AR 156 2,4 JTD

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

axis86 napisal/-a:Se mi je zdelo, ker ni dolgo tega ko sem se vozil tam hehe. Prpel enkrat pokazat raketo da vidm kako gre hehe.
Bom bom, če ne pa kr vn prlet, če sumljivo večkratno ropotanje slišiš mim tvoje bajte :P
urbancebulj napisal/-a:
Hranata napisal/-a:Aja, tale je pa zate urban :D
Ne razumem....
:mrgreen:

Vsa čast dec, še računalnik pa bo raketa!
=D>
Seveda razumeš :lol: hvala, za prvič je uredu ja :wink:
Slika
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Verjem da sem že imun na ropotanja. Samo še par pacientov me spravi ob živce z ropotom (honda power).
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Malenkosti porihtane 8) Egr sem novo dihtngo naredil iz bakra pa ogrel po Bannyevih navodilih. Prvi nosilec izpuha sem pa dobil pri Jenko-tu v loki drugo pušo s fi45 in jo vprešal. Original nosilec je nedobavljiv, ampak je bila cena zverinska - 90€. Mene je puša stala celih 5€. Pobral sem še stari MAP proč in vtaknil za test 3barskega, vendar pri novem konektor štrli direktno v en ohišje, ki niti nevem čemu služi. Moram enkrat si čas uzet in poštudirat kako bom hudič drugače pršraufal...
Peljal sem tudi boljšo polovico na testno vožnjo, da vidi in občuti kam mečem denar :P Zadovoljna in prestrašena hkrati :)
Alfa si je sedaj zaslužila tudi malo temeljitega čiščenja zunaj in znotraj. Malo bolje pa le je ane? 8)
20170422_183111.jpg
Ta teden upam, da mi jo uspe na cesto spravit - registrirat :)
Slika
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Vse tole se super bere.
=D>

Samo ena malenkost.
Feltne zamenjaj, te ji prav nič ne pašejo.
Tole je samo moje skromno mnenje.
:wink:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Se kar strinjam z Urbanom ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Nikol zadovoljni :D pa barva tudi ni v najboljšem stanju :wink:
Vem... ko bo mehanika na takem nivoju, kot ga hočem, bodo pa tudi feltne prišle na vrsto O:)
Slika
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Pobi, spet jo imam na cesti 8) registrirana prejšn petek, na tehničnem pravjo da je brezhibna :D če se osredotočiš samo na podvozje, zavore in izpuste potem so imeli prav :)

bi imel pa vprašanje za koga, ki bi vedel kakšno je zaporedje žic na original MAP senzorju? za 4 pin TMAP sem našel vezavo:
Bosch-TMAP-Dimensions.png
Najlažje zame bi bilo, če je na 3 pin:
1 Ozemljitev
2 +5V
3 Izhodni signal

Potem bi bilo samo za preskočit NTC kabel. Ali je možno, da bi z multimetrom pomeril kateri je kateri kabel? Ta elektrika mi je čisto španska vas... 8-[ Vsaka pomoč je dobrodošla!
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pin 1 +5 V
Pin 2 Ground
Pin 3 Output signal

http://360.haubits.net/VolvoRacing.se/Sensors.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

jz sm spulil vse tri ven iz original konektorja in jih pravilno priklopil v nov senzor, pol pa zalijes s silikonom pa je
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Hvala Tribes!
Jst bom vrjetn sam štuku s tistimi konektorji, ki jih sam stisneš pa še okol zaščito pa je :wink:
Slika
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Včeri sem jo končno spravil do Tribesa, imam pa slabe in dobre novice. Najprej slabe - sklopka je zanič, malenkost več kot original moči pod polnim gasom ne drži. Drugo - MAF mi ne dela. S Tribesom smo merili in če se prav spomnim na pinu 5 z računalnika ne dobim pravilnega signala - kaže 12V, kar verjetno kaže na kratek stik nekje v napeljavi ali pa slabše napaka na računalniku. Kajenje je potem vseeno uspelo mu omejit na drugačen način in je dejansko bolje kot prej :P Tretje - še dobro da nisem štromar, ker kable res slabo skupaj vežem :D Zakaj? MAP senzor sem kljub natančnim podatkom popolnoma narobe zvezal in posledično avto nikamor ni šel :D

Zdej pa k dobrim novicam: vakuum regulacijo sem očitno zadel, ker odzivnost turboja je res dobra. Po mojem občutku sigurno manj kot sekunda ko na polno zahodiš. Spool je pravtako super, začne grabit kmalu nad 1,5k. Drugo smo odkrili, da ima 140 konjski motor večje injektorje kot 150 različica :) Za konec - sklopka ravno dovolj drži, da imam nad 3k kar fejst odprto in motor res brutalno vleče do 5k. Naj bi bilo okoli 400Nm pri 3,5k kar je po mojem računu ravno 200 konjev. 8) Vse skupaj je zelo okvirno, bi moral eno pospeševanje posnet 100-200 pa primerjat s podobnimi avti, sam nimam nikjer pametnih cest...
Drugače je bilo kar zabavno popoldne, sploh ko se je sklopka spremenila v pretvornik navora pri prvem polnem pospeševanju z Alanovo mapo :D Z močjo sem že sedaj zelo zadovoljen, sklopko moram zamenjat enkrat pa MAF probat porihtat in se bo dal še kar nekaj stisnt vn 8)

PS: Si imel prav včeraj Tribes. Nazaj grede je motor kar nekaj časa pel visoko nad 3k :D
Slika
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Moram sicer pogledati, se mi pa zdi, da imam skoraj novo sklopko doma, če te bo mogoče zanimalo. In za maf senzor bi tudi moral pogledati, če mi še kje leži
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Banny - se opravičujem za pozen odgovor. Hvala za ponudbo, vendar je trenutno na vrsti stanovanje in bo avto počakal v takem stanju kot je :wink:

Imam pa problem, avto ima povečano povprečno porabo :D :P Slika
Glede na to, da se vozim največ enkrat na teden z njo in da vožnja ne mine brez vsaj enega orng pospeševanja je vseeno zelo uredu :D
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

sam da leti hehe, dej posnam 100 do 200 :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Uh dolg od zadnjega posta. Alfa dela (zaenkrat 3500km prevoženih), biu na srečanju alfistov poleti in oktobra še na rallyu. Pod razno pa par starih napak še vedno prisotnih. Nabral večino robe za te grehe popravt in za par kljusetov dodat da dvignem efektivnost turbota :D Se mi sicer plete po glavi, da bi dal sintrat sklopko, vendar nisem še čisto odločen... Moram najdit še par pozitivnih mnenj na to temo :) Zimske gume sem premontiral 2 dni prepozno [-( včer smo jih šli z vsemi mojimi dekleti tud potestirat na Ermanovc:
20171126_132503.jpg
Kot vidite sem zmontiral tudi nalepko, ki doda minimalno 10 kavalov 8)

Alan - 100 do 200 nimam nikjer za posnet, že 80 do 130 sem poskušal pa me j*** multitasking :D

To je to zaenkrat, do poletja se bo že kej novga naredil :^o
Slika
Odgovori
  • Informacija