Giulietta Super Veloce by Toolox

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Jbg, zdej zgleda bo treba še cote zamenjat:
https://www.youtube.com/watch?v=KQ_Xtzrh0hM" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Pomojem so zgrešili ciljno skupino.
Povprečen lastnik Giuliette Veloce še ni tako premožen, da bi metal denar za take zadeve.
Povprečen lastnik Giulie Veloce ali QV, je pa že bolj pri denarju in je večja verjetnost, da bo odprl denarnico za take bombončke.

Ne vem sicer koliko tole stane, ampak sigurno bi za tak denar dobil že orenk po meri narejen reklc, ki ti vsaj stoji tako kot se zagre.
Uporabniški avatar
blink182
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 181
Pridružen: To Jun 10, 2008 2:47 pm

Toolox napisal/-a:780€. Ampak v to ceno je šteta tudi karbonska folija na strehi.
Jaz sem tudi razmišljal o keramiki, ampak stvar je taka: keramični sloj je debel par mikronov, folija pa kar dosti več. Če z avtom podrsaš ob živo mejo, grmovje, ti nobena keramika ne pomaga. Folija je pa dovolj debela da ne gre skozi, pa še praske se ji zacelijo.
Za keramiko ti noben ne bo dal garancije, folija ima garancije 10 let. Na firmi so mi svetovali, da grem do zavarovalnice, da mi v polico vračunajo folijo, tako da imam v primeru nesreče folijo zavarovano.
Jaz dam garancijo na keramiko :) res pa je da ne 10 let in da kot si omenil ne prepreči takšnih poškodb kot folija... je pa najboljša opcija kombnacija obojega :) folija, čez pa keramika :mrgreen:
PoliGlob nega vozil http://www.PoliGlob.si
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Zanimiv prispevek o nameščanju folije in koliko dela je s tem, če koga zanima: https://www.youtube.com/watch?v=c5vPbwe ... 834.385277" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

A ni nekako tako, kot temnit šipe?
Rabiš veliko milnice in še več živčkov... :mrgreen:
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Ja res je, komur je ta postopek poznan, ne bo videl nič novega.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Munchen - Stuttgart
Štirje smo bili v avtu z nabasanim prtljažnikom, šlo je 230 po števcu ampak sopotnici ni uspelo slikat.
Slika
Neverjetno kako lepo se avto pelje pri tej hitrosti. Športno podvozje je res naštelano v piko, menjavanje pasov po nemških 4 pasovnicah je užitek. Bremboti so zlata vredni, izvrsten občutek na pedalu, natančno podajanje sile, zelo močno zaviranje če je potreba. Smo preizkusili, ko se je pri 200km/h nekdo vrinil pred nas :roll:
Še nekaj glede pospeškov. Glede na to kako naložen je bil avto, je noro dobro vlekel pri visokih hitrostih. od 180km/h še naprej lepo pospešuje, pri 230 se pa pospeševanje kar naenkrat ustavi, kot bi imel blokado.

Po uradnih podatkih ima končno hitrost 210km/h. Malo mi itak laže števec pa verjetno gre kak km/h več kakor po podatkih :D
V glavnem, po tem izletu mi je Giulietta še bolj všeč kot prej 8)
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

=D>
Lepa potovalna hitrost.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Potovalna hitrost po nemčiji je bila v glavnem 160-180 km/h saj je bilo dosti prometa pa še stalno eni manjši zastoji. Povsod delo na cesti, pa vmes še kakšna nesreča.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Še daleč najbolje je ravno med munchnom in stutgartom. Povsod drugje je vedno nek stau... Službeni fauve ma 180 potovalno zmer na tem predelu pa še to si med počasnejšimi ponavad :D
Slika
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Potem sem jo še dobro odnesel :D
Salfa Romeaab
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: To Apr 25, 2017 10:29 pm
Vozilo: Giulietta 2.0 JTDm 150
Kraj: Zasavje

zimska platišča že imaš? :)
mogoče veš kako je pri tvojem avtu, imaš senzor za tlak v ventilčkih?

zase sem eno dobro ponudbo sicer že dobil, čakam še na informacijo za ceno original AR platišč
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Dobu feltne za zimske gume :D Rabljene original z Nemčije (ebay). Edino te v velikosti 17" preverjeno pašejo Giulietti na brembote. Sva s Filip Štirn (trgovina Alfa R) doktorat naredila :D 435€ (108,75€ na kos) + 50€ poštnine. So pa kot nove!

Slika

Ker je moja Giulietta letnik 2016 ima že tanove značke, zato sem naročil še original pokrovčke za feltne s tanovim znakom, da bo avto kompleten.
http://www.ebay.com/itm/272327126578" onclick="window.open(this.href);return false;

Zdaj pa pride na vrsto večno vprašanje, katere zimske gume kupit?
Zadnjič spremenil Toolox, dne Po Sep 25, 2017 8:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

a si le prišel do njih pred decembrom :lol:

odvisno kaj želiš od gum, jaz sem za zimske uniroyal dal gor, ker na mokrem ne morejo razočarat, drugega pa pozimi skor da ne rabim :P
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz sem že od sezone '13/'14 na Bridgestone Blizzak LM-32 (16"). Odlična guma v vseh pogojih in še precej tiha je.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija