Giulietta Super Veloce by Toolox

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Pozdravljeni,

sem nov na forumu, čeprav ga spremljam že nekaj časa. Po več letih občudovanja Alfic, sem si še sam eno privoščil. Zmeraj sem govoril, da bom enkrat kupil Cuore Sportivo, ampak sem se držal nazaj, ker nisem hotel kupiti krša za par jurjev.
Evri so se nabirali, želja je rasla (a veš kaj ti dela srce, ko v svoji okolici srečuješ belo 4C??? =P~ )

Postavil sem si plan za Brero ali Giulietto do 10.000€. Po večih obhodih po avtohišah, sem bil vedno bolj razočaran. Vse zgonjeno in prebarvano.
Primer: Francoska Giulietta uvožena z dražbe v Nemčiji, v treh različnih odtenkih pa čeprav je prodajalec zatrjeval, da je v prvi barvi. Češnja na torti: gume za katere je prodajalec po telefonu zatrjeval, da so nove michelinke, so bile v resnici srbske gume Tigar :lol: :lol: itak, da bo francoz na avto dal srbske gume :lol:
Še najslabše ohranjene Giuliette so imeli v Avto Triglav, ampak to je zgodba za drugič ...

No, slučajno sem šel marca na morje in se ustavil na Gorjanskem pri znani avtohiši Zega. Sicer bolj zaradi firbca, ampak ok...
David mi je tam razkazal res vse. Neko Giulietto, Spyderco, njihovo privat 156, še MiTota od svoje mame mi je razkazal :D

Potem pa mi omeni, da prodaja testno Giulietto. Kaj dosti se nisem zanimal zanjo, saj je bila postavljena cena več kot 2x višja od mojih planov da bom dal za avto ...
ampak ok, ajde, gremo se peljat. Ključe v roke, vžig in zadnje Davidove besede: "Verjetno se boš zaljubil v ta avto"

Po pol ure vožnje prideva s punco nazaj, polna vtisov spijeva kavico, v naslednjem trenutku sem že pri blagajni kjer iz denarnice vlečem evre za aro :mrgreen:

Avto je točno to, kar sem želel: Zadnji model Giuliette (2016) 2.0 JTDM 150KM, oprema Super Veloce. Barva Alfa Rosso 414C s črno notranjostjo, rdečimi šivi in aluminijastimi dodatki za sexy kontrast. Karbon v lučeh, na armaturi, itd.

Takole me je s svojo večjo sestro počakala na dan prevzema:
Slika
Slika

Saj Giulia je huda, ampak bo tamala kr v redu za mene :)
Po prihodu domov sem zamenjal tablice. Jebiga, lokalpatriot :D
Slika
Slika
Slika
Slika
Detajl v lučeh:
Slika
Slika
Slika
Slika

To je to, z avtom sem zadovoljen, 150KM motor lepo vleče.

Avto bo ljubiteljsko vzdrževan, v pravem pomenu besede. Sem že zmenjen za poliranje in keramično zaščito ter zaščitno folijo na maski in pokrovu motorja.

Več sledi kmalu ...
Zadnjič spremenil Toolox, dne Če Jan 05, 2023 7:53 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Čestitke, zelo lepa...Poročaj tudi kakšna je poraba - me zanima kakšna je razlika napram 1.6.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Prelepa. Te feltne so mi res vsec. Sam imam na 159tki originalne 19Ti feltne in mi niso tako vsec kot te, ki jih imas ti gor.
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

lepa :-({|= =D>
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

=D> huda, se ob giuliji se dobro postavlja!
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Top!!!
Srecno voznjo!
Slika
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Lepa =D>. Dobro se vozita 8)

Kaksna je bila cena, ce ni skrivnost?
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

=D> =D>
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke - zelo lepa!!! =D> =D> =D> ...ampak tako hudičevo visoka deluje ...

Si prepričan, da imaš "le" 150KM? 2.0 JTDm imajo namreč 170KM ....
Mogoče so pa facelift modele downsajzali ... :?


LP v Radovljico.
Srečno!!!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

=D> =D>
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Hvala vsem, upam da še nekaj časa ostane lepa. Prvi teden po nakupu sem že imel paniko s točo, na srečo ni bilo nič :)

tomasso napisal/-a:Čestitke, zelo lepa...Poročaj tudi kakšna je poraba - me zanima kakšna je razlika napram 1.6.
Bom poročal, zaenkrat je okoli 7l, vendar skoraj nič AC.
alex146 napisal/-a:Lepa =D>. Dobro se vozita 8)

Kaksna je bila cena, ce ni skrivnost?
Tam nekje, kot če bi vzel novo direkt iz salona, brez opreme in s tašvoh dizel motorjem. Ma imam rajši pol leta staro, 150KM in malo več opreme za ta denar.
MaStr napisal/-a:Čestitke - zelo lepa!!! =D> =D> =D> ...ampak tako hudičevo visoka deluje ...

Si prepričan, da imaš "le" 150KM? 2.0 JTDm imajo namreč 170KM ....
Mogoče so pa facelift modele downsajzali ... :?


LP v Radovljico.
Srečno!!!
Ja, pri tanovih 170KM motorja ni več. Najmočnejši dizel v Giulietti je zdaj 150KM.
Tudi meni deluje visoka... Je pa tovarniško znižana, tako da res ne vem...
Lp, na Jesenice!
Zadnjič spremenil Toolox, dne Ne Maj 21, 2017 8:52 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Fantastično izgleda. Obilo varnih kilometrov želim.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Nabavil sem že nekaj dodatkov za avto. Od zdaj naprej me v prtljažniku vedno za vsak slučaj čaka zaščita proti toči:
Slika
Da bo avto čist, sem nabavil opremo za čiščenje: 2 vedra, vrtno cev, visokotlačni čistilec Karcher K4 Full control in sesalec Karcher WD5. Vleče ko svina! :D
Slika
In pa še drugi pripomočki: Microfiber krpe, "foam lance", krtača za koloteke, krtača za platišča, itd...
Slika
Zaradi narave službe mi tekstilni tepihi ne pridejo v poštev, zato sem pri Withcar naročil tipske gumijaste tepihe Gledring. Že pri prejšnjem avtu sem bil izredno zadovoljen z njimi, tako, da priporočam. Enostavno čiščenje zaradi oblike profila, ne smrdijo po plastiki pa še debelina je taprava. Aja, pa cena tudi =D>
Slika
Ja, piše 2010, paše pa na vse. tudi luknje za čepke se ujemajo.
Slika
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Tole pa je zapravljalna mrzlica :) .

Omenjeni sesalec tudi sam redno uporabljam v garaži, čistilnik zaenkrat tudi fantastično deluje, pristop k čiščenju je pravi, tepihi so pa tako ali tako top. Edino snow foam combo 2 jaz ne bi priporočal za redno čiščenje. Raje advanced sf ali ph neutral sf... avto bi pošteno povoskal in je to to. Combo 2 odstranjuje vosek. Samo predlog.
155 1.8TS, 164 3.0 V6, 156 1.9JTD 105CV, 156 1.6TS, 156 1.9JTD 116CV, 159 1.9JTDm 120CV, spider veloce
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Scremer napisal/-a:Tole pa je zapravljalna mrzlica :) .

Omenjeni sesalec tudi sam redno uporabljam v garaži, čistilnik zaenkrat tudi fantastično deluje, pristop k čiščenju je pravi, tepihi so pa tako ali tako top. Edino snow foam combo 2 jaz ne bi priporočal za redno čiščenje. Raje advanced sf ali ph neutral sf... avto bi pošteno povoskal in je to to. Combo 2 odstranjuje vosek. Samo predlog.
Jah, če hočeš met, je treba kupit. Stari sesalec je ravno crknil, za avtomatske pralnice je pa Giuliette škoda.
Snow foam combo 2 sem vzel ker imamo pri hiši še druge avtomobile, ki se bolj redko perejo, voska pa itak ne poznajo. Giulietta bo šla v folijo in keramiko, takrat bom pa že kupil nekaj posebej zanjo.
Odgovori
  • Informacija