Ljubezen je rdeče črna- Alfa 156 T.I zanjo VS. 159 T.I. zame

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Pozdravljeni

No leta 2017, me jekončno doletela sreča ( ne toliko pamet :D ), ter sem se odločil da si kupim Alfo. Avto sem iskal približno 8 mesecev, med tem časom so se tudi plani malo spremenili, sprve je bil načrt kupit AR 156 2.4 z 176ks, vendar ni bilo za nek pameten denar nič uporabnega. Tako sem si mislil OK k.... če se imam za zapufat pa naj si uzamem nekaj novejšega, ter tako začel iskati model 159. Obiskal sem mnogo avtohiš ter poslušal "pravlice" od takih in drugačnih prodajalcev, videl odličen avto, ga vžgal ter sišal use možno brnenje pr motorju, tako da sem v enem času kr obupal. No potem me ni na avtonetu 2dni, odprem prva na vrhu črna lepotica, z TI opremo ter še ugoden denar, z malo več kilometri vendar ok, če je bilo vse servisirano kot je treba to sploh ni problem. No pa se odpeljal do petrovčiča v MB, na drugo stran Slovenije, avto skoraj u nulo, motor predvsem turbina lepo prede, barvano ni bilo nič( razen če je bilo to narejeno z odliko !!! :-({|= ), podvozje ohranjeno nič lufta, notranjost kot nova, tudi volan ni zdrsan čeprav kilometrom, tamali servis narejen, avto garanžiran tudi pri petrovčiču hah kaj takega :D, pa še ceno mi je spustil zaradi glavnega servisa ki pride. No pa sem sedaj postal tudi jaz edn od vas ( upam :) ). Zahvalim se lahko vsim, ker sem forum predelal pa nisem bil registriran, dosti so mi pomagali vaši vodniki za nakup avta, pa približno koliko pridejo servisi, ker sem sprve mislil vzeti BMW, vendar po pregledu BMW foruma, kjer kot zgleda šinfajo svoje lastne avte, sem raje poslušal srce, ter vzel Alfo O:)

No omenjen stroj je Alfa Romeo 159 sportwagon z TI opremo, je dizel 2.0 jtdm z 170ks, letnik pa je 2011, tazadnje modelno leto, semizdi, če ni me popravite :)
DSC_0290_Easy-Resize.com_Easy-Resize.com (1).jpg
DSC_0291_Easy-Resize.com_Easy-Resize.com.jpg
DSC_0293_Easy-Resize.com_Easy-Resize.com.jpg
DSC_0294_Easy-Resize.com_Easy-Resize.com.jpg
DSC_0295_Easy-Resize.com_Easy-Resize.com.jpg
Zdej ko jo imam doma že teden dni, in pridno nabiram kilometre, ker sem jo vzel tudi iz tega razloga ker se vozim na delo vsaki dan po 60km v obe smeri, sledijo TO DO stvari ki so:
Menjava emblemov- že narejeno :)
menjava prednje kromirane grill maske- naročeno
menjava original žarnic z osram nightbraker, ter pozicijskih- naročeno
čez 10.000km me čaka glavni servis

Stvari TO DO še v tem letu upam:
avtoradio 2din (pomojem bom sonya vzel ker imam z temi najbolše izkušnje do sedaj) navigacija al ne bom še videl
Komplet avtoakustika - zvočnike ter suba že imam vendar mi mankajo ojačevalci :)
pletišča 18" TI izgled - ne bojo original 19" vem, vendar vsak ma svoje :)

Nekje v bližnji prihodnosti:
dvojni izpuh 2.4 look, pomojem se bom do lastovčiča zapeljal tudi jaz
odstranitev DPF, blindirat EGR, ter kar že zdaj prosim TribesMan če se ustaviš kje na tej temi, če bi mi lahko remap naredil ? [-o< ( vsi te hvalijo :D )

To je to zaenkrat, hvala vsem :)
Zadnjič spremenil Scuckovt, dne So Jun 10, 2017 11:44 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Lepa =D>.
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Evo pa še menjava emblemu spredaj ter zadaj, nič težjega, majhno luknjico zvrtaš pa se poigraš z izvijačem, potem pa samo dobro očistiti staro lepilo ( jaz sem ga kar z razmaščevalcem je šlo lepo) pa nove značke gor, jaz osebno sem dal še malo silikon kita ker je bil del kjer je obojestransko lepilo premajhen, odzadaj pa malo popazit na gumb za odpiranje prtljažnika.
spredaj:
DSC_0301_Easy-Resize.com_Easy-Resize.com.jpg
DSC_0303_Easy-Resize.com.jpg
DSC_0304_Easy-Resize.com.jpg
DSC_0306_Easy-Resize.com.jpg
Zadaj:
DSC_0302_Easy-Resize.com.jpg
DSC_0305_Easy-Resize.com.jpg
DSC_0308_Easy-Resize.com.jpg
Tako zdej pa čakat naslednje pošilke da še kaj zmontiram.
Lep pozdrav :)
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

To pa je predstavitev in pol, bravo. Čestitam za nakup in ti želim veliko varnih in dinamičnih kilometrov. :wink:

O alfi pa ne bom zgubljal besed, lepotica je, pripelji jo pokazat na kakšno srečanje!
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Bojanxe napisal/-a:To pa je predstavitev in pol, bravo. Čestitam za nakup in ti želim veliko varnih in dinamičnih kilometrov. :wink:

O alfi pa ne bom zgubljal besed, lepotica je, pripelji jo pokazat na kakšno srečanje!
Če sm dozdej samo uporabljal forum in znanje na njem se bom potrudil pa tudi prikazat kje 100%, da vam vrnem usim eno uslugo ka ste me do tega avta pripeljali :D
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Pozdravljen med nami :-);lep voz;želim ti srečno in predvsem varno vožnjo !
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Hude so tele TIjke. Srečno vožnjo!
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

lepa =D>
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Koliko je pa tole stalo, ce ni skrivnost, ter koliko km ima na stevcu?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke - Lepa!!! =D> =D> =D>

Všeč so mi sedeži =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

b_bay napisal/-a:Koliko je pa tole stalo, ce ni skrivnost, ter koliko km ima na stevcu?
Stala je 9k€ je pa bla cena zmenjena, ima pa 195k km ker sem v enem tednu naredil tisočaka klub razmeram :) ko sem jo kupil je mela 194k k km

Iskrena hvala tudi vsem ostalim O:)
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Jaz ko sem svojo kupil, se cez en teden tale pojavi, potem si lahko predstavljas moj filing ](*,) . Malo sem TI faus :wink:
Slika
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Imas mogoce informacije, kaj je bilo vse menjano pri teh kilometrih? Vztrajnik?
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

b_bay napisal/-a:Imas mogoce informacije, kaj je bilo vse menjano pri teh kilometrih? Vztrajnik?
Glavni servis na 105k km, predni desni ležaj pri kolesu, amortizerji, potrošni materjali: ploščice, mali servisi,... Sklopka in vztrajnik naj bi bila prva tko da tok tok po lesu, dela pa vse v nulo tko da [-o<
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

En mini update, pozabu sm napisat v kako slabem stanju je bil pokrovcek prestavne ročice, tako da sm novega naročil in danes zmontiral :wink:
Nova vs. stara (bruh)
DSC_0320-540x960.JPG
Zgleda pa dosti bolše zdej :)
DSC_0325-540x960.JPG
Odgovori
  • Informacija