rekli 36€, zaračunali pa 42€ (povejo ceno brez davka :D ). Vsaj 3 leta garancije imaš, tudi to je nekaj.
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Aha zastopim. Ja vidim da so kar zlatarji :roll: . Upam da ti bo zdaj delala brez problema :wink:
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ampak me prav zanima, koliko dobi delavec plačano od teh 42€. Iskreno povedano, na hitro se ne spomnim poklica, ki bi bil tako dobro plačan. Z gotovostjo lahko trdim, da noben zdravnik v bolnici ne zasluži toliko.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Moraš upoštevat, da gre teh 42€ na X delov:
- elektrika
- voda
- orodje
- plača
- davki
- izobraževanje
- itd...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Noben mehanik ne oddela racunanih ur. 42€x180= 7500€

Kar naenkrat se ti zdijo dohtrji slabo placani...
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Zaračunavajo čas po tovarniškem normativu.

Iz prve roke!
Prijatelj je avtoličar. Kjer dela, ima število ur na mesec enako temu, kolikor je ur za delo po normativu. Se pravi, če je po normativu za trenutno delo čas 8 ur, on naredi npr. v 3 urah. Tako ima lahko na mesec "100" nadur, pa noben dan ne dela več kot 8 ur.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Draga ura pa se nategnejo te zravn za dodatne.

To jst govorim
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

V vsakem primeru je kaktus v anus. Ampak potem pa še jamrajo... ](*,)
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Pri "normalnem" serviserju z računom bi bilo pošteno plačano delo 250€ (z DDV), vse kar je več od tega je pomoje nateg. Razen če niso 8 ur ugotavljali kaj je narobe, potem bi moralo pisati na računu da je bilo 250€ diagnosticiranje napake.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

skyblue napisal/-a:Pri "normalnem" serviserju z računom bi bilo pošteno plačano delo 250€ (z DDV), vse kar je več od tega je pomoje nateg. Razen če niso 8 ur ugotavljali kaj je narobe, potem bi moralo pisati na računu da je bilo 250€ diagnosticiranje napake.
Na mojem avtu naj bi začeli delat v petek takoj zjutraj ob 7ih, ko začnejo s šihtom. Ob cca 11ih me je klical, da so laufali avto najprej brez enega jermena pa potem drugega (sumili so, da se oglaša kak šponar) in da prihaja ta zvok iz notranjosti motorja in da morajo karter dol pobrat, da se prepričajo. Sem rekel naj dol vzamejo pa pogledajo, če majo že vse razdrto. Čez kako urco me še enkrat kliče in pravi, da je oljna pumpa 100%. Po šihtu sem se zapeljal v Celje in je avto bilo razkopano, na ponku pa razdrta pumpa. Še istega dne so naročili novo pumpo in so jo dobili v ponedeljek, če se ne motim. V torek dopoldne pa so me klicali, da lahko pridem po avto.

So me pa nasmejali, ko so mi hoteli še olje prodat :D Sem jim prinesel 7L Motul 8100 XClean 5-40, pa mi dec pravi, da to ni pravo olje. Sem mu rekel, da ustreza vsem specifikacijam, pa da ga 3/4 Alfa klub foruma not tanka, on pa mi je trdil, da je za to mašino Selenia WR Pure Energy prava. Mu rečem, da v knjigi piše, da je Pure Energy WR za 2,0 jtdm motorje, pa mi reče, da je v knjigi narobe napisano :D

Slika
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Slika

Evo dobil paket :D Sprednji in zadnji diski ter ploščice ATE. Naročil preko Autodoc, dobil v roku enega tedna. Cena pa 260€

Mi lahko nekdo še pove, kako veš, da avto dela regeneracijo DPF? Ko sem se peljal domov iz šihta, se je nekaj čudno začelo dogajat, pa ne vem a je bla to regeneracija al mi bo turbino razneslo :D Turbo cager padel na 0 bar, če si ga pohodil, pa je zakadilo (bel dim). Pa zvok izpuha je bil, kot da bi imel bass. I almost s**** my pants :D

Nekje sem nekaj bral, da poraba po računalniku se bistveno zviša, sam v tistem trenutku jst nisem imel časa brskat po računalniku, imel sem sam račun mehanika pred očmi :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Regeneracija opravljena .... :wink: =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

MaStr napisal/-a:Regeneracija opravljena .... :wink: =D>
Pismo, da niso mogli enga senzorja naštimat, da te opozori :D Ta Alfa me bo še v grob spravla :mrgreen:
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Misliš indikatorja (lučko), ker senzorjev ima dovolj...

Niso, ker je bilo v preteklosti (pri drugih znamkah) preveč obiskov mehanikov in panike zaradi dotične lučke. Nekako zanemarljiv delež voznikov opazi in spaničari drugačen zvok, napram reakciji pri prižgani lučki-ne glede na barvo lučke.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija