147 JTDm 110kW - SilverMan

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Lepo upeglan vozek... Pohvalno za trud.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Hvala :)

Še ena bolezen, vodilo voznikove šipe.
En hakeljc je bil polomljen že dalj časa, še drugi pa je počil zaradi majhne nepazljivosti med ravnanjem bušk:
P2148839c.JPG
P2148839c.JPG (99.69 KiB) Pogledano 3964 krat
Takole je bilo še prejšnji mesec (pa ni bilo treba izvijača):
P2148840c.JPG
P2148840c.JPG (93.61 KiB) Pogledano 3964 krat
A ker sem trmast in nimam dveh levih, sem se odločil, da zadevi pridem do dna brez menjave celega mehanizma.
Pravzaprav nisem menjal niti polomljene plastike. Naredil sem ji protezo, material za slednjo pa je moral biti žilav in po možnosti čim bližjih dimenzij.
Tako se je med prekopavanjem "arhiva" znašel vsaj 20 let star kos plastike, a kot nalašč za izdelavo proteze:
P2148841c.JPG
P2148841c.JPG (20.84 KiB) Pogledano 3964 krat
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Narejena proteza pripravljena na vsaditev in montažni material:
P2148843c.JPG
P2148843c.JPG (76.38 KiB) Pogledano 3964 krat
Operacija uspela, pacientka srečna (jaz pa tudi 8) ):
P2148845c.JPG
P2148845c.JPG (102.18 KiB) Pogledano 3964 krat
Še podmazat in zašit rano, pa je še eno fino delo fertik :wink:

Tako, vrata so končana.
Po nepredolgem razmisleku sem podrl še vrata prtljažnika in še njih utišal z bitumnom.
Sem se tako zagnal v delo, da tudi slikat nisem utegnil.
Pa saj je že vsem jasno kakšen je izdelek, hehe.

Februar je mimo...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Marec.
Končno spet nekaj nakita (kupljenega že pred meseci...) za lubico. Je bila pridna, pa da bo malce lepša spomladi :wink:
Spredaj kitajc:
P3239081c.JPG
P3239081c.JPG (119.96 KiB) Pogledano 3886 krat
in zadaj makaron:
P3239076c.JPG
P3239076c.JPG (106.74 KiB) Pogledano 3886 krat
Poleg tega pa še malce večji strošek:
DSC_1451c.JPG
DSC_1451c.JPG (108.78 KiB) Pogledano 3886 krat
Original oz. TRW, o ostalem ni debate.
Ena zgornja roka je bila zamenjana (oriđiđi) skupaj z eibachi in amortizerji, zato je v tem "kompletu" pač ni.
Problem je le, da ne vem kdaj bodo montirane. Imam še nekaj drugega v planu na sprednjem koncu, pa ne bi 2x podiral... Saj tiste na avtu niso še za v smeti (zato se tudi ne mudi z menjavo), ampak spodnje so malce že razluftane, zgornja bo pa preventiva, ko bo že vse na kosih. Pa cena je bila zelo ugodna :-)(

Tako je tudi marec zgorel.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Da spet malce premaknem zadevo 8)

April:
denarnici zelo prijazen mesec, tankaj in :steering:

Maj:
praktično enak aprilu, pa nekaj več prostega časa, zato mi je postalo rahlo dolgčas.
Sem se spomnil na neko zadevo iz todo liste. Gledam po garaži, pa se mi je plastika prednje stranice odsluženega računalniškega ohišja zazdela primerna za reciklažo.
DSC_0660c.JPG
DSC_0659c.JPG
DSC_0659c.JPG (97.12 KiB) Pogledano 3349 krat
Se komu svita, kaj bi lahko iz tega nastalo? :-)(
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Junij 2015:

Deloma usposobil zadevo iz prejšnjih slik, zadeva pa še ni dokončana tako kot sem si zamislil :-)(

Generalka s čiščenjem ter blago poliranje, priprave na srečanje Rijeka/Grobnik.
V nedeljo zjutraj se nas nekaj zbere na jutranji kavici in počasi odrinemo na pot :steering:

Takole je bila parkirana na Korzu:
DSC_0692c.JPG
DSC_0692c.JPG (145.46 KiB) Pogledano 3156 krat
Črnomaljski ambasadorji na kupu 8)
DSC_0787c.JPG
DSC_0787c.JPG (105.95 KiB) Pogledano 3156 krat
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

SilverMan napisal/-a:Junij 2015:

Deloma usposobil zadevo iz prejšnjih slik, zadeva pa še ni dokončana tako kot sem si zamislil :-)(

Generalka s čiščenjem ter blago poliranje, priprave na srečanje Rijeka/Grobnik.
V nedeljo zjutraj se nas nekaj zbere na jutranji kavici in počasi odrinemo na pot :steering:

Takole je bila parkirana na Korzu:
Črnomaljski ambasadorji na kupu 8)
Tebe pa redno videvam na črnomaljskem koncu =)
Manj komentarjev kot dobiš pod svoj avto, lepši je.... saj ni stvari ki bi ti jo lahko skritizirali..word!
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Hmm, ne bi rekel, še sploh če me videvaš dopoldan ali zgodaj popoldan :wink: Sploh ker jaz še nisem opazil tvoje, že po barvi ne... (imel v spominu da je rahlo zlata, pa zdaj spet gledam tvojo temo na čudnem monitorju in nisem več tako prepričan :-)( )
Zelo verjetno videvaš eno od drugih dveh iz zadnje slike, ali pa kar obe :)
Se je pa nedolgo nazaj pojavilo še ene par podobnih (iste barve), ampak mislim da imajo zaenkrat še LJ tablice.

Btw, dober mesec nazaj sem te nekaj žical na ZS, ker si s tistim rešil zadevo katera tudi meni najeda... Spregledal, pozabil, ali nimaš več? Sicer pa, če si kdaj tudi popoldan v Črnomlju bi mi že par minut škiljenja pod haubo dalo par odgovorov, ker bi zadevo najbrž naredil malce po svoje. Pa kaka debata ob kozarčku bi lahko padla spotoma.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Nja, včasih se mi zazdi da te teme skoraj nihče ne bere. Po drugi strani ima pa HyperJack tapravi point v podpisu :smokin:

Prav, nadaljujem v istem stilu in z isto.... počasnostjo. :nsnail:

Julij.
Poletje, dopusti, lubica tudi na dopustu pred mehaniki v vseh pojavnih oblikah, torej tudi pred mano :mrgreen:
Tankaj in voziiiiiiii 8)
Nič slik ta mesec [-X
Ampak napredujem, sem samo še 3 mesece v zaostanku.
Pa ni to nič proti zamujanju z realizacijo todo liste, tisto gre šele počasi... Na vsako narejeno alinejo se pojavi par novih... Saj bo. Nekoč :-)(
8)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
gorazdr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: To Sep 01, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD mjet
Kraj: Kočna

Saj beremo samo, če nimamo konstruktivnih komentarjev smo raje tiho :D

Si omenjal projekt višanje pa me zanima kako napreduješ?.

LP, Gorazd
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD m-jet FL
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Tudi kritike in predlogi ali pa samo mnenje, vse je dobrodošlo :D

Višanje: zadnji konec perfektno rešen septembra.

Prednji konec pa kar ne pride na vrsto. Bo skupaj z menjavo spodnjih rok, kot večni optimist pa čakam še dogovor z "resnim" prodajalcem glede prednjega GTA stabilizatorja, čeprav že nekaj časa ne daje več vtisa da bi sploh rad kaj prodal... Bi podrl vse naenkrat, se mi ne šraufa neštetokrat.
Torej mimogrede, če se komu pomika omenjenih 5kg jekla, se priporočam.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

AAAaaaavgust...

Filter klime.
Stari in novi, kdo ugane kater je kater? :mrgreen:
DSC_1305c.JPG
DSC_1305c.JPG (157.43 KiB) Pogledano 2860 krat
Levo je original, desno aftermarket od ne povsem neznane firme:
DSC_1307c.JPG
DSC_1307c.JPG (189.78 KiB) Pogledano 2860 krat
Razlika je očitna.
Aftermarket ima manj reber, pa oglja je bolj za vzorec... Kot bi v proizvodnji delavec nad linijo malical makove štručke, tu pa tam zrnce oglja...
Original pa oglje na debelo v sendviču po vsej površini filtra. Sicer zato verjetno malce težje prepusten, kar se pokompenzira z več rebri, torej z večjo površino.
Tudi v teži je razlika kot dan in noč. Škoda da jih nisem še stehtal ](*,)

Spotoma vrgel uč 15cm stran od filtra:
DSC_1309c.JPG
DSC_1309c.JPG (188.4 KiB) Pogledano 2860 krat
Prazno. Tako kot denarnica, verjetno to zimo ne bo tako toplo kot bi lahko bilo.
No, upam da se do naslednje zime to spremeni. Oboje :lol:

Konec meseca sem jo zapeljal še na tehničnega.
Saj ni nihče pomislil, da kaj ne bi bilo ustrezno? :wink:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Saj filtre pa nekatere stvari se itak splaca na original kupit, pa še cene so tam tam ali včasih še ceneje kot aftermarket.

Aja drgace pa vse pohvale, lepo rihtaš alfico. Le tako naprej.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Res je, marsikaj je tu nekje z aftermarketom. Morda je kakšna neoriginal zadeva celo boljša kot original, ampak jaz je še nisem našel. Se pa najde kak zelo dober približek občutno ceneje. Glede na ceno original hladilnika vode, občutno cenejšega od aftermarket, in pa videnega pri filtru klime zaenkrat ostajam čim bliže originalom. No, žice ročne sigurno ne bom kupoval originalne, čeprav... Če bi premontaža trajala 2 uri morda celo bi, tako pa se jih tako hitro zamenja, da raje menjam aftermarket dvakrat bolj pogosto za 1/4 cene.

Kakorkoli že...
Se še spomnete TV in računalniške igrice Hugo, ter kako je potrkal po ekranu? Takrat značilen zvok trkanja po dobrem starem CRT ekranu, ko smo za plazme in LCDje slišali samo na daleč...
Tik pred začetkom igre pa je rekel "no pa pojdimo" :)

Pojdimo torej v naslednji mesec, september.
Mesec, v katerem je v denarnici začela poganjati čebula.
Najprej registracija, ki za tak vozek ni ravno drobiž, pa še nekaj izdatkov. Sicer planiranih, pa vseeno...

Omenjal sem že ne ravno pohvalne izkušnje z eibachovimi vzmetmi.
Pri meni se je zadeva sesedla 25mm spredaj in kar 40mm zadaj, takoj po montaži, prazen fabriški avto s pol rezervoarja goriva.
Saj za driver only uporabo je zadeva še ok, takoj ko pa v prtljažnik vržeš kaj več kot štruco kruha in kilo sadja pa alfica postane hudo podobna gliserju v akciji ](*,)
Kmalu pa so se vzmeti še malce posedle, kar je bilo tudi pričakovano.

Padla je torej odločitev o višanju. Nekaterim nerazumljivo početje, a kaj, ko naša kokoška ne premore zgolj avtocest tuje kvalitete...
Toda kako zadevo uresničiti?

Prva ideja je bila podlaganje "šalic" vzmeti/amortizerjev.
Priložnostno sem si ogledal par 147/156, kako izgleda sestav. Preko luknje je štrlel dobršen del šalic, pa v roke mi je prišla ena šalica, ki se mi je zdela kar posedena. Sicer nove nisem imel priložnosti videt, sem pa predvideval, da so "rebra" na novih občutno izrazitejša.
Tale se je znašla pri meni, rabljena:
DSC_0650c.JPG
DSC_0650c.JPG (42.46 KiB) Pogledano 2775 krat
Malce uporabe kljunastega merila (šubler po domače) in nekaj matematike mi je reklo, da če premere povečam za kakšna 2mm bi se morala šalica dvignit za skoraj centimeter, kar pomeni dober cm dvig avta.
Iz neke žilave plastike sem izdelal plašč, ki bi naj ustrezal:
DSC_1382c.JPG
DSC_1382c.JPG (43.69 KiB) Pogledano 2775 krat
Eeeee, wrong! bi rekel Alf...
Izdelana oba plašča, vgradnja ne bi smela biti komplicirana, toda ko sem želel odvijačit amortizerje, me je pričakalo presenečenje...
Moje šalice niso praktično nič posedene. Iz jeklenega sedeža v košu štrli zgolj vrhnji "prstan" šalice, dvig na planiran način je torej nemogoč [-(
Žal na ta detajl nisem bil pozoren pri vgradnji vzmeti, sicer bi si prihranil kar nekaj uric...

Plan B:
gumijaste podložke.
Magic word: Grayston.
Kaj to je?
Tole:
DSC_1581c.JPG
DSC_1581c.JPG (63.96 KiB) Pogledano 2775 krat
Pri dvignjenem avtu "montaža" v dveh minutah.
Zadnji eibachi so naviti z naraščajočim korakom, na vrhu velik razmak, nižje vedno manjši korak.
Pri vrhu zadeve zatlačil med vzmet, nato kot po krožnem toboganu zapeljal zadevo malce nižje.
Prva meritev: ni spremembe. Milimeter je sicer nemogoče izmerit, a 5 jih pa ni bilo.
Dvig avta, zasuk še za en krog. Nekaj je opazit.
Test drive pokaže, da je zadeva naredila zadnjico malenkost bolj čvrsto (normalna vožnja skozi poznane grbine ni več bila pospremljena z drsanjem gum po kolotekih).
Še malce dvignem, za dober centimeter, tako da sem prišel na -30 od original vzmeti.
Priznam, da sem na začetku imel pomisleke, da bo zadeva med vožnjo izpadla, a ker je sedaj še pri dvignjenem avtu stvar skoraj fiksno med ovoji (jaz pa še v življenju nisem z avtom skakal kot v stilu ameroakcijskih filmov), sem strah prepodil na drug kontinent.

Kaj naj rečem, razen da sem več kot zadovoljen z rezultatom. Resda gre za sedaj samo za zadek, kljun še pride na vrsto, na malce drugačen način.
Ne glede na to, da je ritka postala malce tršja, je kljub temu vožnja udobnejša. Pravzaprav bi moral reči manj neudobna, a se prejšnji stavek lepše sliši :wink:
Pa še povsem enostavno nastavljiva je zadeva.
In do sedaj se položaj teh podložk ni spremenil.

Se nadaljuje...
(september še ni mimo)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6833
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Lepo tole rihtaš. :)

Ker vidim, da sam rad zadeve urediš in ti delo z Alfico ni tuje, bit te prosil za eno uslugo.
Če ti ni odveč naslednjič ko kaj delaš pod Alfico, prosim naredi kašno slikco s spodnje strani.
Verjetno si videl v drugi temi moj komentar na stanje podna na 156-ki, pa me posledično zanima ali mi je vredno iskat 147, če ima podobne probleme s podnom ali so to uredili tako kot na 166-ki. Lahko tudi na ZS, če ti to smeti temo.
Se že v naprej zahvaljujem.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija