147 JTDm 110kW - SilverMan

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Evo, sicer so stare eno leto, ampak ni neke omembe vredne spremembe.
Zadaj levo:
P5236985c.JPG
Sredina desno:
P5236986c.JPG
Sredina levo:
P5236987c.JPG
Slikano od zadaj.
Zadnjič spremenil SilverMan, dne Sr Nov 18, 2015 9:54 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

E, našel še eno frišno, slikano iz leve, slika stara mesec in pol:
DSC_1577c.JPG
Meni se zdi čisto ok za 9 let star avto...
Upam, da je kaj v pomoč.

Saj če se ne boš omejil na 150KM kot jaz, se bo kaj uporabnega našlo, res pa težko kaj "salonskega" (kot tudi moja ni), čeprav nikoli ne veš na kaj naletiš...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Še enkrat najlepša hvala.
Kot izgleda je tole vsaj zaščiteno s tisto gumijasto prevleko proti kamenčkom in ostali svinjariji, ter služi svojemu namenu.

Hja par zahtev imam ... 5 vrat in bencinar, po možnosti FL. Sama nakupna vrednost pa ... skorajda raje malce sam porihtam, ker to bo v vsakem primeru in vem kaj imam.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Ni za kaj.
Ja, nek tanek, malce elastičen sloj predvidevam da je pod barvo po celem od spodaj, kot je videt na robovih pragov kjer je nacefrano od dvigalke, pa na začetku pragov takoj za prvimi kolesi. Tam je speskano do pločevine, ampak se kar ne pomakne nikamor. Enako kot tudi na leto starejšem fiatu, kjer čakam da napreduje pa kar noče...
Je pa sigurno povezano tudi z loterijo, kolega ima dobro leto starejšo, pa ne morem rečt da je kaj slabša od moje, kljub temu da je skoz na cesti.
Tudi ena stara '01, ki sem jo razdiral poleti, je bila v presenetljivo dobrem stanju, od strani sicer vsa pobuškana, ampak gnila pa nikjer.
Po drugi strani sem pa med kupovanjem (in kasneje) videl tudi žalosti, proti katerim je tista 156 še čisto pravi biser...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

September, nadaljevanje.

Že odkar sem izoliral (utišal) vrata, me je žulilo tudi da naredim kaj s pokrovom motorja.
Pa je šla obloga dol, jaz pa :shock: , nekdo mi je ukradel ogrevane šobe!
Kabli pa zatlačeni v ojačitve.
:( Če je že na kosih, iščem druge šobe...

Medtem malce obtežim zadevo:
DSC_1436c.JPG
DSC_1436c.JPG (55.87 KiB) Pogledano 1891 krat
Z natikanjem obloge se mi ne mudi, hkrati potestiram obstojnost lepila na vročino: sonček še zna toplo sijat, na motorju trenutno tudi ni plastičnega pokrova.
Drži kot pribito :wink:
Pa tudi navzven je opazit razliko. Za končni efekt bo seveda treba počakat da bo obloga nazaj, pa šusplato moram dobit celo.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
gorazdr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: To Sep 01, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD mjet
Kraj: Kočna

Me zanima kakšen bo zvočen efekt, ko bo dokončano. Če bo efekt lahko še požarno, tla, ....dodatno izoliraš :D

LP, Gorazd
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD m-jet FL
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Ah ne, tole s haubo ni za v kabino, ampak za navzven. V kabini nisem niti pričakoval razlike zaradi izolirane haube.
Je imela tak zven ko sem potrkal po njej, da si nisem mogel kaj, da ne bi dal malce bitumna gor :-)(

Na požarni steni se je nekaj že naredilo, v ekstreme (tla, streha, armatura ipd.) pa dvomim da bom kdaj šel. Bi rabil eno konkretno garažo, v moji miniaturi sem še vrata z muko poštimal...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Tale septembrski hudič se pa že vleče kot "Mestece Peyton" ali "Santa Barbara" :mrgreen:

Malo pred koncem meseca je lubica dobila še
DSC_1452c.JPG
DSC_1452c.JPG (60.32 KiB) Pogledano 1753 krat
pa ne ker bi stari štekal, ampak je kmalu po menjavi hladilnika začel puščat na zapertljanem delu plastika-aluminij.
Hiter pogled v žilo pokaže stanje kot naj bi bilo, torej čisto
DSC_1545c.JPG
Za posladek pa ima še na novo stabilizirano zadnjico, da se bo malce bolj elegantno pozibavala skozi ovinke :wink:
DSC_1573c.JPG
DSC_1573c.JPG (21.11 KiB) Pogledano 1753 krat
Tako, september je s tem končno mimo...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Oktober.
Še malo, pa se rešim zaostankov 8)

Večja kritika na marsikateri alfi so odlagalna mesta, oziroma bolje rečeno njihov neobstoj.
Ne samo odkar imam alfico, ampak že par desetletij nisem prišel na idejo, da bi uporabil kak cup holder na sredi armature. Še sploh ker bi ob morebitni "nezgodi" nekomu sekal prste, četudi sam sebi :mrgreen:

Večkrat pa pride prav kak predalček, pa naj bo še tako majhen.
Tako sem že dlje časa razmišljal o menjavi cupholderja za predalček.
No, od začetka oktobra je alfica po tej plati personalizirana in zgleda takole:
DSC_1662c.JPG
DSC_1662c.JPG (41.13 KiB) Pogledano 1689 krat
Na sliki je smetke bolj videt kot v živo, kljub temu sem levega (originalnega) naknadno očistil, desnega sem pa itak spihal z zrakom pred montažo.


Zaradi datuma pa je v denarnico padlo še eno neverjetno hitro kaleče seme čebule...
V garaži jo čaka tole:
DSC_1789c.JPG
DSC_1789c.JPG (60.89 KiB) Pogledano 1689 krat
Po novem bo pozimi hodila v 16" gojzarjih :)
Menjava bo pa kak dan pred zahtevanim datumom.

Če išče kdo 15" jeklene feltne pa naj me pocukne za rokav prek ZS. Tudi par gum na njih je še čisto ok, drugi pa je že malce podmerski.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pa veš, da je bil tudi predal na voljo v armaturi? Zagotovo se najde kje kakšen ...
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Najbrž misliš tega
33c.JPG
33c.JPG (16.19 KiB) Pogledano 1602 krat
Sem tudi o tem razmišljal, pa jih nekako ni (no, nisem se ravno pretrgal v iskanju...), potem je treba še isto barvo najt...
Če bi ga v živo kje videl in potipal bi me morda bolj resno zagrabilo zanj, tako pa sem uštimal s tem kar se je našlo pri roki.
Sem zadovoljen :D
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Oktober, nadaljevanje.

V "septembru" sem omenil, da so mi ukradli ogrevane šobe.
No, očitno ni čisto tako. Ker so kabli speljani v haubo in ker je slednja že bila ličarsko popravljana sem predvideval, da so takrat "izginile", saj nove sploh niso poceni...
Takrat sem začel firbcat za rabljenimi ogrevanimi, spotoma sem pa še preveril, na kaj so zadeve sploh vezane. Torej ali na brisalce, zunanjo temperaturo ali kaj.
Oborožen z voltmetrom sem se spravil nad žice. Masa je povezana, 12V pa nikakor ne dobim na konektorčke... :-k
Elearn pravi, da so vezane vzporedno gretju zadnje šipe (in zunanjih ogledal), ampak jaz nikakor ne dobim napajanja...
Prečekiram vse varovalke, nič...
Ker se ne pustim =bat makaronarju, se odločim priti zadevi do dna.
Še malo študija po elearnu in cel popoldan ter večer dajo končno zanimiv rezultat: najdem konektor, kjer kabel iz haube pride vezan na instalacijo v kabini, izza body ecu.
A glej hudiča!
DSC_1834c.JPG
DSC_1834c.JPG (33.01 KiB) Pogledano 1535 krat
10-pinski konektor ima na motorni strani 5 žic, na kabinski pa 2. Toda nobena od teh ni povezana med sabo ](*,)
Prekleti makaronarji in njihovo šalabajzarsko šparanje parih centov :evil:


Nadaljujem z raziskovanjem, 2 od 5 žic sta dejansko žici do ogrevanih šob. Vsaj nekaj.
V "arhivu" najdem fizično enak konektor in iz njega prigospodarim potrebna 2 pina s kosom žice na vsakem.
Žici odrežem na enako dolžino in podaljšam, spoj izoliram z dvema slojema termobužirke:
DSC_1845c.JPG
DSC_1845c.JPG (57.53 KiB) Pogledano 1535 krat
Razdrem kabinski del konektorja in vstavim potrebna pina:
DSC_1846c.JPG
DSC_1846c.JPG (58.55 KiB) Pogledano 1535 krat
Seveda s tem projekt še zdaleč ni končan.
Elearn pravi, da je spojka, kamor naj bi privezal žico, nekje v bližini, torej izza body ecuja.
Makaron se ne da, še vedno bi me rad ***** na suho. Še en popoldan-večer zvijanja pod armaturo. Me že vse boli... Spojke ni nikjer na vidiku :firedevil:
Stric Gugl (oz. nekdo, ki je to mučenje že dal skozi) pove, da ta spojka ni tam kjer naj bi bila, ampak nekje na tleh pod sredinsko konzolo.
Nak, do tja pa ne grem podirat. Bom že našel nekje bližje, četudi kabel ki gre v leva vrata.
Zadnjič spremenil SilverMan, dne Ne Nov 29, 2015 12:59 am, skupaj popravljeno 1 krat.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Seveda v tem sračjem gnezdu ni najti prave žice.
No, bolj pošteno rečeno, se mi ni dalo več trudit, pa preblisk drugačne rešitve je rezultiral, da sem gnezdo zaprl.
DSC_1849c.JPG
DSC_1849c.JPG (56.07 KiB) Pogledano 1535 krat
Pustil pa sem si žico, da bo pri roki kasneje.
DSC_1850c.JPG
DSC_1850c.JPG (60.05 KiB) Pogledano 1535 krat
Medtem sem končno vjagal šobe, s katerimi seveda spet (saj ste že uganili) nisem zadovoljen.
Imajo namreč samo po 2 luknjici, jaz pa hočem 3, tako kot že imam na avtu!
DSC_1853c.JPG
DSC_1853c.JPG (70.31 KiB) Pogledano 1535 krat
Končno nekaj makaronarskega v taki obliki, da sem imel rešitev takoj na dlani. Malce zarežem v plastiko in izvlečem grelce iz šob. Ker je plastika enaka pri vseh, si zamislim te grelce vstavit v moje šobe. Donatorske šobe so seveda še vedno funkcionalne, le ledvice sem jim amputiral.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Naslednji dan odstranim moje šobe in se zagledam vanje... Ma neeee, tako zbledele pa res ne bodo!
Ena že obdelana, druga še ne. Razlika je očitna:
DSC_1860c.JPG
DSC_1860c.JPG (82.51 KiB) Pogledano 1534 krat
Sonce (UV) in ostali vremenskočasovni vplivi sicer po 9 letih pustijo posledice, ampak zato pa imamo lepotne operacije :wink:

Pred trenutkom resnice še nekaj časa študiram, katero lepilo imet pripravljeno pri roki in ga tudi izberem.
Pa ni bilo potrebe, zadeva je šla zelo na tesno. Ni šans, da tole pade ven.
DSC_1863c.JPG
DSC_1863c.JPG (65.39 KiB) Pogledano 1534 krat
No, to so moje šobe, s transplantiranimi grelci.

Sledi še montaža nazaj na avto in priklop:
DSC_1864c.JPG
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Hja, sedaj pa nekaj novega.
Sem bil neizmerno vesel, ko je s prenovo foruma bila uvedena možnost pripenjanja slik neposredno na forum, ne pa posiljevanje z uporabo slikomatikov, od koder slike in ostale priponke izginjajo ter tako posledično prej ali kasneje prispevki izgubijo ves smisel.
Očitno pa se vsako veselje enkrat konča:
Oprostite, dosegli ste omejitev števila priponk tega foruma.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija