Italjanski del voznega parka by grega983

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Te čeljusti so svetlo cinkane?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Na škatli piše da je belo galvaniziranje tak da nekaj bo na tem :)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Črna strela pa še vedno zvesto opravlja vse naloge daily vozila brez nekih divjih presenečenj :mrgreen:

Slika

V času mojega lastništva je seveda deležna vse živo pozornosti in ljubezni - če odštejemo pomanjkanje volje do zunanjega čiščenja :oops:

Kmalu po nakupu sem tribesu pihal na dušo, da spravi v red ECU, ker je bila gospa s tedanjo mapo pogojno vozna. Rezultat je tak kot mora biti. Med pregledom vseh parametrov sva ugotovila, da je gospa dejansko v spodobnem stanju, da pa ji počasi pričenja najedati EGR. Tako je sledila obljuba, da se bo zadeva sanirala ob prvi priliki ......

.... ki se je pojavila šele čez dva meseca. Vmes je sledila nenormalna gužva v prejšnji službi pa na s.p.-ju pa v garaži s projektoma pa gospa pa nov pes ...... skratka vse drugo kot skrb za daily voz.

Pred kratkim je sledila menjava sprednjih zavornih diskov in zavornih ploščic 8)
Slika

Stari diski so imeli debelino še samo 25 mm, minimalna debelina pa bi naj bila 26. Zavorne ploščice so seveda bile kot nove ...
Slika

Pa vse skupaj zmontirano
Slika

Ne skrbeti za popraskane felge - našel sem pač en robnik :mrgreen: . Bolelo je ravno en dan, sedaj sploh ne opazim več :P


Poleg menjave zavor je gospa dobila sveže motorno olje in filtre. Aral je že na 156 zadovoljivo opravljal svojo nalogo in tako naj jo tudi na 159.
Očistilo in blindiralo se je tudi EGR ventil.

Po prevoženih 8 kkm se je pa na žalost našlo nekaj malega napakic - poslušnost sta odpovedala dva sprednja parkirna senzorja, potrebno pa bo tudi opraviti optiko na podvozju ker so sprednje gume rahlo pobrane po notranji strani.

To bi bilo to. Spodoben stroj skrit v lepi in trpežni karoseriji, ki pa ima rahlo težko rit in anemičen volan. Ampak je pa lep :)
Zadnjič spremenil grega983, dne To Jul 28, 2015 11:31 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

za predne park senzorje poglej prednje kable da jih ni preglodal.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Bom ..... ob prvi priliki :mrgreen:




Torej ..... FLAR servisna mreža ......

Nekdo je omenil, da za e28 šalce za fedre na amortizerjih na pooblaščencu stanejo 12 eur/kos ?

Je veselje ko gnjaviš tipu za pultom na AT v Mariboru in je ta veseljak erste klase lenoba, da preveri kaj pravi eper .... ki pravi da se obravnavanih delov ne proizvaja več. Zanj je tako zgodba zaključena. Brez preverjanja morebitnih starih zalog ....

Jebeš takega pooblaščenca.

Petrovčiča se izognem, ker pač se v preteklosti njegovi mehaniki niso izkazali .....


Pa pridem po vezah do Štepančiča v Arclinu. Ti veseljaki so nazadnje te šalce kar povarili .....


.... jebeš tak servis ....


Po daljšem raziskovanju in povpraševanjih in uporabi vse živo poznanstev sem imel na razpolago NOS komplet za 50 eur (ker je pred leti nekdo od nekega servisa v LJ nabavil vso zalogo rezervnih delov in se mu vlačijo doma), druga varianta je pa bil specializiran spletni prodajalec rezervnih delov za alfo, kjer pa je bila ponudba 46 eur/kos .....

Se ve kje sem naročil šalci :)


Od ostalih neumnosti ....

Po krajšem prepričevanju se je vdala gospa darovalka in odvrgla nekaj materialnih dobrin, alfist s stara šola foruma pa je skasiral pik dveh os .... na isto uho. Zgleda možakar predela preveč sladkarij in diši malim nadlogam :D

Slika
Torej, darovalka ima prevoženih 115 kkm in je razen deloma zelo slabe karoserije idealna darovalka za raznorazne drobnarije in večje karoserijske kose ....


... ki se veselo zbirajo na kupu, ki je pripravljen za ličarja
Slika
Slika

Je pa bilo potrebno na obeh sprednjih vratah nameniti nekaj pozornosti spodnjemu robu, kjer sta imele oboje vrat nekaj krast .... ki se jih je posaniralo :)
Slika

Bo pa potrebno pred ličanjem popraviti poliesterski podaljšek sprednjega odbijača, ker je že videl nekaj obcestne akcije
Slika


In še od ostalih neumnosti v garaži ....

Ukvarjam se s tem električnim kaosom
Slika
Samo avtomobilska elektrika brez ABS-a in ECU žile


Spimpala se je tudi zobata letev, ki je bila deležna svežih vijakov, manšet in temeljitega čiščenja. Semeringov se ni menjalo, ker nazadnje med probnimi vožnjami ni puščala
Slika

Motorne elektrike še nisem pipal, ker se odločam v katero smer iti s mopedom. Rajcajo me namreč trobente ..... zgolj in samo zaradi zvoka :D


Zaščitil pa sem še kesl in sprednji desni kolotek
Slika
Slika


Skratka, nekaj se dogaja in premika
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Trentatre sem deložiral ..... ker zgleda kot pretepena 45 letna prostitutka, ki je že videla lepše dni :mrgreen:

Sprejmem jo spet, ko bo sveže nališpana pri ličarju :lol:

Slika
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Premiki se dogajajo =D> 8)
Slika
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Ornk projekt.
=D>
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Placa je v garaži po novem skoraj poljubno, zato se je v njej naselil motor z menjalnikom ....
Slika

Ampak nadlogi ni za zaupat, saj si je po hitrem postopku poiskal davno izgubljenega dvojčka skupaj še z nekaj krame :)
Slika
Slika

Sedaj se v garaži bohotita dva 1.7 16v motorja ter dva Permanent 4 menjalnika ..... ker je dobro imeti rezervo pri tako eksotičnih dobrotah :mrgreen:



Vprašanje
Na 16v glavi pašeta kolektorja od 8v boxer mopedov za dellorto 40 ? [-o<
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Si kaj meril kompresijo preden si vzel ven motor?
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ne

Original motor je načeloma lepo delal, prav tako ni oddajal neželjenih zvokov, domnevam pa da bom za začetek pregledal ležaje.


Rezervnega motorja nisem imel priložnosti preizkusit, ker je zadnjih nekaj let stal v kleti nekje v vukojebini na Krasu. Bi pa naj imel za sabo okoli 90 kkm.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Mali apdejt okoli delte

Pred časom je modri del emblema na maski med vožnjo odpadel z kromiranega podnožja. Mu ni za zameriti ker je le bil originalni in je za pričakovati da lepilo popusti

V angliji za dokaj normalen denar pojagal ricambi originali :mrgreen:
Slika


Pa še eno neumno opažanje - zgleda da imam rahlo nerodno hirearhično lestvico voznega parka, saj z delto naokoli prevažam kramo od permanentke.
Slika
Na sliki vse fedre, most, roke in ostalo drobovje s podvozja - odstranjeni so vsi seleni, material pa gre na peskanje in prašno barvanje
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Res bi lahko malo poskrbel, kje kaj voziš....
:lol:

p.s.
Si zaščitil navoje na mostu?
Ker če boš barval brez, si hudo v šripcih!
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

urbancebulj napisal/-a:Res bi lahko malo poskrbel, kje kaj voziš....
:lol:

p.s.
Si zaščitil navoje na mostu?
Ker če boš barval brez, si hudo v šripcih!
Dobr da si me spomnil :-)(
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

z eno besedo....hudooo =)
Odgovori
  • Informacija