Akumulator

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Živ!

Jest sem imel ob nakupu svoje 166 jtd notri akumulator 60AH, baje bi pa po specifikacijah moral imeti 100AH. Do sedaj mi je delal brez problemou (trkam v les) ampak ga imam vseeno namen menjati pred zimo za originalnega.
Zanima me ali se moč akumulatorja pozna pri vžigu avtomobila - ali ta kaj lažje oz. težje prižge pri različno močnih akumul.; npr. kot pri meni 60AH in 100AH?
Mogoče se mi kdaj zazdi da ob prižigu avto vergla kako stotinko preveč... je to možno ker mam "prešvoh" akumulator za moj zaganjač...?

Hvala, LP.
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

seveda se pozna-pri dizlih sploh saj je potrebem mocnejsi starter da obre masino-ce bos menjal kupi 100ah tako kot si ze sam rekel-pametno je pokledatiza akumulatorjem ki ima cim vecji kratkosticni tok

starter potegne lahko cez 100 amperov pri vzigu in tu sepozna moc akumulatorja
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Za dizle more imet akomulator veliko zagonsko moc. Prasaj v tgovini kateri aomulator ima vecjo zagonsko moc in vzemi tistega. Seveda pa gledj da bo 12V in amperaze kot pise v knižici.

Za info.
Vceraj sem kupil nov aku 12V/70Ah = 66€.
LP
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Verjetno imam potem zato občutek da mi pri štartu malce dalj obrača štarter - to je dobra novica!
A mogoče kdo ve kje najceneje kupit dober akumulator in sicer tak kot sta omenila (večja zagonska moč/kratkostični tok)? In a so taki akum. dražji in koliko je cena takih?
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jaz sem samo pomeril velikost podstavka in šel na lov za največjim možnim akumulatorjem (cca 353x175x190).

Kupil sem ga na AMZS je pa MOLL M3 plus K2 double lid z 95 AH (800/480 A) LINK , cena je bila pa malenkost pod 100€.
Gledal sem tudi za Fulmenom in še nekaj drugih, ampak mi je Moll prvi prekrižal pot.

Hotel sem pa akumulator, ki ima pokrovče, ker je pač občasno potrebno dolit destilirano vodo, kar v večini modelov na trgu ni mogoče - akumulatorji imajo vedno nižji nivo elektrolita in umirajo (najboljši primer tega je Bosch Silver).


PS
Čim večja zaloga energije, tem bolje. :wink:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Pa glej da imas + na akomulatorju na desni strani, ker eni imajo na levi in pol so kabli prekratki.

LP
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Pocakaj da crkne do konca pa pol kupuj....
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

In pol bo crknu lih kadar bos najbolj potreboval avto..npr. zjutraj ko gres u sluzbo, al pa recimo na dopustu, ko mors zapustit trajekr... :mrgreen:

Kako pravi Murphy-jev zakon:
Ce je mozno da bo slo kaj narobe, potem bo narobe tudi slo!

Menjaj, ko vidis da slabo uziga oz. ko mors ze en cas "verglat" da avto vzge.

LP
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

@el barto : sj zdj se da kupiti tudi aku. tekocino ki jo vlivas v akomulator.. je veliko bolje kot dectilirana voda... a ce drugega ni je tudi des. voda dobra za svoj namen.... tudi jaz bi naredil enako kot ti. zmeril podstavek in kupil maximalno kar se da :D zato imam v svoji tudi 75aH k sm ga komi komi notr dal... sm mogu mal plastiko od aku. posnet z olfa nozem :D

lp
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Eh dodatki gor al dol, jaz sem še kar najraje pri destilirani vodi in osebnem pregledu stanja.

Ja v 75-ki je tudi 75 Ah - pa rob sem isto moral posneti. :)

Menjani so bili pa v vseh domačih avtih (jaz sem častil te Moll akumulatorje), ko je v 75-ki umiral že jeseni, moj je tudi že malce pešal, v Nubiri je pa itak preden je šla iz garaže, moral biti polnjen #-o .

Povzetek vsega je: akumulator kupuješ z metrom, le na položaj polov moraš pazit, pa čim daljšo garancijo naj ima.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Tudi sam sem dobil v avtu akumulator 60Ah.In čeprav ni delal nobenih problemov sem ga zamenjal z 100 Ah - Fulmen,točno paše v podstavek.Cena je okoli 100 EUR.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

res da je ze malce stara tema... vendar me zanima koliko stane 75 Ah akumulator, in kje se ga da kupiti (vem da skoraj povsod, vendar ce kdo ve za kasno poceni varianto, naj mi zaupa kje)

ali lahko akumulator vpliva na zarilne svecke pri 2.4 jtd motorjih?
recimo da je slab in ne segreje dovolj motorja pred zagonom

vcasih se mi zjutraj prizge lucka na armaturi - oranzna spirala ki utripa nekaj sekund in nato izgine... to naj bi bile zarilne svecke...
Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

to bodo grelne svecke ja.. ko so grelne svecke zanic prec opazis da pri mrzlem zagonu rabi avto dalj casa da vzge... doklr ti normalno vziga je cist OK... pa to da se prizge lucka je pri vsakem dizlu da opozarja da greje svecke.. in ko se ugasne je ogreto :D
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

pri meni je tako, ko ze vzgem avto in se odpeljem, se nekaj trenutkov utripa potem pa se ugasne, in se to samo zjutraj... tokom dneva o spirali, ne duha ne sluha...

ali je mozno da zaradi slabih zarilnih sveck zacne akumulator pocasi umirati?
Slika
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ena grelna sveča ti ne dela, če ti še nekaj sekund v vožnji utripa rumena spiralca. Na testerju ti bo pokazalo katera ne dela.
Odgovori
  • Informacija