Alfa 156 V6 Sunday track car

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
brinjovc
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Če Feb 25, 2010 10:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

lepo lepo...kr tk naprej pol pa čakamo na eno tstno ;) ;)
You are not a true petrol head, until you own an alfa romeo!

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=30630
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Za trobljo kar na ebay, ce ti ni nujno da je original, pa še poceni je in močno potrobi.
:wink:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

troble bi znal jz met, prid pogledat (pa se nosilce rezervarja k zmer pozabm :) )
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Lep projekt!
Zelo mi je všeč ideja kako boš zmontiral akumulator v original stiropor =D>
Tudi nosilec za ventilatorje je dobra ideja, ker bom moral sam tudi nekaj narest okrog njega, ker se mu lušči barva in se ga loti rja :oops: Tako da me zanima kaj boš pripravil.
Če ne dobiš trobelj, jih imam tudi jaz doma.
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

brinjovc napisal/-a:lepo lepo...kr tk naprej pol pa čakamo na eno tstno ;) ;)

Ko bo fertik ni problema :mrgreen:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

urbancebulj napisal/-a:Za trobljo kar na ebay, ce ti ni nujno da je original, pa še poceni je in močno potrobi.
:wink:


Sem jo danes dobil pri Alanu :mrgreen:



thunderbolt napisal/-a:Lep projekt!
Zelo mi je všeč ideja kako boš zmontiral akumulator v original stiropor =D>
Tudi nosilec za ventilatorje je dobra ideja, ker bom moral sam tudi nekaj narest okrog njega, ker se mu lušči barva in se ga loti rja :oops: Tako da me zanima kaj boš pripravil.
Če ne dobiš trobelj, jih imam tudi jaz doma.

Me veseli da se ti dopade. Edino kar me skrbi je to, da nebo akumulator malce previsoko in se nebo tepih nad njim lepo usedel. No pa mislim, da bom tud to rešil z tem da bom vijake ki držijo tepih v partljažniku nekoliko podložil. Ventilatorji so lahki dirkalni fiskirani pa bojo direktno na hladilnik z vezicami, ki so zraven v kompletu. Nosilce sem naredil za senzorje prve in druge faze hlajenja, da ostane original inštalacija.
Tudi to bo fiksirano direktno na hladilnik :mrgreen:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Evo obljubljene slike nosilcev za senzorje. Kako zgleda na hladilniku pa v naslednjih dneh.

Slika

Bremboti že na svojem mestu

Slika

Nova hupa pripravljena za montažo v avto. Alan hvala zanjo vedno ko se mem peljem ti potrobim :mrgreen:
Če jo primerjamo z tastaro je ta nova!

Slika

In pa izdelava prestavne ročke. Bunka bo iz hrasta popajcana v isto barvo kot je volan. Zakaj les? Ker je prijazen roki :lol:

Slika

Pa še ena slika ki sem jo našel pa jo pozabil pokazat. razmaščen in na novo pobarvan most

Slika
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Pocasi, a vztrajno bo le nekaj ratalo. A brembote si na novo barval?
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

b_bay napisal/-a:Pocasi, a vztrajno bo le nekaj ratalo. A brembote si na novo barval?
Pri takih projektih ne gre kar čez noč :D Je pa še tko, da mam akcijo, ko je avto na dvigalu in se na enkrat naredi veliko potem pa nekaj časa miruje jaz pa sem v iskanju izboljšav ali pa drugih kosov. Bremboti pa so na novo barvani :mrgreen:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

evo en update :mrgreen:

dve slikce fertik zmontiranih ventilatorjev in senzorjev
Slika
Slika

Akumulator je fiksno na svojem mestu. Moja največja skrb, da se nebo tepih nad njim lepo usedel je bila odveč pride poravnan z stiropor zaščito in se vse usede tako kot je treba.

Slika

Prej /potem praktično vsi nosilčki in take drobnarije kjer se je pojavla rja ali odstopanje barve sem obnovil. Slik kakšno je bilo prej imam zlo mal, ker se je avto v zlo kratkem času razmontiral

Slika

Pa seveda še otale malenkosti kot recimo :mrgreen:

Slika
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Evo da malo osvežim temo :D

Avto še kar ni registriran mal so se zavlekla zaključna dela pa tud na ličarja še čakam.
Nabral sem papirje za ureditev homologacije zbrisale se se napake z računalnikom. ABS nas še malo heca ampak se bo poštimal.

Ker Federal RSR ni bilo mogoče dobiti od dobavitelja sem letos vzel Kumho KU36 semislick. Sicer imam kar malo odpor do Kumho gum ampak kajpavem cena je malo odtetala pa neko realno primerjavo bom lahko naredil glede na to, da bom oboje vozil na 156 z v6 v nosu :mrgreen:

Takole zgledajo na feltnah

Slika

Dobil sem brezhibno šusplato pod motorjem

Slika

Malo sem predeloval prestavno ročko in jo bom z distančnikom dvignil nekoliko višje. Na sliki se vidi tudi nova manšeta iz alcantare. Ena od svtari ki me strašno motijo na 156tki je to, da so na manšetah tisti knofi kot na bundi da zapneš manšeto men je grdo in mi ni jasn zakaj ni celan look kakor pri mnogih drugih :cry: No pa tud to je rešen pritisnem sliko ko bo fertik

Slika

Na mestu kjer je prej stal akumulator sem naredil nosilec kjer bo plus montiran v plastično ohišje na nosilcu pa je tudi oilcatchcan. Zgleda pa to takole :

Slika
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Sam sem imel na avtu KU31 in je bila čisto spodobna guma. Tudi KU39 je mojih izkušnjah ok, samo obe pa dokaj hitro pobira, oz. primerljivo s Potenzo/Turanzo.
Nevem pa koliko je to primerljivo s KU36, ker vidit je precej neobičajno.

Kaj je to oilcatchcan?

Lepo ti projekt napreduje. Presenečen sem, da si se ga lotil s tako intenzivnostjo, ker ponavadi se take stvari dela bolj tako tako, kolikor je "časa" od plače za take neumnosti :P
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Še malo, še malo. ;)

Gume so pa čisto spodobne...ma kolega na bmw-ju, pa je pohvalu grip.
Če je ravno, ni zabavno.
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

nedvedinho napisal/-a:Sam sem imel na avtu KU31 in je bila čisto spodobna guma. Tudi KU39 je mojih izkušnjah ok, samo obe pa dokaj hitro pobira, oz. primerljivo s Potenzo/Turanzo.
Nevem pa koliko je to primerljivo s KU36, ker vidit je precej neobičajno.

Kaj je to oilcatchcan?

Lepo ti projekt napreduje. Presenečen sem, da si se ga lotil s tako intenzivnostjo, ker ponavadi se take stvari dela bolj tako tako, kolikor je "časa" od plače za take neumnosti :P
Neobičajne so, ker so semislick :D Zadeva je po dežju zelo slaba, ko pa je suho in jo segreješ drži nenormalno v primerjavi z navadnimi gumami.

Oilcatchcan ali po naše zbiralec oljnih hlapov. Namesto da so oljni hlapi povezani nazaj v motor se nabirajo v tem rezervarčku. Avto je med priganjanjem po serpetinah rad začel modro kadit po parih kilometrih pa normalno deloval to naj bi se dogajalo ker so hlapi oz olje prišlo v sesalni kolektor in tako naprej v motor zdaj pa bi se morali ujet v posodici/ catchcanu

To, da pa se projekt tako odvija sem si pa nekako na grobo preračunal koliko časa in financ mi bo takle projekt vzel in se ga lotil pa se je vseeno zgodil, da bo precej dražje kot sem sprva mislil in dlje traja :lol: Ne želim se pa jiti nekih projektov kjer ni zastavljenega načrta, ker se zgodi to, da zastaviš preveč ne izpelješ in na koncu na pol podrto prodaš =;
moofdi napisal/-a:Še malo, še malo. ;)

Gume so pa čisto spodobne...ma kolega na bmw-ju, pa je pohvalu grip.
Kmalu poročam kako se obnesejo :mrgreen:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Med "street legal racing tyres" sem zasledil tudi te:
http://www.e-tyre.de/details.php?ref=261974" onclick="window.open(this.href);return false;

Dobi se v dveh izvedbah: medium 180 in super mehka 120, menda naj bi bila boljša od federalk in jo primerjajo s Avon in Yokohama http://www.e-tyre.de/details.php?ref=286852" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.e-tyre.de/details.php?ref=220848" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija