Glasovanje za Alfa klub koledar 2017 - Dec. RAZVELJAVLJENO

Slikice vaših jeklenih konjičkov

Katera slika naj bo na koledarju Alfa Kluba 2017?

Glasovanje se je zaključilo dne Sr Dec 14, 2016 5:35 pm

1. Altmann
23
29%
2. Gregi
25
32%
3. smukc
2
3%
4. luka33
28
36%
 
Skupaj glasov: 78
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

+1
luka33
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 11:01 pm
Kraj: Ljubljana

Evo še boljša resolucija :)

Slika
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Boj za najlepšo sliko je zelo izenačen, še je čas da oddate svoj glas.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Smukc, top slika. :lol: Čeprav v tem izboru nima šans, mi je res fora.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Glasovanje moramo žal razveljaviti zaradi goljufij pri glasovanju in ga začenjamo znova jutri, 15.12. za skrajšano obdobje petih dni, torej do 20.12.. V času ponovnega glasovanja se bo intenzivno preverjalo veljavnost glasov. V primeru nadaljnih zlorab se bo kršitelje s foruma trajno odstranilo.
Altmann

Najprej naj pojasnim, da ne pisem v nikakrsnem lastnem interesu. Verjetno sedaj ze vsi veste, da limam fotografije zaradi vecje izbire, ne zaradi zmage. Jaz imam itak svoj koledar z Alfami, ki ga bom talal....

Zmotil me je termin "goljufanje".
Kakrsna koli je ze bila krsitev, bi osebno bil zelo previden z to besedo!
Ta beseda potegne za sabo med drugim prijavo pristojnim organom in oseba katera ve za kaznivo dejanje in le tega ne prijavi, je ravno tako v prekrsku.

Osebno pa mislim, da bi clanom kluba lahko napisali na kaksen nacin se je krsitev zgodila. Saj ne rabite pisati imen. In kateri organ Kluba je sklenil, da se glasovanje razveljavi.

Se opravicujem, ce sem "tezek" a rad imam zadeve jasne in ciste. Konec koncev sem tudi jaz clan Kluba in mi ni vseeno, kaj se dogaja.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Torej si mnenja da je beseda goljufanje napačna? Bi bilo mogoče bolje zloraba glasovalne pravice, ali pa manipulacija pri glasovanju? Tole izbiranje pravilnega izraza ne koristi nikomur, kateregakoli izberemo, je dovolj jasno, za kakšno kršitev je šlo. Torej je tudi Binji napisal popolnoma jasno in je zadeva jasna in čista.
Binji napisal/-a:Glasovanje moramo žal razveljaviti zaradi goljufij pri glasovanju...

V podrobnosti se ne bomo spuščali, saj umazanega perila ne bomo prali javno. Odločitev je bila sprejeta s strani vodstva kluba in je po našem mnenju optimalna in najbolj fer do sodelujočih uporabnikov.

Vsem naročnikom in upravičencem ki čakajo na koledar pa hkrati sporočamo, da zaradi zgoraj opisane neljube situacije, pričakujemo zamudo pri izdaji koledarja.
luka33
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 11:01 pm
Kraj: Ljubljana

Moje mnenje pa je, da klub malce po svoji izbiri prireja glasovanje :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Sam sem mnenja, da razveljavitev ni bila potrebna.
Bolje bi bilo sprejeti strozja pravila glasovanja v letu 2017.
Beseda goljufanje pa je tudi malce prehuda.
Bolj korektno se sliši: Zaradi nepravilnosti pri glasovanju,....
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

No take obtožbe so pa skrajno smešne, če ne celo patetične. Ampak ja, nesmisle lahko pljuva vsak ane. Vsekakor so pa zelo "cenjena" taka mnenja, vabljen na naslednjo sejo, kjer boš lahko pojasnil svoje trditve. Upam da tvoje pisanje ne izvira iz jeze, ker si v prejšnjem prirejenem glasovanju zmagal, menda lahko razumeš, da mora biti glasovanje pošteno in da imate vsi uporabniki enake možnosti.

Klub nima nikakršnih interesov pri izbiri slik, zato je tudi od vedno sistem glasovanja. Če bi hoteli mi imeti po svoje koledar, tega natečaja ne bi bilo in bi slike izbirali sami, ter naredili en generičen koledar. Vsakoletno organiziranje tega natečaja je namenjen vam, uporabnikom, ki v zahvalo za sodelovanje in prispevek slike, dobite izvod koledarja brezplačno, člani pa ga lahko kupijo po praktično nabavni ceni.

Alfasan, če glasovanja ne bi razveljavili, bi po tvojem morali spregledati nepravilnosti? Izbrana odločitev je optimalna za vse udeležene, ponovno glasovanje bo pokazalo prave zmagovalce in koledar bo šel lahko naprej. Zdaj pa se ti lahko s tem strinjaš ali ne, s tem smo zagotovili enake možnosti za vse in tako bo tudi v bodoče.
Altmann

Jp, se vedno sem tega mnenja.
Kakorkoli se mogoce vam zdi nekoristno izbiranje prave pravne formulacije, je Alfa Klub, kljub vsemu pravni subjekt, z vsemi pravnimi posledicami. zato je zelo vazna izbira za Klub (meni osebno je vseeno kako vi temu recete), kako bo okarektiziral zlorabo.

Da bom jasen, nikakor ne dvomim v vaso odlocitev in jo popolnoma spostujem.


Dam primer o pomembnosti prava, legitimnosti, legalnosti, odgovornosti,

Prosnja za vpogled zapisnika


Kot clan Kluba vas vljudno prosim za zapisnik sprejetja sklepa o razveljavitvi glasovanja o glasovanju fotografij za klubski koledar mesecev Nevember in December 2016, katero je boli objavljeno na Klubskem forumu 14.12.2016.

S spostovanjem

Altmann
luka33
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 11:01 pm
Kraj: Ljubljana

Povedal sem samo kar mislim. Glasovanje namenjeno vam? Glede na to, da sam sodeluješ v natecaju skoraj vsak mesec je bolj pravilna beseda nam. Sem pa to rekel na podlagi tega, da se je že glasovanje začelo predčasno, razveljavljeno pa je bilo en dan pred koncem glasovanja.
luka33
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 11:01 pm
Kraj: Ljubljana

Pa nevem kaj potem, ce je Alfa bila na koledarju. Nebom nic uzaljen ce letos nebo.
Altmann

Fantje, nisem hotel zanetiti prepira na forumu, zato vas prosim, da vsi skupaj spostujemo sklepe vodstva, so nam vsec ali ne.

Hotel sem samo, da se zavedamo, kako so pomembne besede, katere uporabljamo v javnem komuniciranju.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Altmann, zapisnik bo na voljo v podforumu rezerviranem za člane, po ustaljeni metodi. Seja na kateri je bila ta odločitev sprejeta je bila včeraj, zato boš žal moral še malo počakati na zapisnik.

Mislim da bi se vsi lahko malo sprostili, tole omenjanje kaznivih dejanj ipd. in zakonov takih in drugačnih sicer ni v neskladju s pravili foruma, ampak a res ne moremo kot skupnost delovati bolj sproščeno in složno? Ne rečem da nimate prav kar se tega tiče, vendar izgleda kot da vam je uporabnikom bolj pomembno polemiziranje o zakonih in pravilih, kot poštena skupnost, kar je nekoč bila.

Luka33, ja vsem uporabnikom foruma je namenjen natečaj. Mi lahko pokažeš kako vsak mesec sodelujem v natečaju? Letos še nisem dodal slike in sicer iz tega razloga, ker se s fotografijo ukvarjam ljubiteljsko, v preteklosti pa so bile že debate da s tem odvzemamo motivacijo ostalim sodelujočim. Torej sem se celo odpovedal sodelovanju.
Glasovanje se je res začelo predčasno, kar je bila naša napaka, kar smo tudi priznali in popravili, s tem nismo nikogar oškodovali, še manj pa je to pokazatelj da vodimo natečaj za lastne interese. Anketa pa je bila ob razveljavitvi že zaključena, tako za mesec november, tako za december.

Kakorkoli se že to sliši, težko vas je kdaj razumeti. :)
Zaklenjeno
  • Informacija