Alfa 156 V6 Sunday track car

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

alex22 napisal/-a:tale tvoja alfa pa ima skoraj toliko rje kot moja AR 155 :D
Jeba je da je Honda 92 letnik k jo mam za daylija manj rjava kot projekten avto =D>
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

nedvedinho napisal/-a:
SilverMan napisal/-a:Tale si zasluži čimbolj originalno stanje :wink:
Srečno!
x2

Sicer nisem ljubitelj nekih predelav, če pa že, je pa vseeno tvoj projekt boljši kot pa tiste japanstayl plastike na avtu.

Sej spremembe bojo na mehanki kar se tiče zunanjosti bo avto bolj kot ne original
To kar so italjani pozabil izboljšat bomo izboljšal da bo res Made in Italy perfected in my garage :mrgreen:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Alan napisal/-a:Uff rje je pa dosti, tok jo se moj dirkalc nima (ta obstojeci). Ja zdej vidim da je moja svicarka res k nova, je pa tm okoli 2002 letnika pa naprej dosti manj rje na 156-kah.
Ce bos se kake malenkosti rabil se pa kr se oglasi :D


Ko sem ti govoril koliko je je si najbrž nisi tega predstavlov ane :mrgreen:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

ja zdej k te slike vidim je kr sokantno :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Alan napisal/-a:ja zdej k te slike vidim je kr sokantno :mrgreen:
zdej je komplet porihtana in lahko mirno rečem, da je avto popolnoma brez rje \:D/

Tik pred snegom sem avto po dolgem času ponovno porinil v garažo

Takole je že rahlo zasnežena prišla pod streho :D Upam da je to zadnji sneg na njej ko bo porihtana bo na cesti le med sezono.....
Slika

Z bitumnom zaščitena po spodnjem delu avtomobila in po kolotekih
Slika

In pa prva stvar na avtomobilu ki nebo serijska :evil: KW gevinde. To so gevinde iz prejšne 156tke sem pa speskal in na novo prašno barval vzmeti.
Slika

In še slika kako zgledajo na avtomobilu
Slika

to je to zaenkrat :mrgreen: :D
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Kaj pomeni imeti garazo ufff. Nice.
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

b_bay napisal/-a:Kaj pomeni imeti garazo ufff. Nice.

Garaža je od prijatelja mehanika se pa dela še precej drugih stvari tako, da ko je čas je na vrsti alfa . Si pa ne predstavljam kako bi kakšno stvar moral delat če bi imeli le kanal. No vse se, da samo je tole res zakon.
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Odlično! =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Ena od stvari ki so stalnica pri vseh 156tkah so pregniti stebrički na katere je prišraufan odbijač. Odločil sem se, da na mojem preprosto nebodo in, da želim cele. Iskanje celih se je pokazalo za precej zahteven projekt :mrgreen: Koliko so original sploh nisem klical, ker se mi zdi, da so za take kose cene #-o razni ponaredki pa ne pridejo v poštev ker so ponavad razočaranje.....Med iskanjem sem se spomnil, da je Alan pisal kako je njegova švicarka res zrdrava in na eni od slik videl cele stebričke. Zmenila sva se za prevzem in hmalu sem jih imel doma. Na njih je bilo iz spodnjega konca nekaj površinske rje videti nič kritičnega, ko pa sem jih zbrusil je ostal res tanek pleh sicer zdrav ampak tanek pa je padla odločitev, da poberem mere in naredim nove spodnje konce.....

Slikani pred rezanjem
Slika

Novi spodnji deli
Slika

Vtisnjena matica za pritrditev odbijača
Slika

Pobarvano z mat sprejem na sliki je še sveža barva zato lesk. Bojo pa ostali črni in se ne bodo barvali v barvo vozila
Slika
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Pozdravljen
Vso srečo pri projektu, res mi je lepo gledat, da se popravlja vse v detajle, pa tudi da si se lotil Alfe za "track day car", res bomba. Komi cakam da vidim stvar skoncano. Kar tako naprej =D>
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Scuckovt napisal/-a:Pozdravljen
Vso srečo pri projektu, res mi je lepo gledat, da se popravlja vse v detajle, pa tudi da si se lotil Alfe za "track day car", res bomba. Komi cakam da vidim stvar skoncano. Kar tako naprej =D>
Hvala :mrgreen: Do tega, da bo zadeva na cesti bo še kar trajalo končana pa verjetno nikoli nebo, ker se pr teh stvareh zadeve skos nadgrajujejo dodelujejo.... pa avtomobili so že stari in je vedno nekaj u glavnem začaran krog :lol:

Medtem, ko se je avto še rihtal pri kleparju sem pripravljal druge stvari..... Motor v avtomobilu ni videl glavnega servisa 14 let ](*,) Vsako leto so menjali samo olje. Avta sploh nisem upal kaj dosti laufat :cry: Verjetno bi avto dvakrat zavrtel v rdeče polje in bi odrtgal jermen :mrgreen: To kako so zanemarjal servisiranje me niti ni kaj dosti motilo, ker sem doma imel motor iz svoje prejšne zdaj že pokojne Alfe.
Na sliki je levo motor iz rdeče zraven pa iz prejšne kateri bo živel naprej v mojem avtomobilu.

Slika

Speskali in prelakirali so se pokrovi ventilov in pa kolektor. Na novo sem z rdečo barvo napisal Alfa Romeo in pa vse, kar zraven paše :mrgreen: Črte okoli napisov pa zbrusil do sijaja tako kot v originalu mora biti.

Slika

Takole pa izpade motor pripravljen na vgradnjo. Na njem je opravljen glavni servis torej svečke jermena rolce in šponar nova vodna pumpa, seveda novo olje in filter obnovljen pa je tudi altenator. Še v času prejšne Alfe pa sem na motorju zamenjal sesalne cevi in so namesto od 2.5 motorja sedaj od 3.0 seveda so prišraufani na obdelane plošče. Moje opažanje med vožno so bile, da je avto postal malenkost bolj len v nizkih obratih v visokih pa je imel večjo moč.
Slika

Poviti so kolektorji... prispevajo h temu, da so hitrosti izpušnih plinov večje , naj bi prispevali tudi h večji moči ampak to je bolj zanemarljivo. Najpomembneje je, da zmanjšujejo temperaturo motornega prostora ker Busso motorji zlo segrevajo prostor pod havbo

Slika

Ker je letela komplet klima v smeti zaradi odvečne teže sem moral rešiti problem z kompresorjem kateri hodi viška na motorju. Rešil sem ga z krajšim jermenom in ga montiral brez klima kompresorja.

Slika pred, ko je bil še gor.

Slika

Slika z novim jermenom brez kompresorja

Slika

Kritičen del kjer sem se najbol bal težav, ker jermen pride zelo skupaj se je izkazal, da ne predstavlja težav in bo motor nemoteno deloval.
Zadevo sem preštudiral iz angleških forumov kjer se najdejo podobni "idioti" kot sem sam, da mečejo ven popolnoma delujočo klimo hahah



To je to za danes =;
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Lepo napredujes, tole bo ornk funcar :)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Alan napisal/-a:Lepo napredujes, tole bo ornk funcar :)
Hehe dela se na tem 8)

Avto je že na kolesih na tej sliki še brez motorja.....
Feltne so samo začasne, sem jih dobil z avtomobilom in bojo hmalu naprodaj če koga zanimajo morda?

Slika

Verjetno bo to sezono na speedlinkah iz prejšne alfe iščem pa org. GTA feltne ali pa OZ Ultraleggera če komu viška hodijo :mrgreen: Morajo pa biti 17 col večje/manjše me žal ne zanimajo

Slika platišč ....

Slika

V naslednjih dneh pa napišem nekaj o ponovnem sestavljanju notranjosti prestavljanju akumulatorja v partljažnik in pa "big brake kitu" :-)(

Komentarji dobrodošli :D
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Od zmjraj so mi usec stvari od speedline, tele prav tako izgledajo lepo :)
Pa ce mas na izbiro raje od GTA kot pa OZ ultraleggera, bi prsu avto res do izraza, mogoce ebay ? 8-[
Pohvalno tudi za vse ostalo =D> =D>
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kaj pa original AR - 17" GT platišča?

Slika

Slika

Slika


Meni še danes ene najbolj hudih ever ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija