Alfa Romeo 159SW 2.0 JTDm(str.3) (prej 156 1.9 16v) by Sasoz

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No pa da še jaz predstavim svojo alfo, čeprav sem si reku, da je ne bom predstavil dokler je do konca ne porihtam :)

Torej gre za 156sw, 1.9 mjet 16v 150hp, letnik 2005, trenunto 215400km, ko sem ga kupil je mel 210.600km, srebrne barve, ki ga mam točno dva meseca. Najprej nisem hotel srebrne barve ampak sem moral narest kompromis, pravtako sem se bolj nagibal na 2.4 20v, ampak nisem našel nobene spodobne in po pol leta iskanja je tako naneslo. Z avtom sem zaenkrat kolikor toliko zadovoljen, seveda pa brez manjših napak pri rabljenem avtu ne gre. Zelo prav bi mi prišle tudi strešne sani, ki jih žal nima :S

Od opreme, poleg standarda:
-tempomat
-original prostoročno teleofoniranje
-gretje sedežev
-bež usnje
-multifunkcijski volan
-alarmna naprava

Pri avtu sem do sedaj menjal srednji lcd zaslon, ter megleno. Prejšnji lastnik pa je pred prodajo zamenjal prve zgornje roke, zadnje ploščice, egr ventil(čeprav sva z Tribestom ugotovila da je popolnoma izklopljen, ter luftmesser, za katerega sem ugotovil, da mam napačnega notr, ker mi avto kuri od 7-7,5l normalne vožne, ko so temperature čez 25 stopinj, mi pa avto zamori, ko pohodim gas nad 2000 obratov, sem ga odklopil in je šel avto normalno. Luftmesser pa je od Opla 1.9 CDTI motorja:D :S Zamenjat bom moral še termostat, prednje gumice stabilizatorja, ker mi pokajo, oz. bom samo podložil ploščico zavaril in zategnil, da ne razdiram pol avta.

Glede lepotnih napak bom moral porihtat par mehurčov na spodnjem robu zadnjih levih vrat, očitno je speskalo rob in je napihnilo, potem rob na strehi kjer je prejšnji lastnik imel strežne nosilce, se je zdrgnila barva in je zarjavelo, ter par pikic po strehi kar je standard za alfe. Potem bo treba menjat še prvi znak, ki je že malo zdelan, prvi odbijač je rahlo počen ampak skoraj neopazno, tko da to bo kar ostalo, pa zadnja prtljažna vrata so pri pantih malo povita, ker je prejšnji lastnik pozabil ključe vmes in zapru. Notr bo pa treba porihtat tapete na voznikov strani je nekdo potrgal čepe in pa zlomil palstiko, ter spolira moram še prvo levo luč, ker je že malo boga, desna pa je bila menjana. Zadaj moram še zmontirat 12v vtičnico, bok pa sem že nabavil. To je zaenkrat vse upam, da kakih večjih stroškov v bližnji prihodnosti ne bo.


Še nekaj slik, slike notranjosti pa še pridejo:
Slika
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil sasoz, dne Če Maj 11, 2017 2:34 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

Čestitam =D>
Lepa 8)
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke =D>

Fajn zrihtaj kar si se namenil!


Srečno!!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Hvala :) Aja pa menjal sem še visokotlačno cev od intercoolerja do sesalnega kolektorja, ker je bla počena, pa nek mi piska odkar jo že mam od ene 1800 obratov naprej, pa ne vem kaj za hudiča bi blo, lahko da kaj v IC spušča, al je pa gibljiva mrežasta izpušna cev, ker sem opazil eno mejhno črno pikico(luknico)
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ve kdo kej bi dobil delujoč luftmesser, po možnosti danes, nekje okrog ljubljane za normalno ceno?:)
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No včeraj je bil narejen mali servis, zamenjano je blo olje v motorju, olje menjalnika, oljni filter in filter nafte. Porihtan je tudi spdonji rob zadnjih levih vrat, ker je blo malo napihnjeno, sicer sem samo pobrusil, pobarval z temelno in nato z barvo čez in od blizu ne zgleda najbolje, ampak vsaj naprej ne bo rjavelo, cela vrata mi je pa mal škoda barvat, pa še rob na strehi, kjer je prejšnji lastnik dajal strešne nosilce in se zdrgnilo in zarjavelo.

No potem sem še zamenjal zadnji levi bok v prtljažniku, z drugim, ki ma 12v vtičnico, napeljava je blia že za tapeto, tako da sem sam priklopil in dela.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Kje bi dobil nove čepe za tapete od vrat, ker mam potrgane?
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Na pooblaščencu ali pa iz kakšne razbite dol pobereš. Koliko jih pa rabiš?
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

rabil bi jih za oboja prva vrata, ne vem kolk jih pride, trije na vsaki strani predvidevam?
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Aja toliko jih pa nimam, najbolje da se zapelješ na Avtotriglav, jih imajo v kompletu. Cca. 10 jih je na eni tapeti, se ne spomnim točno.

P.s. snemi tapeto pa preglej v kakšnem stanju so ostali, imaš sigurno nekaj dobrih še noter.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Aja tolk :) Bom ekrat snel pa porihtal, sem msilil da so sam spodaj trije gor je pa itak zataknjena na vrata.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Bolj kot razmišljam, jih je verjetno okoli 7-8 na tapeti...

V glavnem, če ti jih bo manjkalo samo kakšnih pet mi sporoči, da ne boš kupoval celega kompleta.

Sem te videl zadnjič na Topniški če se ne motim, mi je registrska padla v oči :wink: Naj ti služi alfica.
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Cepe sem jaz za svojo 145 dobil v anetu. Pomoje morjo met tut za 156.
So pa 10 v kompletu. Jaz sem dal cca. 6e.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No luftmesser zamenjan, mori ga ne več, upam da se bo poraba zmanjšala, ker do sedaj je bla okol 7,5l/100km.

Koral65 hvala za info, bom šel enkrat po čepe, da še vrata porihtam.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No dns je alfa rekla da b se rada z AMZS pelala... pa se je... nek na apternatorji, mal je smrdel, pa lučka za akomulator je zasvetla:S Upam da ne bo kej hujšga.
Odgovori
  • Informacija