"Bianca" AR Brera + EX Mala italijanka AR 147

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Tam res ne vem kaj bi bilo tako neenakomerno klepajočega, bi tudi jaz najprej pomislil na injektorje, ali pa na kak dročnik ventilov
Obišči še kakega tretjega mojstra, pa s stetoskopom poslušajta še po injektorjih. Spotoma še korekcije pogledat, zna bit povezava, če je tu izvor zvoka.
Namesto stetoskopa lahko improviziraš z daljšim izvijačem, za to ne rabiš majstra zraven...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Drugače se tudi tuljenje črpalke iz posnetka sliši spredaj, ker se zvok po kovinskih cevčicah prenese na filter.
Je pa to popolnoma drug zvok in nima s tvojim problemom nič skupnega :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Evo danes sem imel priliko poslušat s stetoskopom in vrjetno smo odkrili krivca. Na spodnji sliki je označeno od kje naj bi prihajal ta zvok.

Slika

Oljna pumpa se nahaja tukaj ?

Je pa omenil tudi, da mogoče ni mašina v fazi in mogoče zaradi tega je ta zvok. Če sem prav razumel, je pri neki jermenici en tak "zobnik", ki ima "kajlo" na sredi in jo zna odtrgat. Če pa ne razdreš tega pa ne vidiš a je kajla cela al ni. In potem ko menjajo jermene, tudi če si vse pocahneš, lahko da mašina ni v fazi, ker je že prej zamaknilo ta drek.
Slika

Malo še počakam na vaša mnenja, potem pa naročit še to pumpo pa zamenjat.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Bom prvo probal še drugo olje dat not. Zdej ko sem delal servis sem dal Castrol 5-40. Bom probal z Motulom X-Clean. Mogoče bo bolje?
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Rajši daj v denar v dobrodelne namene. Problem je v tem, da nihče nebi dal 50€ za uro dela, če ti kdo da pravo diagnozo. Pravi mojster ima tudi kakšen del na zalogi da testira če ne gre drugače. Najlažje je pa zamenjat 3/4 delov, zelo verjetno pa tudi to ni garancija za uspeh. Če bi ti odtrgalo kajlo na zobniku zobatega jermena na glavni gredi, bi ti že zmlelo cel motor...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Olje skoraj sigurno ne bo rešilo tega. A je bil zvok prisoten tudi pred velikim servisom?
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

skyblue napisal/-a:Rajši daj v denar v dobrodelne namene. Problem je v tem, da nihče nebi dal 50€ za uro dela, če ti kdo da pravo diagnozo. Pravi mojster ima tudi kakšen del na zalogi da testira če ne gre drugače. Najlažje je pa zamenjat 3/4 delov, zelo verjetno pa tudi to ni garancija za uspeh. Če bi ti odtrgalo kajlo na zobniku zobatega jermena na glavni gredi, bi ti že zmlelo cel motor...
Takoj ti dam 50€, če ugotoviš vzrok :mrgreen:

Sam sem pripravljen tudi "mojstru" pustit avto za 3 dni, naj se pelje, ugotovi kaj je narobe, zamenja po potrebi, samo takšnih žal ni oz. so vrjetno zelo redki primeri. To je najslabše, nekaj ugibanje na pamet. Zmečeš 1000€, zamenja pol avta pa še vedno ropota. Jaz sem pa tudi naiven in vrjamem takoj kar mi rečejo. Pol pa še ta moja "picajzlost" glede teh stvari okrog avta. Pač rad bi imel avto ispraven, ne pa da nekaj šklopota zraven. Eni jebivetri pa na zamenjajo olja 5 let :S Bomo videli, upam, da mi uspe odkrit to napako. Zdej, da bi pa šel kar na lepo besedo pumpo menjat, pa tud ni mal denarja. Nevem no, bom malo premislil še.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

lizard napisal/-a:Olje skoraj sigurno ne bo rešilo tega. A je bil zvok prisoten tudi pred velikim servisom?
Tvoj reply sem pa spregledal. Je bilo prisotno tudi pred servisom. Jaz sem mislil, da se mogoče sliši kak jermen al pa kaj v tem sklopu, ampak očitno ni to.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Sta z mehanikom kaj upoštevala tole:
SilverMan napisal/-a:....bi tudi jaz najprej pomislil na injektorje, ali pa na kak dročnik ventilov
...če je faza zamaknjena, bi znalo biti nekaj na tem ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

S stetoskopom je poslušal šobe in imajo vse konstanten zvok. Za dročnik je pa rekel, da se ne sliši in da je prav tako.
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

Sem mal pofirbcal danes k so tvojo mel v delu. Jim je uspelo že kaj rešit? :(
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Lucc napisal/-a:Sem mal pofirbcal danes k so tvojo mel v delu. Jim je uspelo že kaj rešit? :(
Pardon za pozen odgovor. Kje si jo videl ? v Celju ? :D So fantje odpravili tisto ropotanje. Krivec je bila oljna pumpa. Šlo je 1000€, ampak važno, da je zrihtano.

Slika
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Ti to resno? 500€ delo? A nisi ravno delal veliki servis? Zakaj so menjali še vodno pumpo ? Pri tej ceni so ti še nadomestni avto zaračunali ?

Mogoče preveč vprašajev ampak se ne morem zadržat.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

skyblue napisal/-a:Ti to resno? 500€ delo? A nisi ravno delal veliki servis? Zakaj so menjali še vodno pumpo ? Pri tej ceni so ti še nadomestni avto zaračunali ?

Mogoče preveč vprašajev ampak se ne morem zadržat.
Glede na to, koliko denarja sem jim pustil, bi lahko šenkali avto, se strinjam. So sicer malo manj dni računali samo vseeno. Vodna pumpa pa je začela spuščat pri semeringu (tako so mi rekli). Jaz sm pa tak, da če nekaj ni vredu, naj zamenjajo. Drugače pa ja, veliki servis sem naredil takoj ko sem avto kupil. Se pravi po dobrem mesecu je že začela puščat. Ni bila original, ampak vseeno čudno.
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Oo f*ck res to je ena velika vsota denarja :oops:
A si dele sam naročal, al so vse oni pri glavnemu servisu ? A nebi mogla bit kakšna garancija na dele in delo ? Mislim ne recem po 6,7,8mih mesecih da ti crkne, če bi meni po enemu bi jim tezil kot bik :evil:
Odgovori
  • Informacija