Giulietta

Slikice vaših jeklenih konjičkov
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Skudeto in obrobe okoli luči so take všečne, potrebno bi ga bilo samo spustit in dat gor 18''. Teževa je tudi v tem, da ona dela vsak dan 2x33km po najslabši cesti v Sloveniji in je že tako in tako pretrd. Če ne dobim kakšne super original varjante za 17'' ali 18'', potem bo ostalo tako.

V petek in včeraj sem porihtal predupor. Samo stik je bil slab, zdaj spet dela. Nabavil sem svečke in nosilec motorja (sori Filip, pri lokalcu sem vzel spotoma, skozi neko debato), vmes še zamenjane žarnice na klima modulu. Navodila od withboyja so super, samo 2 opombi. Spodnji par vijakov je točno navpičen in jih ne vidiš dokler se čisto ne vležeš. Drugi par, ki je nekako pod 45° se ponuja sam od sebe da jih odšraufat, no ta ni pravi. In pa na vsak način sem iskat položaj, v katerega zasukaš modul, da ne rabiš odklaplat modula. Potrebno ga je zasukat navzgor, tako da kabel z žarnicami potegneš navpično navzdol. Sicer vpr., koliko ljudem bi to koristilo ker je št. Mititov extremno malo, pa še tisti imajo avtomatsko klimo :lol:
Blindirat EGR, zamenjati sveke in nosilec kljub trudu in interesu, vsemo ni ratalo zamenjat, :cheers:


@Altamn: najprej je vozila Clitoa. Zdaj pa hoče samo Alfe; bilo kaj: 159, Mito, Guillieto. Komej brzdam.

@withboy: pri 147 sem res izgubil vse živce. Je bil prestar in preveč zjahan avto za usposobit ga v neko normalno vsakodnevno uporabno zadevo. Z 300.000km, verjento je imel še kakšnega tisočaka več. Vsak teden je bilo nekaj, no pa saj veš :lol:

@opankar: Brera je bila od Kristijana, res je. Imel sem jo leto in pol, vmes imel nekaj dogodkov za katere nekateri tu gor veste, poleti sem jo prodal, baje je bila v celoti razbita prej kot v enem mesecu. To je nepreverjena inf. Me je kolega klical da naj bi se v njegovih krajih razbila bela Brera, pa če je možno da je moja ex.

@silverman: no, ni vse v ožji familiji, je pa precej familijarno vzdušje. Neprištevnega kačjega duha je pa občasno kar preveč. Kot trenutno pri Mitotu.
Altmann

@nedvedinho, :lol: , je tudi na pravi okus prisla. Moja nartadrazja je 24 let vozila stalno Mercedese, sedaj je pa pravoverna Alfistka postala :D
:cheers:
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Avto vleče v desno.

Pred optiko ga je vleklo v desno, samo je tudi volan pri vožnji naravnost stal postrani (v desno).
Še vedno ga vleče v desno.
Ko na ravni cesti spustim volan, ga rahlo zasuka v desno in avto mnogo močneje kot prej zavije v desno.

Pri zavijanju v desno, se je pojavilo tudi neko žvižganje. Podobno žvižganju turbine, samo tišje. No, pa turbina ni. Ta žvižga stalno, glasno. :-)(
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

Probi skalibrirat servo z mes.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

WiTBoY napisal/-a:Probi skalibrirat servo z mes.
Sem, nič ni boljše.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Malo updejta...

Zamenajl sem zadnji desni ležaj, napolnil klimo, nov akumulator...

Ponovno sem skalibriral volan, z avtom ni nič drugače. Še vedno ga malenkost vleče v desno. Morda kdo nebi niti opazil, morda tudi sam že "z navade" opazim. Na ušesa mi je prišlo da naj zamenjam senzor momenta. Ali kdo ve kaj naj bi to bilo? :mrgreen:

Pri menajvi ležaja sem videl da je spustil desni amortizer. Očitno zadnja desna stran res trpi (popravljena čeljust, menjan ležaj, spuščen amortizer...).
Pri vožnji v rikverc v desno se z desne strani zadaj sliši tuljenje. Mislil sem da je bil razlog za to tudi ležaj, zdaj pa sumim obnovljeno čeljust.

Do poletja pride spet na vrsto menjava olja (tokrat bom probal Motul), zunanjega jermena, jermenice, vodne pumpe itd. in seveda zadnjih amortizerjev. Malo tudi razmišljam da bi ga uspot še spustil za cca 2cm, samo nevem če je izgled vreden tega, ker je že zdaj pretrd + da nimam pojma o eibach in ostalih proizvajalcev in izrazov ki se tičejo amortizerjev in fedrov.
Mi lahko kdo opiše nekaj osnov kako se tega lotit.

Primer:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %20gewinde" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to za kej?
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Če koga zanima, avto je v prodaji. Trenutno imava dva precej neuporabna avta in oba bosta šla od hiše. Pričakujeva mladička + seliva se v mesto in bova rabila samo en avto + €€€€ za nepremičnino bodo pasali.

Avto je na avtonetu že 2-3 mesece in sem presenečen nad malo interesa. Pa generalno gledano avto res ni slab, kilometri se mu ne poznajo ne na videz ne pri uporabi, trenutno je sicer servis na sporedu za katerega sem tudi že nabavil nekaj materiala...

No, vglavnem kakorkoli, če bo pa ostal, se bomo pa malo pomatrali da se bomo v njega nabasali. :mrgreen:
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Zdravo,


ali si zrihtal vse kar si imel nasteto? Se vlece v desno? Z zeno sva jo gledala ze nekaj casa nazaj, samo nekako se se nismo opogumili da bi poklicali ?!


Sej to je ta alfica?
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... art%20Stop" onclick="window.open(this.href);return false;
Samo italijan :)
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

To je ta.

Težava v vlečenju se je rešila sama. Kako nevem. :)

Trenutno čakam pošiljko amortizerjev in vzmeti za zadnjo stran avta. Upam da jih zamenjam še ta mesec.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

nedvedinho napisal/-a:To je ta.

Težava v vlečenju se je rešila sama. Kako nevem. :)

.
Alfice se včasih res kar 'samopopravijo' :lol:
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Včeraj narejeno:
- servis, olje motul, 4x filtri
- kompresor klime. Prejšne polnjnje je zdržalo samo 4 mesece, pred 2-3 tedni je šel kompresor k hudiču.
- zadnji amortizerji Moonro, nosilci amortizerja SKF in vzmeti Kayaba
- brisalci

Vožnje je precej boljša. In zaradi klime in vzmetenja :)
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kompresor ponovno menjan, že menjani je spustil po 4 dneh.
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

men pa rahlo vleče v levo optika ok ko pa vklopim klimo pa gre lepo naravnost :D
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Kakšna je razlika med bencinskim in dizelskim zadnjim loncem?
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pozabil omenti da sem zamenjaš še jermenico in jermen. Doma se je znašel tudi zadnji lonec z nastavkom 1.6JTD in čaka na montažo.

Po eni strani se se mi zdi butasto vlagat v avto, ker ga želimo zamenjat s karavanom, ma po drugi se mi pa "smili" da ne bi. Oz. če dobim antracit 18''QV potem ga ne prodam.
Zadnjič spremenil nedvedinho, dne Po Jan 22, 2018 11:51 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Odgovori
  • Informacija