AR 155 3.0 V6 24V Track Car

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Bravo, tole je pa kr lep del da nardiš en tak kos. :D
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

A je mozno narest kaksn set se zame? :D

Kaksna je bila cena teh 440 injektorjev.... od siemens deka 630 EV1 so 240e novi s postnino...
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Se klanjam, vsa čast.
=D>

p.s.
Bi se lotil izdelave kakega kit tudi po naročilu??
:wink:
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Psihopat!
V pozitivnem smislu seveda :wink:
=D>
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Cel umetnik =D>
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Tole res profi zgleda =D>
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tako, kot sem pričakoval od tebe - maksimalno =D> =D> =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Na enak sistem je k delu pristopil tudi en grk ( memphis ) iz berlinesportivo foruma. On je naredil fiberglass komplet avto edino strehe ter prednjih vrat. Je pa hotu celo bogastvo za izdelavo kosov tko da nakoncu nisem kupu tistih odlitkov. Vidim da imas za Q4 trackcar priblizno enake smernice kot jaz....edino volje imas veliko vec...ker moj projekt stoji ze 7 let nepremicno :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Hvala vsem, je res kar nekaj dela...samo set prednjih blatnikov, cca. 60ur dela. S tem da v službi take stvari delam vsak dan. Nekdo, ki bi se tega lotil prvič, bi potreboval vrjetno 2-3x več časa.
colibry napisal/-a:A je mozno narest kaksn set se zame? :D

Kaksna je bila cena teh 440 injektorjev.... od siemens deka 630 EV1 so 240e novi s postnino...
Ko bo moje fertik, se da marsikaj zmenit, samo točno za ta set ne...bp naredim drugačen set po željah, teh pa ne - so unikat, narejeni po moji viziji in takšen bo samo moj avto. Vsak, ki je že kdaj se spravil v kaj podobnega ve koliko truda in časa je potrebno vložit v nekaj unikatnega...kdor pa ne, si naj pa misli da sm lulček ki svojega dela nebi delil. ;)

Odlival bom sprednjo haubo (bo serijska), to se pa lahko zmenimo brez problema!

Injektorji so me pa prišli 120€ (6kom), praktično novi, avto z njimi laufal samo parkrat.
colibry napisal/-a:Na enak sistem je k delu pristopil tudi en grk ( memphis ) iz berlinesportivo foruma. On je naredil fiberglass komplet avto edino strehe ter prednjih vrat. Je pa hotu celo bogastvo za izdelavo kosov tko da nakoncu nisem kupu tistih odlitkov. Vidim da imas za Q4 trackcar priblizno enake smernice kot jaz....edino volje imas veliko vec...ker moj projekt stoji ze 7 let nepremicno :)
Dailya sem končal že par let nazaj, pa je bil čas za nov, malo bolj kompleksen projekt. Tako da zaenkrat volja še je. :P

Drugače pa da ne boš mislil...izdelava recimo samo seta kalupov za prednje blatnike - 60h dela + dobrih 250€ materiala (ki ga dobim fejst na lepe oči). Tukaj potem prištej še 80-100€ materiala za potem odlit izdelek - pa je še tam nekje 5h dela... Ni to tako poceni špas, sploh če nimaš kakšne "veze" za material. Set prednih blatnikov za 156ko je recimo 300€, s tem da so pol lažji kot plehnati je čisto sprejemljiva cena...kit za cel avto pa potem nanese kar divjo cifro.

S tem da pod črto, za vse delo pa jebarijo, zaslužit 300€ za kompleten bodykit, ti si pa zapravil 500+h dela pa 10 kratnik materiala... :) Splača se firmam, ki to prodajajo v seriji vsaj 10 kosov, računaj da šele s 5tim izdelkom pokriješ izdelavo kalupa, potem šele delaš plus. Za izdelavo kalupa pa odlit 2 kompleta pa ni računice...razn če pač delaš za svoj avto, pa pač požreš ta strošek, da imaš potem nekaj extra na avtu.
urbancebulj napisal/-a:Se klanjam, vsa čast.
=D>

p.s.
Bi se lotil izdelave kakega kit tudi po naročilu??
:wink:
Si že ene 5ti po vrsti ki me je to uprašal. ;) Pa ti povem tako kot vsem ostalim...ko dokončam kalupe zase (nekje konec marca predvidevam da bom zaključil to rundo) Se da brez problema kaj zmenit, samo ponavadi se vsi premislijo ko slišijo koliko € bi jih prišli kalupi...pa bi recimo za delo računal zlo malo. na žalost je že material drag, če pa hočeš imet zadevo kvalitetno narejeno, je pa treba naredit kalup, pa potem odlit izdelke.

Na koncu, če tak kit že obstaja si s ceno tm-tm ali pa je še ugodneje če ga kupiš, kot če se gre delat kalupe + potem izdelke. Res da imaš potem opcijo odlit še kakšen komplet, smo če ne delaš sam, imaš spet stroške plačat delo nekoga drugega...
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Evo tuki imas par slik kako izgleda grkova Q4 :)
zelo podobna tvoji ideji.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil colibry, dne Sr Jan 06, 2016 12:09 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Verjetno moraš biti registriran za ogled!
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Damijan napisal/-a:Verjetno moraš biti registriran za ogled!
evo sem popravil. Zdaj more biti vidno vsem...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

dobr to zgleda :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Sej to je bolj 155 TIZ izgled!
Vseeno cenejša izdelava, kot kupiti 155 TIZ. :D Lani se je prodala razbita TIZ za 40k€... :)

Slika
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

colibry napisal/-a:Evo tuki imas par slik kako izgleda grkova Q4 :)
zelo podobna tvoji ideji.
Colibry, dobro izgleda, se je mogu kar pomatrat! Sicer meni res deluje bolj v stilu Zagato, tako kot je rekel Damijan...jaz gledam bolj proti dirkalnim GTA. ;)

Je zadnja vrata ta grk delal kompletn poliester ali je delal samo poširitev pa potem prikital na vrata?

Če ni skrivnost, koliko je hotel za komplet odlitke? Predvidevam - 2x prednji blatnik, 2x zadnji boki, 2x zadnja vrat, prednji in zadnji blatnik. Če rečem da je hotel 2k€+ vrjetno nisem kaj dosti falil?
Če je ravno, ni zabavno.
Odgovori
  • Informacija