Alfa 156 V6 Sunday track car

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

ne pokrovckov na odbijac, intake lepo za hlajenje bremz! :D
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Alan napisal/-a:ne pokrovckov na odbijac, intake lepo za hlajenje bremz! :D
Sej plan je bil ampak še čakam cevi in bom dav pokrovčke. Bremze pa zaenkrat ne dajejo znakov pešanja pa sem jih še kar dobr potestiral :mrgreen: tko, da bi blo mogč bl smotrno na eni strani zajem svežga zraka nardit do airboxa na drugi pa sčasoma hladilnik olja potem pa obe odprtini služita namenu :mrgreen: :D
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Jaz sem pri svoji zapolnil luknjo meglenke s steklenimi vlakni, pokital in pobarval s črno. Če plastika nebi tiščala na cevi ICja bi prav dobro izpadlo, ampak so mi vlakna nažalost odstopila spodaj, ker je preveč napeto vse skupaj. Bom moral se še malo igrat, magar naredit celo iz vlaken...
Na žalost 156 ni obstajala brez meglenk po mojem raziskovanju...
Zadnjič spremenil Hranata, dne Pe Maj 12, 2017 5:10 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Hranata napisal/-a:Jaz sem pri svoji zapolnil luknjo meglenke s steklenimi vlakni, pokital in pobarval s črno. Če plastika nebi tiščala na cevi ICja bi prav dobro izpadlo, ampak so mi vlakna nažalost odstopila spodaj, ker je preveč napeto vse skupaj. Bom moral se še malo igrat, magar naredit iz vlaken...
Na žalost 156 ni obstajala brez meglenk po mojem raziskovanju...

Točno tko sm imel tud jst v mislih in sm že nabavu steklena vlakna pa se bom mal igral pa da vidmo kaj bo ratal. Enkrat sem že flikal neko luknjo na cevi in je prov fajn izpadl.
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Pri laminaciji na abs plastiko toplo priporočam prej obrusti plastiko pa namazat s plastik primerjem, pa potem šele poliester čez. Problem je ker se abs plastika pa poliester "ne marata" preveč in s časoma poliester odstopi, sploh če je kakšna vročina prisotna.

Z plastik primerjem se zadeve veliko boljše sprimeta.

LP.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

kaj fali mrezicam

Slika
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Mrežicam ne fali popolnoma nič :D hah sej so alternativa nekej bom nagruntal nč bat.

Druga zadeva k se je pa pojavla danes me bolj skrbi. Ko sem avto začel uporabljati so se okna odpirala in zapirala ena bolj leno druga tako kot morajo potem se zadej desno niso hotla pa so se počasi zbudila itd. no prvo sem mislil, da se mora zadeva mal preguncat ker je avto preden sem ga kupil 3 leta počival in je vse malo zakrnelo ampak danes avto prižgem in se peljem odprem okna, da se prezrači in zgodi se to, da se sovoznikovo okno ni hotelo nazaj zaprt ](*,) vzamem kontak in probam še enkrat in zadeva popolnoma spuščena obmiruje. Iz vrat sem vzel tapeto in malo potolkel motorčke preveril kontakte in še vedno nič. Oglasil sem se pri lokalnem mojstru in zadevo sva spravila v delovanje. Niti nisem dobro registrilal kaj je naredil ampak pravi, da ni problem ne na motorčku ne na stikalih ampak na nekem modulu, ki naj bi bil pod volanom in avto zafrkava vsake toliko. Skrbi me, da se bom kam zapeljal in se ulije pa smo tam #-o pa tud z odprtimi okni avtomobila ne morem puščat nikjer. Se to kdo bolj spozna kaj je vzrok in kakšen naj bi ta modul bil, da ga menjam in rešim zadevo...
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

mislim da je pri varovalkah nekje, to ti lohk jz dam
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Danes sem imel čas in sem naredil testno varijanto mrežice čez odprtino kjer naj bi bile meglenke. Doma sem imel še eno plastiko, ki je imela zlomljen jeziček in je služila za preizkus.

Na plastiki sem vzel oddtis na papir in zrezal iz papirja šablono. To sem prenesel na mrežo in izrezal z škarjami za pločevino.
Slika

Problem tukaj je, da nimaš neke prave površine za lepljenje mreže na zračnik in sem odrezal mrežo karseda točno ter jo z spajkalnikom segrel na robovih, da se je stopila v plastiko.

Slika

Na koncu sem z dvokomponentnim lepilom po robu mreže kjer je zatopljena v plastiko še zalepil.

Slika

Takole pa je izgledalo na koncu. Mrežo bom na tapravmu kosu poravnal z sosednjo, da bodo lukne lepo v ravnini.
Testen vzorec je po končanem sušenju prejel par močnih udarcev in sem ga polomil :mrgreen: Hotu sm vedt kako dobr jo drži :-)(

Slika

Jutri gre pa zares. Mreža pa bo tudi pobarvana v mat črno .....
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

Evo po dolgem času update :D

Mrežice so na avtomobilu že kar lep čas tako, da tisto je fertik :mrgreen:

Naslednja stvar, ki je bila potrebna menjave je gibljiva cev kjer sem videl, da pušča in je črno na ohišju no saj zvoke je spuščala take in drugačne nisem si pa mislil, da je tako hudo. Od kar je na avtomobilu nova je Alfa precej tišja zdaj je končno izpušni sistem zadihtan tako kot more biti.

ena slikca stare in nove

Slika

Z avtom zaenkrat nobenih izrednih težav se več ali manj vozim, ko je lepo vreme in imam čas. Seveda so razne malenkosti za poštimat ostale s tem mislim popravilo treh udrtin na plehu in poliranje pa menjava 2 lučk v števcih pa še kaj bi se najdlo. Iščem tudi Recaro speede iz integre če bi kdo za kakšne vedel morajo pa biti obvezno črni.....

Ena slikca z kolegi

Slika

To je to zaenkrat se bo sigurno v kratkem še kaj rihtalo pa objavim :mrgreen:
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
aljazzz12
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 50
Pridružen: So Apr 18, 2015 1:49 am

Leeepa, nemorš verjet da so jo dizajniral 20 let nazaj 8)
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

"malenkosti" kot so: 17''GTA, beli žmigavci, znižana, temne šipe... izgled nor!
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

aljazzz12 napisal/-a:Leeepa, nemorš verjet da so jo dizajniral 20 let nazaj 8)
Ja res je avto še danes ne daje nekega vtisa, da je tok star :mrgreen: no vsaj po mojem pojmu
nedvedinho napisal/-a:"malenkosti" kot so: 17''GTA, beli žmigavci, znižana, temne šipe... izgled nor!
Vse štima le temnjenih šip nimam in jih tud nebom temnil :mrgreen: Na prejšnji 156tki sem dol trgal folijo to meni ni všeč....
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
brinjovc
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Če Feb 25, 2010 10:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

po dougem cajtu mel prebrau temo ;)

super zgleda...

pozabu sm ti takrat omenit...mam original cevke za pranje...če boš kdaj nucu ;)

sam problem je nova škoba...okol 70€ :O
zato pr men ni nikol delalo :\
You are not a true petrol head, until you own an alfa romeo!

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=30630
schumacher
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: So Jan 16, 2016 4:31 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156 V6

brinjovc napisal/-a:po dougem cajtu mel prebrau temo ;)

super zgleda...

pozabu sm ti takrat omenit...mam original cevke za pranje...če boš kdaj nucu ;)

sam problem je nova škoba...okol 70€ :O
zato pr men ni nikol delalo :\

Verjetno bom čez zimo zmontiral pranje žarometov, da bojo funkcioniral kot morajo pa se slišva če bom rabu....
Zaenkrat se mi iskreno ne, da zajebavat s tem, da imam spet vse razkopan raj uživam z avtom :D
Bi povedal en vic o Alfa Romeo pa nevem če bo vžgal :D
Odgovori
  • Informacija