Izpušni sistem - AR 145 / 146

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfa_fan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 52
Pridružen: Če Feb 15, 2007 5:01 am

Živjo!

Mene pa zanima sledeče: ali je tak izpuh preglasen za dnevno vožnjo?
http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/" onclick="window.open(this.href);return false; ... :1012.html
Je brez sredinskega lonca.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

To JE sredinski lonec in sicer za Twinspark verzijo, ki ima drugače tri lonce, tukaj pa predzadni odpade!! Boxer ma pa drugače samo dva lonca.
Malo bo glasnješi, ampak boš preživel! ;)
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
divja kripca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 206
Pridružen: To Feb 13, 2007 8:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jest sem na boxerju vrgel srednjega ven in je čist znosno glasen 8) , tak da se nimaš kaj bat (razen če želiš neslišen avto :lol: )
Kako hudiča naj se navežem na avto, kjer vse deluje brezhibno tja v tri dni ?
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Jst k sm kupu avto je mel in že ima Powerful gor (z loncom ne sam nastavk) za twin spark! Ko sem menjal olje opazil da srednjega lonca (glušnik) ni in me ne moti ker je zvok glih proavžnji :D
Uporabniški avatar
tym_alfa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 387
Pridružen: Če Maj 18, 2006 5:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: izola
Kontakt:

divja kripca napisal/-a:Jest sem na boxerju vrgel srednjega ven in je čist znosno glasen 8) , tak da se nimaš kaj bat (razen če želiš neslišen avto :lol: )
kaj lahko das kasen posnetek zvoka, ki jas razmisljam tudi odstranit sredinski lonec
Slika
Slika
Uporabniški avatar
divja kripca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 206
Pridružen: To Feb 13, 2007 8:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Z veseljem, samo bo malce za počakat (alfica trenutno pod anestezijo;karambol.press :cry: )
Mislim pa da je uporabnik @crazy alfista na svoji bokserci naredil enako in je dal posnetek na youtube... (mislem da v svoji temi pod Galerija&video, mal poglej :))
Kako hudiča naj se navežem na avto, kjer vse deluje brezhibno tja v tri dni ?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

http://www.youtube.com/watch?v=dU0XG21nUjE

evo kle je posnetek mojga mesersmita :mrgreen: (zdj bivsi)-zvok mislm :D
sredinskega lonca in katalizatorja ni, zadaj pa je lausov lonec odprt(original)

zvok hud, ampak preglasen za vsakodnevno voznjo :evil: :)

tko da ce mas zadnji lonec original, potem pomojem ni kaksne varjante, da bi bil tako glasen

meni se je slo predvsem za nizek zvok , ki pri boxerjih se bolj pride do izraza
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

jaz imam tudi namen dat prednji lonec za katalizatorjem ven pri TS-u in me zanima, kakšen bo zvok (avto bo imel samo katalizator in zadnji originalni lonec, ker predzadnjega sem že dal stran)

LP
sine
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Na tvojem mestu nebi odstranil vseh teh loncev, avto se bo samo drl, brez kakega lepega zvoka. Če že kaj odstranjuješ, odstraniš katalizator :wink:
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

To sprašujem zato, ker mi prednji lonec pušča, tako da ne vem ali naj ga zamenjam ali ga odstranim. Pa je z odstranitvijo katalizatorja, res kaj bolj živ motorček, kot prej? Mislim, saj je že zdaj dost, ampak... :D :mrgreen:
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Brez katalizatorja se kar nekaj pozna. Zdaj, če je to vredno zajebancije zaradi tehničnega, je pa drugo vprašanje.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Brez katalizatorja se veliko pridobi na odzivnosti motorja. Na tvojem mestu bi kar zamenjal prvi lonec.
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Na mojemu bivšemu avtu, meganu 1.6, sem mel športni izpušni kolektor 4-2-1 brez katalizatorja in srednjega lonca. Mel sem še konus filter v air boxu. Zadeva je imela še legalen :mrgreen: glas, motor je bil pa super odziven za tistih 90 konjev :mrgreen:
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

potem pa grem for it z odstranitvijo katalizatorja... Na tehničnem imam pa tudi nekaj vez in bi se dalo pridet čez. Prednji lonec bom probal pa zavarit, če se bo dalo, če ne pa nekje dobrega staknit. zvok bi mogu bit pa tut še legalen... bom prilimal posnetek ko se lotim :D Pa hvala za odgovore

lp
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Pac ko odstranis katalizator se naredi tak del, da enostavno menjas s katalizatorjem pred tehničnim.
Bil sem tri leta brez kata, sedaj pa ga imam ze nekaj casa gor in avto lepse pelje v nizkih vrtljajih, malo vec odpora kaze do visokih. Meni bolj sede da pelje v nizjih vrtljajih.
Odgovori
  • Informacija