Ljubezen je rdeče črna- Alfa 156 T.I zanjo VS. 159 T.I. zame

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Zhagar napisal/-a:Dokler so pravilno nastavljene te luči nikogar ne motijo. Edina slabost nightbreakerk je vzdržljivost.
Jap vzdržlivost že na škatli piše da je zanič, vendar sem zadovoljen z vsem ostalim kar ponujajo :)
Trenutno bom svetil z temi po cesti, imam pa v planu dobit OEM xenonke, pac stvar posameznika, dosti ceneje bi bilo samo xenon kit kupit, vendar si misim da tak avto si zasluži original svetilko, vendar ni to trenutno še na spisku oziroma niti v programu, je pa v misih :)
Semizdi da tak avto mora met ze pod obvezno opremo xenon, kurc je ker taljani šparajo :)
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Tudi jaz bi rad na svojem to zamenjal, saj sem resnicno opazil, da ponoci zelo slabo vidim. Ne razumem sedaj kaj tocno bi moral vzeti, da menjam cel komplet?

V paketu prideta 2 zarnici. Sta obe enaki tako za kratke kot za dolge luci?
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Sem sel se enkrat brati si ze napisal, da sta H7 zarnici tako za dolge kot kratke. Kako pa je z blendanjem? Tud normalno gre?
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Tudi z blendanjem nimam problemov ne

Ce rabis sem jas zarnice narocil preko ebaya UK, zarnice h7 so bile 19e za 2 komada zarnic, pozicijske pa so bile kr drage 12e za 2 komada. 8-[ Je pa free shipping in je bilo bistveno ceneje kot ce bi pri nas narocal. Dobil sem jih pa tocno v 7mih dneh. :)
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Jaz bom preko amazon.de narocil. Tu imam tudi prime account in dobim robo v 1-2 dveh dneh.

Vidim, da obstajata 2 varianti in sicer:
OSRAM NIGHT BREAKER LASER (21,95€)
ter
OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED (17,70€)

Heh, zdej pa ne vem katero naj vzamem. Eni pravjo, da ne opazajo razlik, drugi pa da opazijo razliko med unlimited in laser.

Primerjava: https://www.powerbulbs.com/blog/2016/09 ... aker-laser" onclick="window.open(this.href);return false;
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Jst imam unlimited trenutno. Laser pa nism testiru tako da ne vem žal. :)
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

Trenutno bol malo cajta za šrawfanje, sem se bol podav v đunglo ter naročil kose za glavni servis :) kar se tiče glavnega jermena, ter natezalcev in vodne pumpe sem naročil original. Kit mikro jermena pa se vzel SKF naj bi bila dobra roba (upam). Za vse skupaj sem dal 170e wtf :oops: :-({|= . Po pregledu parih tem, sem ugotovil tudi jaz zakaj se mi je prejšnji mesec vžiala lučka low oil presure za 1 sekundo in narocil tole gumico po kataloški ki je bila napisana, zdaj ko je topleje se mi ne več prižiga, vendar useeno bom tudi to zamenjal, cena 15€ ok :)
20170207_183800-1024x576.jpg
Edina stvar ki mi jo je uspelo zamenjat je emblem na volanu, ker hocem met vse embleme new style, ker cene zgleda kot repa, malo takih malo drugacnih ;) cakam samo se original pokrovcke platišč new style iz anglije.
Pred menjavo:
20170207_180745-600x1024.jpg
Po menjavi:
20170207_183327-600x1024.jpg
Lep pozdrav :)
mifek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: To Apr 14, 2015 10:09 pm

to imaš original znakec al kopija?
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

mifek napisal/-a:to imaš original znakec al kopija?
China ;)
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Kako si pa menjal tole?
159 2.0 jtdm
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Kako si ga fiskiral? Da ga ne boš imel na čelu, če se ti airbag sproži...
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

To je bila tudi moja prva misel... Pa ne čelo, malo nižje in iz centra bi bilo še bolj pestro.
Druga pa ali je sama vreča slučajno fasala kake poškodbe. Sicer je to platno neverjetno čvrsto, ampak zaradi znaka riskirat, pa še neoriginalnega povrh...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

legenda1979 napisal/-a:Kako si pa menjal tole?
Najprej odklopit baterijo zaradi airbaga in troblje zaradi sosedov, mejte volan v nevtralni poziciji in ga ne obracejte do konca postopka.Okoli znaka se polepi lepilni trak najbolje tisti za barvat tesa krepp al kakor koli, pote samo previdno z pipcom ali zelo majhnim navadnim izvijačem poberete starega vn (star je zataknjen z 4 jezički notr) in pazite da ne poškodujete najprej sebe in nato volana(meni je izvijač zdrsnil direkt u prst :) ). Tej kitajski so samolepjivi i jih fiksirate gor kot vse ostale embleme ( naj se ga fajn nor prtisne in drži ene 5min minimum), zato naj bo volan v nevtralni poziciji, da cimbolje scentrirate emblem. To je to :)
skyblue napisal/-a:Kako si ga fiskiral? Da ga ne boš imel na čelu, če se ti airbag sproži...
Ceprav je plastika upam da ne [-o<
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Scuckovt napisal/-a:
legenda1979 napisal/-a:Kako si pa menjal tole?
Najprej odklopit baterijo zaradi airbaga in troblje zaradi sosedov, mejte volan v nevtralni poziciji in ga ne obracejte do konca postopka.Okoli znaka se polepi lepilni trak najbolje tisti za barvat tesa krepp al kakor koli, pote samo previdno z pipcom ali zelo majhnim navadnim izvijačem poberete starega vn (star je zataknjen z 4 jezički notr) in pazite da ne poškodujete najprej sebe in nato volana(meni je izvijač zdrsnil direkt u prst :) ). Tej kitajski so samolepjivi i jih fiksirate gor kot vse ostale embleme ( naj se ga fajn nor prtisne in drži ene 5min minimum), zato naj bo volan v nevtralni poziciji, da cimbolje scentrirate emblem. To je to :)
skyblue napisal/-a:Kako si ga fiskiral? Da ga ne boš imel na čelu, če se ti airbag sproži...
Ceprav je plastika upam da ne [-o<
No upejmo, da ne bo potrebe po sprozanju airbaga.

Dej ko bos vse nabavu za veliki servis, napisi koliko te je vse skupaj kostalo.
Scuckovt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 10:13 am

B_bay za kose sem dal 170€ in sicer:
OEM jermenica, natezalci in vodna pumpa
SKF kit mikro jermena(mikro jermen, natezalec ter 2 rolci)
Sem v prejsnjem postu napisal :)
Odgovori
  • Informacija