AR 159 2.0

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

hm, kaj pa to :?:

Slika
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

To kar piše?
Koliko pa je olja v motorju - če pogledaš na merilno palčko?

Edit
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... st11028105" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

El Barto napisal/-a:To kar piše?
Koliko pa je olja v motorju - če pogledaš na merilno palčko?

Edit
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... st11028105" onclick="window.open(this.href);return false;
skoraj polno, tudi pot. računalnik pokaže enako..
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjetno se ti dogaja takoj po vžigu motorja?

V tem primeru je verjetno isti vzrok kot na linku ki ga je dal ElBarto... Če tesnilo ni OK, potem črpalka rabi dlje časa da potegne olje na začetku vžiga, in računalnik zazna da je pritisk olja prenizek po zagonu motorja...
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

TribesMan napisal/-a:Verjetno se ti dogaja takoj po vžigu motorja?

V tem primeru je verjetno isti vzrok kot na linku ki ga je dal ElBarto... Če tesnilo ni OK, potem črpalka rabi dlje časa da potegne olje na začetku vžiga, in računalnik zazna da je pritisk olja prenizek po zagonu motorja...
Ja. Vsaj vem kaj pogledat/zamenjat. Pa je varno z njim še enkrat na šiht al moram kar takoj ukrepat? :?
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Lepa.


A pritrditev tepihov na podn s čepki je že v origninalu not ali je to aftermarket vgradnja?
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

B_U_R_I napisal/-a:Lepa.


A pritrditev tepihov na podn s čepki je že v origninalu not ali je to aftermarket vgradnja?
Direkt z vrečke skupaj s čepki :)

Sem pa danes dobil nazaj denar, saj imajo vsi kompleti na zalogi po dva leva tepiha zadaj..
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Tudi te si dobil zraven v vrečki, ki so v avtu v podnu?
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

B_U_R_I napisal/-a:Tudi te si dobil zraven v vrečki, ki so v avtu v podnu?
ne, ne, ti so notri odkar sem kupil avto, če je kdo pred mano to vgrajeval naknadno pa nevem :)
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Jst bi tut rabil nove predpražnike, jih bo še kdo naročal? predvidevam da TI nima nič drugačnih predpražnikov?
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Xin napisal/-a:
B_U_R_I napisal/-a:Tudi te si dobil zraven v vrečki, ki so v avtu v podnu?
ne, ne, ti so notri odkar sem kupil avto, če je kdo pred mano to vgrajeval naknadno pa nevem :)

Kakšne pa imaš? Lahko mogoče poslikaš?
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

en mesec uporabe je mimo, prevoženih 3000km. Pravkar je bil opravljen servis (filter olja, zraka, goriva, kabine, olje Selenia 5W30 + dodatno ležaj kolesa zadaj), skupaj cca. 300e z delom.

Nad avtom sem na splošno ZELO zadovoljen, moral pa bom rešiti problem s puščanjem olja spodaj..
:|
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

hej mosjter..

Jst ma 170 konjsko, 2.0 ,, o kakem puščanju olja spodaj govoriš ?

Namreč,, meni tudi pušča nekje,, morm še pogledat. Mislim... ne vem al pušča, al mi ga je samo nekje vrglo ven, ker sm ga par deci preveč natočil, ko sem sam delal glavni servis. Namreč, prijatelju, ki mi je na koncu mal pomagal, sem naročil naj nalije 2 dvoliterski kantici, poolovico tretje pa naj pusti.. Predpisano je 4.9 litrov. Pa mi je nalil malo preveč,, jaz pa potem pozabil mal spustit ven. hjoj..

Zadnjič, med regeneracijo,, vsaj mislim, ker se je avto čudno obnašal. smrdel,, pa turbo kazalj je bil tog, .. Avto ustavim, ker mi je preveč smrdelo in ko ustavim.. je spedi pri DPFju ful vroče,, in neko olje se je kurlo..

Moram peljat na jamo , spustit mal olja ven, in pogledat kje pušča..

Sicer je pa, ko sem kupil. malo puščalo pri filtru,, ni blo dovolj privito ohišje,, al ap je vrglo gumico postrani..
rock n' roll
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Zdravo.

Možnosti sta trenutno dve: 1. premalo privit filter olja ali 2. Pušča tesnilo na karterju. Mašino smo ob servisu dobro očistili in poslikali, kmalu pa bom šel na naslednji pregled, kjer bom vedel nekaj več
:|

Za te regeneracije mi pa še zdej ni vse jasno, namreč ne slišim da bi se kdaj kaj dogajalo..
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

ja jast sm tudi privil malo karter, ker sem mel občutek da malo slelzi olje ven. No morm it pod avto pa pogledat, če bo kaj videt.

kar se tiče regeneracij, je meni enkrat celo lučko pokazalo in napisalo nakeja kot.. "antiparticular filter" ko je delalo regeneracij,, pa avto ne vleče prav,, turbo števec je ponavadi živahen, med regeneracijo pa ga komaj odpira. Pa tud zavohal sem.
ČEprav mi ni jasno... vozim nekaj po mestu,,, enkrat tednsko pa tudi relacija ljubljana - primorska. Regeneracijo mi začne delat po mestu...
rock n' roll
Odgovori
  • Informacija