AR 156 2,4 JTD

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

MaStr napisal/-a:
Hranata napisal/-a:...vsi me zafrkavajo, da sm ji po alfi dal ime :mrgreen:
A mar nisi? :mrgreen:
Čestitke!!
Če bi tkle zbiral imena, bi bil v ožjem izboru imen potem tudi golf s strani drage :D Hvala 8)
Alan napisal/-a:Ja cestitke za narascaj :)

Glede cevi za odvod olja, men se je mudilo in sem na kovinski del dovaril rosfraj cev in potem uporabil serijsko gumijasto cev :)


Hvala tud teb :)
Dobra, mi tud užgal ni k sm si ogledoval :wink:
Slika
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

No pa sem par stvari spucal s to-do liste :) Najprej sem naredil obe prirobnici za downpipe in sestavil turbo na kolektor.
20170406_165211.jpg
Potem pa sem se preselil k avtu. V trenutnem stanju ni glih za kazat, ampak se dela na tem da si bo čimprej zaslužila eno fejst pranje :D
20170406_175622.jpg
Nataknil na avto in uredil vse kar se tiče olja. Malenkost moram še odvod porihtat, ker mi ni všeč kako zelo blizu izpuha pride - sem kupil drugače drugo silikonsko cev. Potem pa glavobol useka, ko končno opazim tole:
20170406_191912.jpg
Skratka vakuum je v ventilatorju. Zaenkrat imam dve predelavi v glavi. Nosilec vakuuma bom predelal, da bo še kakšen 10 mm bližje ročici - je še dovolj prostora na palčki. Drugo pa grejo ventilatorji dol, in bom komplet nosilce predelal da bodo karseda blizu hladilniku - trenutno se na oko kakih 25 mm stran. Dodal bom še zaščitno pločevino med ventilator in vakuum cevko pa da vidimo če bo šlo. Drugače bom pa vrgel original ventilatorje proč in jih zamenjal s tanjšimi enakega fija - sem že gledal po ebayu pa se dobijo debeline 35mm v področju ventilatorja za cca 30€/komad.
Slika
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Še včeraj sem se malo ukvarjal s temle projektom. Naredilo se je downpipe:
20170408_142248.jpg
Glede ventilatorja - za sedaj sem samo odstranil ventilator, novi je že naročen ker obstoječega ni možno bolj približati. Spodnjo cevko za odvod olja iz turbota se je na novo zalotalo da gre cev karseda naravnost v karter. Končno sem lahko vse skupaj sestavil. Ostal mi je še sprednji interkulet - naročen je bil iz FMIC.EU - v paketu 3 viška ravne rosfraj cevi, ene pet 90° silikonskih kolen in kr en par objemk. IC paše lepo spredaj, porezat je treba samo plastike za cevi. Nekaj kolen bom sicer moral popravit - na vrhu v sesalni kolektor je treba skrajšat koleno in prva krivina iz turba je v kitu 180° kar pa pri tej turbini ne pride v poštev, boljša bi bila 135°. Potem ko je bilo vse sestavljeno pa tole 8)
https://youtu.be/6M5Pz9BuKXs

It's alive 8)
IMG_20170408_195334.jpg
Se je premaknila na lastne konje iz skladišča. Dela lepo, kot da nebi stala 6 mesecev :P
Bo pa treba še enkrat razstavit, ker moram dat dihtnge vmes med kolektor - turbo in turbo - downpipe. Zaradi tega:
20170408_202304.jpg
Je še kr dela, da bo avto za na cesto, ampak luč na koncu tunela je že zelo svetla :D
Me pa zanima sedaj par stvari, če se komu sanja - kje dobim kak pameten material za narest dihtnge, k zdržijo temperature 900°C in več?
Druga stvar je kakšen hod in vakuum aktuator? A se mora ročica dotikat stop vijaka, ko je avto v prostem teku? Bom sicer še po tujih forumih brskal, ampak vsaka informacija je dobrodošla :wink:
Slika
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Glede tesnil, sam sem jo naredil iz bakrene plošče. Izrežeš ven, po dimenzijah, ki jih rabiš, nato pa baker segreješ, da postane rumen. Ko je segret, ga vržeš v vodo.
Nekje na zadnjih straneh v moji temi je tudi slika tesnila.
Če nimaš oz ne poznaš nobenega, ki ima rezkalni stroj, mi piši.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Kot ti je Banny napisal, baker je zakon.

Tole se bo konkretno premaknilo, samo eno uprašanje.
Zakaj nisi črnih silikon cevi naročil?
:mrgreen:
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Banny napisal/-a:Glede tesnil, sam sem jo naredil iz bakrene plošče. Izrežeš ven, po dimenzijah, ki jih rabiš, nato pa baker segreješ, da postane rumen. Ko je segret, ga vržeš v vodo.
Nekje na zadnjih straneh v moji temi je tudi slika tesnila.
Če nimaš oz ne poznaš nobenega, ki ima rezkalni stroj, mi piši.
Ti pišem na ZS :wink:
urbancebulj napisal/-a: Tole se bo konkretno premaknilo, samo eno uprašanje.
Zakaj nisi črnih silikon cevi naročil?
:mrgreen:
:lol: :lol: take dobiš v kitu.. me po pravici ne motijo :wink: vsaj neki da ne zgleda čist original pa bolj mi je važna funkcionalnost :wink: kot si napisal, važno da se konkretno premakne 8)
Slika
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

V tej smeri kot si na konc napisal moram tudi sam razmislt.
Sem danes preizkusil 400+ konjsko Imprezo, to jest rabam.
:mrgreen:
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Lepo, to more pa že res orng it 8) Je od kerga s subaru foruma? Zgleda potem 250 konjev zelo penzionističnih zravn :D
Slika
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Je so foruma, ni pa avto nikjer predstavljen.

Gre dobro ja, je razlika napram enakemu avtu z 250 konji, malo so me povsem nove michelin ps4 razočarale, vn z ovinka 2 in 3prestava gre precej v prazno.
Najbolj navušujoč je spool, pri 3krpm vleče noro, od 4krpm pa do rdečga polja je pa bolnca.
:mrgreen:

Problem rata pri spoolu.
Kakšno turbino na 2.0 motor da bo hood spool in vekiko konjev oz moči, da bo avto tako spodaj kot zgoraj močan...
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Spet en tak kt ti :D in pol se jst počutm smotan k skor vsak šrauf opisujem kam sm ga vtaknu ob ker ur :D
PS4 je športna cestna guma, velik boljša bi ble pri teh konjih verjetno super sport ali yokohamine ad08r. K bojo moje sprednje zrabljene spredaj (kar bo hitr zelo verjetno :D ), gredo tele sigurn gor.

Poleg mejhne kubature, imaš problem tudi v dolgem kolektorju na boxerjih za odzivnost. Jst bi ciljal ball bearing turbo pa cca 350-370 konjev, da imaš karseda lep razpon. Naslednja stopnja pa je pomojem cca 450 konjev, sam žrtvuješ spool spodaj. Naj bi bla to še zadnja meja, da lahko dejansko poln gas uporabljaš na cesti :D Sm lih gledu ta tedn na smoking tire k matt voz 650 konjskega lancerja (na kolesih) in je bil po dolgem času prestrašen videt, k je pospeševal v 4. prestavi :P
Slika
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Še mal delal na avtu. Najprej sem odstranil nosilec original ICja:
20170416_104851.jpg
Potem sem uredil vse cevi za FMIC:
20170416_112034.jpg
Porihtal sem ventilator, je 2,5 cm manjši premer kot original in zato pride ravno lepo plac. Sem pa odstranil kar nekaj spodnjega dela ohišja in se s tem znebil tistega smotanega vijaka takoj za ohišjem filtra zraka :D
20170416_165316.jpg
Vpasal sem še toplotno zaščito kolektorja in turbine:
20170416_165305.jpg
Potem sm sestavu še odbijač na avto. Meglenke itak ven, ker je maska tako kratka. FL 156ke imajo tu veliko prednost, ker imajo daljši odbijač in meglenke čisto ob strani. Je pa z nekaj rezanja odbijača šlo dokaj lepo gor. Pomenjal sem še olje (motul) in filter.
Aja, tale je pa zate urban :D
20170416_165301.jpg
Ker mi nikakor ni blo všeč kako pridejo cevi, ki sem jih dobil v kitu, do sesalnega kolektorja, sem uporabil originalno cev :wink: Potem sva se pa s kolegom zapeljala na testno vožnjo, najprej mal slikc:
IMG_20170416_163249.jpg
IMG_20170416_163302.jpg
20170416_163303.jpg
Potem pa še dva filmčka med vožnjo:
https://youtu.be/8ATj-7Jj-sk
https://youtu.be/IsWQIO_MNqI

Avto res dobr vleče, stari turbo je moral imete bogi mehanizem vnt lopatic, ker se je čutilo med 2500 in 3000rpm kako regulira. Tukaj je vse lepo zvezno, neobčutno. Mašina vleče med 3k in 4,5k nenormalno bolje, se čuti da ne manjka sape turbini :D Na začetku se je slišalo eno pihanje ko sem pospeševal, vendar je v 2min vse skupaj utihnilo.
Izredno vesel, da vse deluje kolikor toliko uredu :D 8) Moram še malenkosti porihtat - nova dihtnga na EGRu, ker mi piha mimo ter konektor za MAP morm zmontirat. Potem pa je avto mehansko končan in bo treba se z računalnikom. Tribes, upam da lahko računam nate, te bom še preko ZSja, k bo vse zrihtan :wink:

Aja pozabu čist, luči ji tud dobr pašejo :mrgreen:
Slika
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Lep projekt.
Kje si se pa vozil to? Znano se mi zdi.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Seveda ti je znano, filmčki so žirovskga vrha - kladje :wink: Mam pr moji doma alfo pospravleno od jeseni in tud delan je vse tm. So tud fajn ceste za testirat, ker ni lih prometno :wink:
Slika
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Se mi je zdelo, ker ni dolgo tega ko sem se vozil tam hehe. Prpel enkrat pokazat raketo da vidm kako gre hehe.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Hranata napisal/-a:Aja, tale je pa zate urban :D
Ne razumem....
:mrgreen:

Vsa čast dec, še računalnik pa bo raketa!
=D>
Odgovori
  • Informacija