PDC / Parkirni senzorji - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Iščem kakšno fotko zadka 159, na kateri so vidni park senzorji, če kdo ima se priporočam !
Uroš
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Slika


Slika


Slika


Slika




Nekaj slikic za pomoč.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Zlo lepo so skriti. Sem mislu da se jih bolj vidi.

LP
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Hvala !
Uroš
Uporabniški avatar
Bobo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 26, 2008 7:35 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija

Uroš zdravo,
Ravno danes sem se zanimal za zadnje "park" senzorje - vgradnja na 159 SW. Original cena 210 € + delo ; neoriginal (SLO proizvajalec) pa 110 € + delo. Edina težava, ki sem jo videl je kakovost vgradnje - precizno vrtanje lukenj ter kako montirati senzorje na ovalnem delu odbijača - pa da bo še vedno zgledalo OK.
Če ima kdo kakšne izkušnje s tem (ali priporočila) je zelo dobrodošel.
Pozdrav, Bobo
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Vsaj kokr sm jih jaz videl, so neoriginalni precej očitni da niso original (grdo narejeno)

Avto pride okol 30 jurjev, pa ja ne boš cinkal za 100 eu :doubt:
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Se strinjam z Mihollom,

Tudi mi ko smo jih dali vgraditi na novo sicer H, so nam svetovali naj vzamemo originalne in damo tam narediti...

Rezultat originalnih senzorjev..

1. Težko jih sploh opaziš.
2. 100% bodo delovali tako kot treba.
3. Tudi če bodo čez 10 mesecev ali pa 13 mesecev začeli nagajati, ti jih bodo na servisu popravili za minimalno ceno ali pa celo zastonj :wink:

Sicer pa poznam veliko ljudi ki so jih naknadno sami vgradili in so zadovoljni.... Poznam tudi par takih ki dajo v vzvratno prestavo in začnejo piskat melodije :lol:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

tudi neoriginalni niso problematični le takšni morajo bit da se dajo lakirat, sicer pa testiram cca 20 dni en kit iz Conrada in deluje neverjetno dobro, tako da verjetno bom jih vgradil
btw, sveder je priložen, in ni ga majstera da je večji picajzler od mene hehehe
Uroš
Uporabniški avatar
Bobo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 26, 2008 7:35 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija

Baje obstaja kot alternativa park senzorjem poseben trak (ne me vprašat kako in kaj), ki se montira na notranjo stran odbijača - funkcija ista.
Ali je kdo že kje zasledil kaj takega ?
LP, Bobo
danijelmlakar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Če Feb 23, 2006 3:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Lep pozdrav!
Zdaj kakšen teden mi vedno ko avto prižgem(159sw), glasno in na dolgo zapiska in mi napiše parking assistance not availible al nekaj takega. Pa lučka za park senzorje se na armaturki prižge Pol ko pa parkiram, pa mi včasih že deluje. Kje bi lahko jaz dal to pogledat v Mariboru, ker Petrovčiča se skorajda bojim, ker me bo po moje vrglo na hrbet če ga tja peljem, ko mi bo povedal ceno.
A ma kdo iste probleme?
Se da kako drugače to rešit?
Alfa 33 1.3
Alfa 145 1.6 Boxer
Alfa 156 1.8 16V
Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm
Alfa Brera 2.4 JTDm
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Je mogoče biu kriu mraz?..in bo zdej ko bo topleje kaj bolše al ti to nagaja odkar maš avto?
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

danijelmlakar napisal/-a:Lep pozdrav!
Zdaj kakšen teden mi vedno ko avto prižgem(159sw), glasno in na dolgo zapiska in mi napiše parking assistance not availible al nekaj takega. Pa lučka za park senzorje se na armaturki prižge Pol ko pa parkiram, pa mi včasih že deluje. Kje bi lahko jaz dal to pogledat v Mariboru, ker Petrovčiča se skorajda bojim, ker me bo po moje vrglo na hrbet če ga tja peljem, ko mi bo povedal ceno.
A ma kdo iste probleme?
Se da kako drugače to rešit?
Te elektronske igrače ponavadi nagajajo, če je na senzorjih umazanija, žled pa tudi celo dežne kapljice v kombinaciji s svinjarijo.
Meni je tako nazadnje nagajalo, ko je bil avto po dolgem času zunaj ob konkretnem mrazu in sem imel ivje.
Spucaj pa bo morda pomagalo ... če ne pa tester, ker možno, da ti en senzor nagaja.
danijelmlakar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 196
Pridružen: Če Feb 23, 2006 3:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Prej je delalo, to je od takrat ko je avto zmrznil, ampak zdaj ko sem ga malo spucal okoli senzorjev je problem še vedno enak. Bom ga opral zdaj enkrat konkretno, ampak mislim da to ni problem. Bo verjetno kar na tester treba priklopit. Upam da to ni drago popravilo.
Alfa 33 1.3
Alfa 145 1.6 Boxer
Alfa 156 1.8 16V
Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm
Alfa Brera 2.4 JTDm
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

danijelmlakar napisal/-a:Prej je delalo, to je od takrat ko je avto zmrznil, ampak zdaj ko sem ga malo spucal okoli senzorjev je problem še vedno enak. Bom ga opral zdaj enkrat konkretno, ampak mislim da to ni problem. Bo verjetno kar na tester treba priklopit. Upam da to ni drago popravilo.
Meni je crknil en senzor že dolgo nazaj ... skupaj z barvanjem in montažo mislim, da je bilo 150EUR.
Uporabniški avatar
neyo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Jan 11, 2008 6:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

od zmrzali naprej imam isto težavo, samo da pri meni enkrat dela enkrat ne.....jeba taljanska
Odgovori
  • Informacija