AR 156 2,4 JTD

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

urbancebulj napisal/-a:Japonc 4x4?
Srečno prodajo.
=D>
Hvala in je tako :D
Slika
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Aha, zato si se prijavil na tisti forum...
Prpel pokazat.
:wink:
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Impreza? Tam bodo šele stroški :mrgreen:
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

urbancebulj napisal/-a:Aha, zato si se prijavil na tisti forum...
Prpel pokazat.
:wink:
Pridem na B, sam d jo dobim :wink: mam še par tednov pred sabo, ker je italjanski...
Banny napisal/-a:Impreza? Tam bodo šele stroški :mrgreen:
Mislm, d se lahko samo kakšna WRX primerja v vzdrževanju z najinima alfama :D
Dobil sem drgač Outbacka, že faceliftan 07 letnik :wink:
Slika
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Če si res kupil outbacka potem ti moram čestitati.
To zadevo bi pa tudi jaz imel :) oz. mi je všeč, zato se priporočam za kakšen krog.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

WRX?
Vsak avto lahko crkne in slej kot prej bo vsak crknil, znamka ni važna...

Verjamem in upam da si dobro kupil, da imaš mehanika ki se spozna na Subaruje (to Karli z subaru foruma NI) in da boš klepal srečne ter varne kilometre brez okvar!
Se vidimo!
=D>
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Tukej s Fužin je en ki baje samo subaruje šraufa. V Žireh nej bi mel delavnico. Se lahko pozanimam. Ma pa sam eno WRX.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

alfasan napisal/-a:Če si res kupil outbacka potem ti moram čestitati.
To zadevo bi pa tudi jaz imel :) oz. mi je všeč, zato se priporočam za kakšen krog.
Bomo uredil :)
urbancebulj napisal/-a:WRX?
Vsak avto lahko crkne in slej kot prej bo vsak crknil, znamka ni važna...

Verjamem in upam da si dobro kupil, da imaš mehanika ki se spozna na Subaruje (to Karli z subaru foruma NI) in da boš klepal srečne ter varne kilometre brez okvar!
Se vidimo!
=D>
Če tak avto uporabljaš, ga je treba tud pošteno rihtat. Nikakor pa ne mislim, da je avto slabo narejen, prej nasprotno.
axis86 napisal/-a:Tukej s Fužin je en ki baje samo subaruje šraufa. V Žireh nej bi mel delavnico. Se lahko pozanimam. Ma pa sam eno WRX.
Matr ste me napadli s temi serviserji, sej ga še dobil nism :D

Je pa alfa drgač se uprla prodaji... danes je zaropotal nekaj na podvozju. Peljal sem se še lahko (počasi), vendar je fejst šklopotal in škripal. Avto sam zavija ko pospešujem in ko spustim spet spremeni smer. Uglavnem je pr mehaniku, da prever kaj je odletelo. Če je preveč škode težko verjamem, da se bo rihtala naprej. Samo letos sem namreč zmetal na avto že orng preko 1k€ in se vedno znova neki pojav (hujšga).
Slika
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Na srečo ni blo tako hudo - na spodnji roki je guma odletela. Mi je zamenjal spodnjo roko, štangco stabilizatorja je uničlo na isti strani zraven. Luft je mel tudi notranji volanski končnik in mi ga zamenjal. Skratka avto ima sedaj zamenjan ves potrošni material na podvozju v zadnjem letu. Groza. Sem moji lani jeseni razlagal, da bi rad zamenjal vse od podvozja, ker se bojim da bo kmalu crknilo vse. Pa se je takrat samo zgrozila, k sm ji povedal koliko bi me samo material koštal in sva končala to debato. Postopoma je potem vse crknilo in sem sedaj na višjem računu, ker sem avto zaradi tega 5x k mehaniku vozil in menjal vsak kos posebej. Če ne drugega, mi bo upam sedaj verjela, da je bolje vse skupaj menjat tudi če še ni crknilo :lol:
Slika
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Evo lahko potegneš vzporednico golfa in alfe.
Pa pustimo sentimentalnost. govorimo samo o stroških. Predvsem pa zanesljivost. Zato ljudje, ki potrebujejo zanesljiv avto ne vozijo alfe.

S subarujem boš garant zadovoljen in ceneje skoz prišel. Sam sem 15 let nazaj kupoval legacyja pa takrat nisva skupaj s ceno prišla. Če bi ga takrat kupil bi ga zagotovo še zdaj vozil. Pa mi je še zdaj žal, da ga nisem kupil, ker je še zdaj na cesti.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

axis86 napisal/-a:Tukej s Fužin je en ki baje samo subaruje šraufa. V Žireh nej bi mel delavnico. Se lahko pozanimam. Ma pa sam eno WRX.
WRX pomeni kaj?

Srečno prodajo še enkrat, verjamem da jo bo minilo se upirat!
:mrgreen:
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

alfasan napisal/-a:Evo lahko potegneš vzporednico golfa in alfe.
Pa pustimo sentimentalnost. govorimo samo o stroških. Predvsem pa zanesljivost. Zato ljudje, ki potrebujejo zanesljiv avto ne vozijo alfe.
VW pač crkne med garancijo, da to vse popravijo. Alfa pa zgleda po garanciji.
Pa to ni sentimentalnost ampak družinske izkušnje.

Tudi končnik je cenejši kot pa vbrizgalna šoba na VW-ju :)
O ketni bom raje tiho. Tudi zamenjana pri 60k km.

Drugač pa WRX bi moral dobro služit. :)
Srečno vožnjo.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

urbancebulj napisal/-a:
axis86 napisal/-a:Tukej s Fužin je en ki baje samo subaruje šraufa. V Žireh nej bi mel delavnico. Se lahko pozanimam. Ma pa sam eno WRX.
WRX pomeni kaj?

Srečno prodajo še enkrat, verjamem da jo bo minilo se upirat!
:mrgreen:
Hotel sem reči da ma ta ki šraufa subaruje tudi sam eno imprezo wrx sti. Če bi ga Hranata mogoče poznal ker je od blizu hehe.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Zdaj sem pa zgublen.
Ker avto si zdaj sploh kupil oz. ga boš.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

alfasan napisal/-a:Zdaj sem pa zgublen.
Ker avto si zdaj sploh kupil oz. ga boš.
Subaru Outback :wink: :)

Vem da sem na alfi marsikaj narobe delal (nisem menjal stvari na obeh straneh avta hkrati in podobno). Vendar odločitev za menjavo avta ni zgolj zaradi okvar - 156ka se mi še vedno zdi zelo lep avto z veliko dobrimi lastnostmi. Rabim pa pač avto, ki se pelje lepo tudi po malo slabših cestah in makadamu brez problema. Če hočeš tak avto mora bit malo dvignjen, kar zraven potegne še 4x4. Zraven nebi rad izgubil (pretirano) lastnosti na cesti in ostane zato praktično samo še subaru. Vedno so mi bili to fascinantni avti (colin mcrea rally sem skoraj vedno izbral imprezo :D ), pravtako se dopadejo tudi mateji - daleč najpomembnejši faktor :D
Če bo subaru špilal dobro, bo nastal čez nekaj časa prostor v proračunu tudi za dušo - alfo. Verjetno bo to ena starejša 33ka in jo bom imel za čez vikende vozit, šraufat, srečanja.
Slika
Odgovori
  • Informacija