AR 155 3.0 V6 24V Track Car

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Alfisti se me še ne boste znebili. :mrgreen:

Po lastništvu 166ke, 145ke in 156ke sem trdno odločen, da Alfe za na cesto ne bom več imel, čeprav ko dela je vrhunski avto.

Par let nazaj sem si sestavil R19 16V. Sestavljena je bila z namenom, da se vozim vsak dan v službo in po opravkih, za vikend oz. ob prilikah pa z njo obiskat kakšno lepo cesto ali dirkališče.

No zdaj ko se vozim že nekje 2 leti sem ugotovil da kompromis ne gre skozi. Avto za na cesto rabi bit legalen, komplet notranjost, ozvočenje ipd. Za zdivjat pa dobro podvozje, nizko težo, več hp. ipd. Na koncu sem prišel do zaključka da če hočeš kombinacijo obojega je avto bolj kot ne povprečen pri obeh zadevah.

Tako da R19 bo postala avto za vsak dan. Avto, ki bo pa nadomestil drugo funkcijo je pa postala Alfa 155.

155ka je sicer doma že od Februarja letos, pa je zaradi selitve, gužve v službi, pomanjkanja prostora in časa stala do nekaj dni nazaj. Zdaj se pa projekt počasi začenja.

Na hitro 2 fotki pacientke:

Slika

Slika

Slikano s svečnikom, bom se potrudil sproti dokumentirati z nekim normalnim fotoaparatom. :lol:

Pa še grobi plani za avto:

- 3.0 V6 ali 2.0 V6 Turbo motor
- kletka
- zlajšat na cca. 1000kg
- bodykit iz poliestra (obe haubi, blatniki, zadnji boki, oba odbijača)
- zrihtat podvozje (gewinde, stabilizatorji, vrejetno tudi širjenje)
- milijon stvari ki jih pride sproti :mrgreen:

Nisem se še čisto odločil ali se bo avto delal z opcijo pridobitve dirkalne homologacije ali bo samo za track day veselje...

Ko bo avto skupaj je želja na začetku okrog 1000kg pa nekje 250hp, potem se bo pa sproti nadgrajevalo.

Če bo kdo imel željo za kakšne kose katere ne bom rabil, se bo prodajala kompletna notranjost od avta, stekla in motor 1.8TS. :wink:

Če se pa komu doma mogoče prah nabira na kakšnih delih od 155 V6 pa tudi še iščem in odkupim par stvari.

Temo bom pa sproti update-al, ko se bo kaj premaknilo, se mi namreč nikamor ne mudi tako, da se na avtu dela ko je čas.

lp.
Zadnjič spremenil moofdi, dne Po Okt 04, 2021 8:51 am, skupaj popravljeno 3 krat.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Že čakamo na več 8)
=D>
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

=D> sm te že mislu en dan klicat kaj dogaja s kračo :D
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Nice! Ne šparat s slikami ;)

Kolegu povej naj ti proda moj bivši v6tb motor in imaš vse rešeno :) Če pustiš gor stock turbo, bo dovolj hiter spool da bo pravi fun-car...

Aja, če boš rabil most od 164ke V6, ga imam še doma. Tisto je edino kar nista odpeljala, ker je še v Trebiju :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Slike bojo...ko bo kaj zanimivega, trenutno se slači notranjost, tako da prav veliko še ni za pokazat...

@peruccy...sem ga že nagovarjal, pa pravi da bo imel za back-up. ;) Bi pa raje dobil 3.0 24V atmosferca. Bom videl kaj se bo dobilo pa tisto bom potem vzel, vrjetno bom kupil kar kompletno 166ko, pa mam komplet motor pa zavore za porabit. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Ta mi zgleda da je od Pozniča. :D
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

UUUUU :mrgreen: konkurenca :)

Kaj pa 4cil. turbo motor? Lahko pa močno obenem? Sej veš da sm za V6 samo je kar veliko dela da se rešiš understeera.

Misliš vozit raceland? Naredi trd avto, pa zadaj ne poberi preveč ven, naj ostane nekaj mase. Če kej rabiš vprašaj :P
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

@SchumacherM: Bila. :mrgreen:

@Alan: Mogoče od začetka Raceland, potem pa Grobnik, RBR, Nordschleife je želja, pa če samo s ključi od avta potem domov pridem. :lol: Bo pa V6, če bi dobil kje kompletno Q4 za "project car money"potem je tudi to opcija, ampak ker jih ni, bo kar V6.

Konkurenca pa še dolgo ne...
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Rbr pa nordschleife pozabi z avtom ki ni za na cesto, je prepovedano :(

V6 motor že maš?
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

moofdi napisal/-a:@SchumacherM: Bila. :mrgreen:
:lol:

Drugače pa je res kar pravi košir...šlajfa je za nemce tehnično gledano odsek ceste s cestnino in kot taka zahteva registrirane avte (z izjemo tovarniških testov prototipov ipd).

RBR pa ne vem kaj mislite, če Red Bull Ring...potem bi po moje šlo na kakem trackdayu z neregistriranim avtom. Zaprta krožna steza..
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Še današnja bera malo bolj kulturnih slik...

Notranjost je praktično prazna, razen pedalk, štroma in volanskega droga. Pa pečka se še drži...ta bo šla ven ko spustim antifriz, itq je pa puščala tako da je pod njo z antifrizom napita izolacija.

Zaenkrat zgleda vse ok, rje NI...za enkrat. :lol:

Nekdo jo je očitno imel namesto prašička. :P
Slika

Slika

Slika

Slika

Deli se nabirajo
Slika

Slika

Sedeži, kar ok glede na starost.
Slika

Slika

Pa še olupljena notranjost
Slika

Slika

lp.
Alan napisal/-a:V6 motor že maš?
Pride spomladi ko bo šel winter-wagen v dele. 19ka bo čez zimo parkirana, pa ker ravno rabim nekaj za čez zimo, bom kupil nekaj kar lahko potem spomladi porabim za 155ko. :wink:
SchumacherM napisal/-a:
moofdi napisal/-a:@SchumacherM: Bila. :mrgreen:
:lol:

Drugače pa je res kar pravi košir...šlajfa je za nemce tehnično gledano odsek ceste s cestnino in kot taka zahteva registrirane avte (z izjemo tovarniških testov prototipov ipd).

RBR pa ne vem kaj mislite, če Red Bull Ring...potem bi po moje šlo na kakem trackdayu z neregistriranim avtom. Zaprta krožna steza..
RBR organizira track-daye, za Ring pa nisem vedel da mora biti avto registriran. :x
Če je ravno, ni zabavno.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Te zanima hibrid 155/156 (izgled/tehnika)

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=891 ... Q%20System

Motor bi bil jasno 3.0 in šaltgetribe ročne,.... ja projekt.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Evo mal pri weight reductionu sm ti že jaz pomagu, sm zabrisal tisto 7.5kilsko utež pri nosilcu motorja v smeti :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

moofdi napisal/-a:Po lastništvu 166ke, 145ke in 156ke sem trdno odločen, da Alfe za na cesto ne bom več imel, čeprav ko dela je vrhunski avto.
Never say never, ane moofdi :lol: :wink:

Super si se tega lotil =D> =D>
Kje pa si garažo ubodu?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Pohvale vredno. Upam, da ti rata do konca spelat tale projekt.
Odgovori
  • Informacija