AR 156 2,4 JTD

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Pozdravljeni,

sem se odločil, da predstavim še svojo alfico :) Par podrobnosti: avto je letnik 2001, 10V motor s 103 kW, ima dobrih 205 kkm, prejšnji lastnik je menda delal velik servis pr 196 kkm. Po enmu mescu sem menjal komplet volansko letev (mi je servo črpalka začela ropotat, ker je olje teklo skozi manšeto pa sem se odločil kar celo zamenjat) in na levi strani sem imel na polosovini obe manšeti strgani. Malo slikc takoj po nakupu septembra:

Slika

Slika

Slika

Seveda pa potrebuje še par stvari za pomenjat, ker ali škripajo ali 'piskajo' - piskata cevi iz turbine na intercooler in iz intercoolerja na sesaln kolektor ter zgornja desna roka škriplje. Rad bi menjal še volan in ročko menjalnika - bunka, ker je usnje natrgano čisto in mam dostikrat kar malo črne roke.. Tud zavore niso v najboljšem stanju iz notranje strani, na zunaj vse zgleda super ;)

Trenutno pa je avto na zimskih 15'' jeklenkah in potrgal sem stran sivo mrežico v maski, ker se mi nikakor ni dopadlo kako zgleda.

To je to zaenkrat, ko bom pa kakšen update naredil pa seveda objavim :) Na dan s komentarji!

LP
Slika
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Raufnkror! :mrgreen:
Srečno. Boš že vse zrihtal
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Sem ti rekel, da ima raufnkerer kit gor :D

gledam po ebayu za cevi menjat, pa me zanima če so to cevi enake za 1,9 kot 2,4? Gledam pa take kit: http://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Romeo-14 ... 418c51ce3f" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

modre! :lol:

lahko na moji 1.9 pomerim kakšni so fi-ji, da vidiš, če so iste
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Kot vem, se pri 2.4 samo mora malo stran odrezat.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Assholer napisal/-a:modre! :lol:

lahko na moji 1.9 pomerim kakšni so fi-ji, da vidiš, če so iste
Zdej vem zakaj majo vsi modre - cenejše so :evil: fi bi moral biti enak, ker spet ni tolk razlike.
Binji napisal/-a:Kot vem, se pri 2.4 samo mora malo stran odrezat.
ok super pol mora bit to to.

Hvala za odgovore! 8)
Slika
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Počas sem začel robo nabirat za servis 8)

Slika

Čakam da dobim še termostat pa olje moram naročit. Sem bral v temi od olj pa bom pomoje Motul Xcess 8100 naročil. Bo kar uredu verjetno?

Pa zanima me če je možno da se kot kolesa spremeni, če so roke izrabljene? Imam na sovoznikovi strani dosti bolj postran kolo in zaradi tega poslušam tuljenje gume 80 km/h +/- 10 km/h.

LPJ
Slika
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Možno, da imaš optiko razštelano.
Alfa Romeo Giulietta
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Sem ga peljal na optiko pa mi je dec natolmaču, da se na alfah pa ne da camberja (ne vem kako se po slovensko reče) nastavljat... Zdaj pa nevem, če je to res?
Močno pa dvomim da je bil avto s te strani zaleten, razen če jih je samo kolo dobil in so potem nekaj z mostom ustvarjali...
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Spredaj se lahko nastavlja samo stekanje.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Včeraj sem imel tole k(r)ačo od zjutraj do zvečer v delavnici in moram rečt, da še pri nobenmu avtu nisem toliko živcev izgubil. Nekaj sem sicer sam kriv, veliko pa italjani ko so dizajniral tega hudiča. Kdo se je odločil, da bo zamašk za olje dobu glavo torx, ki je popolnoma nestandardna? neki vmes med t50 in t55. Potem mi je uspel z imbusom zabit pa odšraufat hudiča. Filter za zrak... Neverjetno kdo se je odločil, da bo navadne železne vijake zabil notr, da se jih še upaš ne odšravfat plus. Sem upal da mi bo uspelo spodaj spustit celo ohišje dol, ampak so bli na lmmu pravtako zarustani vijaki. Tako da tega nisem menjal. Filter za nafto mi je seveda dal napačnega v avtodelih (manjši po fiju in m10 navoj namesto m12 za namestitev senzorja za vodo spodaj. Ampak tist je enostavno zamenjat kjerkol bom že. Potem mi je manjkal ključ 15 z ravno okroglo glavo za sprostit napenjalec. Lahko bi tisti cm več placa pustili zraven vraga. Tisti ki je pred mano lastil si tole je popolnoma zanemarjal sprednje zavore. Ploščice zunaj skoraj cele, notranje pa čist uničene in so samo še po pol drsne površine grabile. Je že kdo slišal, da moraš vodila klešč (dolgi imbus vijak) kdaj pa kdaj podmazat? Zadaj mi pa ni uspelo stisnit batkov, ker nisem vedel, da moram hkrati vrtet in stiskat (sem samo vrtel - moja napaka). Pač za naslednjič vsaj vem.

No sem se malo spucal. Uglavnem vseen mi je uspelo menjati filter za kabino, olje, oljni filter pa sprednje ploščice in diske ter cev iz intercooler na sesalni kolektor (iz 147 čisto lepo paše ta zgornja cev).

Krača na delovnem mestu :)
Slika

Vsi deli zloženi na mesto. Diski in ploščice vse TRW, most sem dobil od WiTBoYa, cev pa iz eBaya (pisalo Italija, vendar GLS pošiljal s Poljske :D).
Slika

Nekaj še ustvarjam z notranjostjo med tednom. Rešil bi se rad vseh sivih plastik :D Karbon folija party :) Preoblečene imam tunele, stranske mrežice (na sliki), okrogle sem pa prebarval na črno. Naslednje se bom lotil teh plastik na vratih, vendar mi problem delajo stikala, ker mi jih ne uspe spraviti ven. Moram še malo pobrskat. Konzolo si bom za konec pustil, ko se bom vseh for naučil. Tole mrežico na slikici moram popraviti. Nisem pobarval najprej na črno in se zato vse sivo noter vidi. Na desni odpravil ta problem 8)
Slika

Ni pa namen da zgleda kot nek čajniz tuning, samo original od sportpacka notranjost se mi zelo dopade. Ima podoben vzorec kot karbon pa sem si rekel da moram poskusit. Če pa slučajno kdaj dobim original vse te plastike bom pa vse zamenjal. Sem pa folijo dobil na Mstyling 1,5mx2m.

Uglavnem avto gre še k avtomehaniku, da mi zamenja sprednji most, termostat, zadnje ploščice+diske, zračni filter ter jermen. Izgubil voljo do vsega, mogoče čez 15k km spet poskusim :D
Slika
Uporabniški avatar
mala147
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 528
Pridružen: Sr Feb 18, 2015 9:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR Giulietta 1.4. TB Multiair
Kraj: Logatec :)
Kontakt:

Lepa kača ni kej ;)
When I was
born...Devil said...
"Ohh..s****!!...
Comeptition.."
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Preglej mojo temo. Mam par stvari zate. Ce te zanima, pisi zs
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Me je lubica cel teden varala z avtomehanikom. Zraven vsega napisanega mi je menjal še spodnjo desno roko (zarad zvitga mosta je roka bla čist uničena na pušah), zajle obe za ročno in obnovil zadnje čeljusti. A alfa nebi bila alfa če nebi razvila novega problema na poti domov :D Zaradi menjave termostata mi zdaj števček stoji na mestu 110°C... Panika. Kličem ga na polovici poti. Njemu nič jasno ker se je prepelu 50 km z njo in vse bilo normalno. Pregledal sem vse varovalke. Motor nič kaj bolj topel čutit kot ponavadi (tole je zgolj opazovanje, ne kakšen resen podatek). Cevi ne spečejo na ekspanzijski. Ventilatorji se sploh ne zaženejo. Temperatura konstantno na 110°C pri vožnji v klanec in vožnji navzdol. Sklepam torej samo še na to da je nekaj na elektriki. Ali je možno da ga serje samo števček v kabini? :D
Slika
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ali pa ga serje senzor za temperaturo na termostatu. Če ima senzor na termostatu...
Odgovori
  • Informacija