Ljubezen je rdeče črna- Alfa 156 T.I zanjo VS. 159 T.I. zame

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
alfafan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Po Maj 20, 2013 9:00 pm

Dve super Alfici! :steering: =D>
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Lep parcek :wink:
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Ola, sem se tudi jaz potegnu iz naftalina po dolgem času :D
Pozdravljeni vsi skupaj, ker je bilo poletje rahlo "ludo" :lol: zaradi dela, dopusta, ter project cara, nisem bil prisoten na forumu, čeprav sem si kdaj pa kdaj pogledal napredke forumašev :)
No tako po 6tih mesecih odsotnosti, vam lahko povem da moja 159 še vedno igra kot mora :-({|= , poleti je klapo zapeljala do Premanture. Septembra pa mene in mojo v Nemčijo, nekje blizu Dortmunda (1100km :roll: ). Zraven tega je tudi vsakodnevna vožnja na delo, tako da sem si v 11h mesecih mojega lastništva nakopal 20k km in še raste :) No zadosti hvaljenja, gremo k bistvu ;)
Trenutno čakam mojega zaposlenega mehanika, da mi naredi mali servis, bi si ga komot naredil sam, vendar mi more podret karter, ter zamenjat tisti o-ring/tesnilo, ker mi meče vn napako "insufficient engine oil pressure, stop and turn off engine", sedaj ko je bol mraz (čez poletje ne duha ne sluha). Mam že ves original materjal za mali servis, ki me je prišel koštat 80€ :lol:
Pred odhodm v nemčijo sem tudi zmontiral štangice za čez sube, ki so samo nasajene gor v čepke, tako da če rabim kaj iz spodnjega kufra ( trikotnik, prva pomoč,...) lahko takoj vn vržem.
WP_20170923_17_03_27_Raw.jpg
Na poti v nemčijo, mi je pa crknila ne ena ampak obe osramki (točno 6 mesecev =D> ), tako da sem na prvi bencinski črpalki kupu nove in dal 17€ po komadu, :shock: :shock: , dobro ok, jbg. gremo naprej, seveda je bla pot 13h z vsemi postanki in ko je padla noč, sem tako rekoč popi***l :evil: :evil: ker res nisem videl ničesar, stanje je blo tako slabo, da sem vozil z meglenkami. Ista pesem je bila za nazaj, edina pozitivna reč je, da ko je zašlo sonce sem bil že v Sloveniji, tako da sem bil malo majn na živcih. In takoj po prihodu domov sem si zmontiral xenon kit, 5000k, 55w, h7 od sunwolfa bil je 30€, balasti so alu. in se mi zdi kar solidno narejeno, čisto bela svetloba, od takrat sem kot prerojen na cesti :) Čeprav sedaj moram zamenjati pozicijske, ter dolge luči, ker zgleda malo tako tako :)
WP_20171022_11_19_55_Rich.jpg
WP_20171022_11_21_25_Rich.jpg
Tako do novembra je bila nekako tišina. Novembra je itak čas menjave letne/zimske in ker so 18ke zimske precej dražje in še to, da mi te črne felgice niso bile všeč že odkar sem avto kupil (jbg. ćrn avto, črne felge sploh ne pridejo do izraza), sem si naročil nov zimski set platišč 17" :D . Zdaleč niso OEM, vendar mi tale oblika platišč kar vrže slino iz ust, vsakič ko jih zagledam (se oproščam :D ). Dosti časa sem si jih ogledoval, ker je taka oblika, nisem niti photoshopal kot ponavadi, ker sem bil siguren, da pašejo čeprav so za prejšnje modele Alf. Barva je tudi kar posebna (hyper black) podnevi so zelo temne, ponoči pa se zdijo svetlejše, kot so :) Kaj se skriva tu notri :D
WP_20171108_18_08_59_Rich.jpg
Tada :D
WP_20171108_18_19_09_Rich.jpg
WP_20171108_18_19_17_Rich.jpg
WP_20171108_18_19_26_Rich.jpg
Ker ni bilo ravno dosti našparanega po nabavi platišč (ker sem si želel le te in nič drugega), sem nakoncu namesto rabljenih pnevmatik, kupil nove Sailun Iceblazzer wsl 2 in je nekega ranga kot sava, nexen,... Cena za 4=225€ :shock: z njimi sem naredil že 1k km in moram podati neko začetno oceno: Pod 5 je zame že zanič.
Oprijem na suhem: 9
Oprijem na mokrem: 7
Oprijem na snegu: 8
Cena: fu*kin 10, ko si naredijo trg in bo cena zrasla pa jih ne kupim več (obstajajo boljše in tudi veliko boljše, vendar ne za to ceno!!!) ;)
WP_20171115_17_59_06_Rich.jpg
WP_20171115_17_58_46_Rich.jpg
Mi ni dalo miru ali bo šlo mimo brembotu ali ne, tako da je bil tudi en test fit (glejte stran od umazanije :-" )
WP_20171116_11_16_51_Rich.jpg
WP_20171116_11_17_02_Rich.jpg
In za konec naj pokažem še kako zgledajo platišča prej ( so že odromale do novega lastnika in naj mu služijo bolj kot meni :) ):
WP_20171121_08_28_26_Rich.jpg
Ter sedaj:
WP_20171121_11_01_23_Rich.jpg
WP_20171121_11_01_37_Rich.jpg
rsz_wp_20171121_15_48_23_rich.jpg
rsz_wp_20171121_15_48_32_rich.jpg
Lep pozdrav, do naslednjič O:)
Zadnjič spremenil Scuckovt, dne Če Dec 07, 2017 11:11 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

lepe felne :) čeprav ta model je najlepši v 19", ker že 18 zgledajo male

drugače pa najbolj boš vedel kakšne so gume proti koncu zime ali pa naslednjo sezono...dokler so še "frišne" verjamem za takšne ocene

jaz sem imel kumho in so bile po 3 letih kljub dosti profila zanič...zdaj imam isti letnik michelin pa so čista 10ka proti kumho, katere bi po 3 letih oceno z 3 :?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

So ta platišča 5x98 z distančniki, ali kakšna replika? Spomladi sledijo modelu primerne 19" Ti platišča, ali je kaj drugega v planu?
Glede gum se pa v popolnosti strinjam z zgornjim, Aless-ovim komentarjem ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Scuckovt napisal/-a: ( so že odromale do novega lastnika in naj mu služijo bolj kot meni :) )
Hvala, bodo :mrgreen:
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Aless napisal/-a:lepe felne :) čeprav ta model je najlepši v 19", ker že 18 zgledajo male

drugače pa najbolj boš vedel kakšne so gume proti koncu zime ali pa naslednjo sezono...dokler so še "frišne" verjamem za takšne ocene

jaz sem imel kumho in so bile po 3 letih kljub dosti profila zanič...zdaj imam isti letnik michelin pa so čista 10ka proti kumho, katere bi po 3 letih oceno z 3 :?
Vrjamem da bi zgledalo "bolano" :D se strinjam tudi jaz s čimer si ti napisal, sej pravim da je začetna ocena, tudi sam sem prepričan da je to bol 1 letna guma, realistično rečeno če zdržijo 2 zime, cca. 1 leto uporabe bom prezadovolen z nimi in bojo vredne vsakega centa :)
MaStr napisal/-a:So ta platišča 5x98 z distančniki, ali kakšna replika? Spomladi sledijo modelu primerne 19" Ti platišča, ali je kaj drugega v planu?
Glede gum se pa v popolnosti strinjam z zgornjim, Aless-ovim komentarjem ...
Nope. Platišča so 5x110 et35 zato sem tudi naredu test fit kako bo šlo čez brembote in če so preveč vn in pašejo kot ulite, proizvajalec je pa PDW, avstraljska firma.
Hehe zaenkrat šparam ja za letni set, nebom pa nč razkril samo to da bojo 18" ter srebrne, mam že dosti časa v planu ;)
Bojanxe napisal/-a:
Scuckovt napisal/-a: ( so že odromale do novega lastnika in naj mu služijo bolj kot meni :) )
Hvala, bodo :mrgreen:
Haha smi jw zdelo da bo nekdo iz foruma ker ih je banny prišel iskat :D ja res upam da ti, ker če bi mel bilokaj razen črn avto bi jih obdržal :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Scuckovt napisal/-a:
MaStr napisal/-a:So ta platišča 5x98 z distančniki, ali kakšna replika? Spomladi sledijo modelu primerne 19" Ti platišča, ali je kaj drugega v planu?
Glede gum se pa v popolnosti strinjam z zgornjim, Aless-ovim komentarjem ...
Nope. Platišča so 5x110 et35 zato sem tudi naredu test fit kako bo šlo čez brembote in če so preveč vn in pašejo kot ulite, proizvajalec je pa PDW, avstraljska firma.
Hehe zaenkrat šparam ja za letni set, nebom pa nč razkril samo to da bojo 18" ter srebrne, mam že dosti časa v planu ;)
Torej so replika :wink:
Glede na to, da si lastiš Ti model s spuščenim podvozjem, bi se sam absolutno odločil za 19" platišča ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

MaStr napisal/-a:
Scuckovt napisal/-a:
MaStr napisal/-a:So ta platišča 5x98 z distančniki, ali kakšna replika? Spomladi sledijo modelu primerne 19" Ti platišča, ali je kaj drugega v planu?
Glede gum se pa v popolnosti strinjam z zgornjim, Aless-ovim komentarjem ...
Nope. Platišča so 5x110 et35 zato sem tudi naredu test fit kako bo šlo čez brembote in če so preveč vn in pašejo kot ulite, proizvajalec je pa PDW, avstraljska firma.
Hehe zaenkrat šparam ja za letni set, nebom pa nč razkril samo to da bojo 18" ter srebrne, mam že dosti časa v planu ;)
Torej so replika :wink:
Glede na to, da si lastiš Ti model s spuščenim podvozjem, bi se sam absolutno odločil za 19" platišča ...
Se strinjam s tabo, vendar 19" dam samo če so original Ti. In trenutno mi ne diši da bi jih imel ( mogoče čez kako leto,dve, tri, nikoli se ne ve ;) ). Sem se kar odločil za 18" ker meni osebno niso ne premajhne ne prevelike, ter za kilometre ki jih delam po tem našem "kolovozu" ki se imenuje H4, so 18" pomojem udobnejše od 19" (mislim avtocesta je katastrofa :puke: ). Sigurno pa enkrat v življenju bom dal gor 19" original Ti :loljeah: , problem je še to da z bremboti je kr treba met originalne feltne, ker čene je potrebno namestit distančnike :?

Aja pa pozabu sem priložit sliko, kako zgledajo xenonke od sunwolfa meh :)
WP_20171206_19_38_59_Rich.jpg
WP_20171206_19_39_09_Rich.jpg
Lep pozdrav O:)
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Scuckovt napisal/-a:
Bojanxe napisal/-a:
Scuckovt napisal/-a: ( so že odromale do novega lastnika in naj mu služijo bolj kot meni :) )
Hvala, bodo :mrgreen:
Haha smi jw zdelo da bo nekdo iz foruma ker ih je banny prišel iskat :D ja res upam da ti, ker če bi mel bilokaj razen črn avto bi jih obdržal :)
Moja je siva (grigio stromboli barva) in bo pomoje kar v redu izpadlo. Sem bil tud js že pred nakupom 19" TI, ampak je financ minister odpovedal :mrgreen: istočasno rihtam tudi 155ko, zato so bile te felge kompromis, da bo več €€€ ostal za 155ko. Čez kakšno leto pa pridejo na vrsto TI felge :)

Ja Banny-ja sem prosil za prevzem, ker je s tam doma, nisem pa vedel da smo "domači". V glavnem, hvala ti še enkrat. :cheers:
Odgovori
  • Informacija