Zakaj se ne včlanite v Alfa klub?

Info o klubu, za NOVE člane,..
Odgovori
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Poleg vsega naštetega je to eden izmed redkih klubov, ki članarine ni višal.
156ts
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 49
Pridružen: Ne Mar 28, 2010 12:46 am

_BiStRi_ napisal/-a:Glede na to, da smo eden večjih klubov v Sloveniji jih očitno ne odbijamo...

Naša politika je pač takšna, tako da hvala za nasvet, ampak se ga raje ne bomo poslužili.

Spregledal si pa bistvo:

Večina naših članov se učlani zaradi pripadnosti in tekom srečanj dobijo vse kar vložijo povrnjeno, ti bi se pa učlanil izključno zaradi popustov in ne zato ker bi ti bila Alfa pri srcu in bi želel pripadat neki skupini.

Naša darilca so vedno koristna, niso pa to samo darila za zvestobo, katera nekateri prejemajo ampak se to odraža tudi na dogodkih, kjer cenovno prilagodimo tako, da dejansko imajo naši člani nekaj od članstva v klubu, tako da je tvoje pisarjenje naravnost smešno.

To ožemanje članov pa raje zase zadrži, ker je žaljivo, še posebej če ne poznaš situacije, kako stvari potekajo, pa četudi je bilo samo namigovanje na to...sploh glede tega, koliko nekateri člani svojega prostega časa vložijo v nekatera srečanja, to pa zato ker so z srcem pri stvari.



Tu je pač neka razlika, have fun pri nakupu foto opreme, včlanit se pa ni potrebno, te noben ne sili, da ne boš preveč v finančni zgubi :wink: :mrgreen:
Škoda da se odgovarja na tako osebnem, čustvenem nivoju. Bistvo pa ne vem kdo je zgrešil, ker še vedno ne razumeš, kar hočem povedati. Ne vem zakaj bi moral plačevati za pripadnost. Slo-foto je kar se tiče obiska in registriranih članov precej večji, če že primerjaš. Praviš da so vaša darilca vedno koristna, nekdo je omenil, da je dobil nahrbnik, sam ne vem kaj bi z njim počel recimo. Res ne vem kako točno poteka, vem toliko, kot ste sami predstavili in se tako kot vsak, na podlagi tega odločam o članstvu. In ja 33 EUR res ni malo. Sploh če se primerja s primerjavo, ki sem jo navedel, ko za 0 EUR dobiš veliko, recimo taki shootingi, s hrano in pijačo vred in še majico, vsekakor stanejo vsaj 75 EUR. Če vam člani zastonj to delajo, potem pa sploh ne vem na podlagi česa lahko zaračunavate. Malo nepremišljena izjava, kajne(bistri)? ;)

Zadnji odstavek kaže le na nepotrebno zajedljivost in ponovno razkriva dejstvo da morajo člani najperj plačati vam da so deležni neke ugodnosti, medtem ko kje drugje dobijo veliko večje ugodnosti zastonj :mrgreen:

No ne bom se več mešal v vašo politiko, važno je da laufa. Saj me kot ne člana res ne briga in če ne bi s temo tega spraševali, vam ne bi pisal nič. Ko se pa napiše pa nastopi obrambna drža in užaljenost.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

kaj ti sploh mar!!
menjaj forum in boš lažje spal,

sicer pa naj se ti najprej predstavim:

sem povprečen član Klub-a ljubiteljev vozil Alfa Romeo in dokaj redno prisoten na tem forumu, nihče me ni silil v članstvo in več kot popusti ter darila mi pomeni druženje in spoznavanje soljudi na občasnih srečanjih, v prostem času poleg Alfe uživam v amaterskem fotografiranju, ki mi je prav tako hobi pa mi še nikoli ni prišlo na misel da bi se včlanjeval v kakšne fotoklube in hodil na tovrstna srečanja, kjub ugodnostim ki jih naštevaš.


si dojel ,,point of livin,,?
Slika
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Glej g.156ts, po tvojem pisanju situacije v klubu sploh ne poznaš. Ne veš kako klub funkcionira, se pa vseeno spuščaš v debate o tem. Nekako mi ni ravno logično tole.

Za vso organizacijo v tem klubu se nas trudi peščica. To delamo iz lastnega veselja.

Glede srečanj. Srečanja so delno sponzorirana iz strani kluba. Pa ne govorimo o srečanjih s 4 čevapčiči pa dvema koktama in gremo malo slikat. Govorimo o srečanjih, katera zahtevajo vsaj 2 meseca temeljitih priprav in organizacije. Gre za srečanja s proračunom cca. 1500€ ali več.

Edini vir dohodka kluba so članarine. Iz članarin se krije marsikaj. Tudi ta forum po katerem lahko ti veselo pišeš.

Vsak član ob včlanitvi dobi:
- majico
- kapo
- nalepko za avto
- kvaliteno člansko izkaznico

Že iz tega lahko tudi sklepaš, da od te članarine ne ostane ravno toliko, kot bi si ti ravno predstavljal. Tisti člani, ki pridejo na občni zbor lahko tudi lepo pogledajo v poslovanje kluba.

Iskanje partnerjev za klub tudi ni ravno enostavna naloga. Mislim, da imamo vedno večji izbor partnerjev katerih usluge in proizvode člani potrebujejo. Pri veliko partnerjih imamo zelo dober popust. Posameznik takega popusta nikakor ne mora dobiti. Vsaj pri večini partnerjev je tako. V izboru partnerjev je tudi kar nekaj pooblaščenih serviserjev za AR, katerih seznam se bo še kar nekaj razširil.

Poleg tega je tu še podpiranje Alfizma kot gibanja. Brez vsega tega ni srečanj, ni foruma, ni druženja.

Letna članarina je 23€, kar niti solidno kosilo za 2 osebi ne stane. V primerjavi z ugodnostimi, ki jih člani lahko koristijo res malo.

Zadevo je treba pogledati iz precej širšega zornega kota kot ti gledaš nanjo. Niso vse stvari tako enostavne, kot se tebi na prvi pogled zdijo.
156ts
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 49
Pridružen: Ne Mar 28, 2010 12:46 am

GTAm: Thumbup! To je odgovor kot se spodobi, sploh s strani moderatorja, administratorja ali koga podobnega.

Vse jasno. Nikakor ni bil moj namen provokacija ali kreganje, samo svoj pogled, po katerem tema sprašuje, sem predstavil. Iskreno in direktno, rekel sem bobu bob. Sam si zdaj navedel precej več informacij in slika je tako jasna. Ob prebiranju prijavnice in tudi te sekcije foruma (ok res dost površne), te slike enostavno ne moreš dobit ;) .

Čisto tako vprašam; zakaj nimate oglaševalcev na forumu? Izmed vseh prodajalcev Alf, serviserjev itd, bi se moral kdo za to zanimati, saj je targetiranje 100%. Če vas bo to kdaj zanimalo in med vami ni nikogar, ki bi imel čas, voljo ali pa znanje za navezo stikov z morebitni naročniki oglaševalskega prostora, me pa kontaktirajte. Mam kar nekaj izkušenj s tem;). Ker na ta način se da kar precej keša ven potegnt, če ne druzga se pokrije stroške serverja, urejanja/moderiranja, posodabljanja portala.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

@156ts

Kar se tiče mojega odgovora je bil popolnoma normalen, tako da provokacije okoli nepremišljenih izjav in ostale reči z "čustvi" ne sprejemam. Nadaljujeva lahko preko zasebnih sporočil.
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

156ts napisal/-a:GTAm: Thumbup! To je odgovor kot se spodobi, sploh s strani moderatorja, administratorja ali koga podobnega.

Vse jasno. Nikakor ni bil moj namen provokacija ali kreganje, samo svoj pogled, po katerem tema sprašuje, sem predstavil. Iskreno in direktno, rekel sem bobu bob. Sam si zdaj navedel precej več informacij in slika je tako jasna. Ob prebiranju prijavnice in tudi te sekcije foruma (ok res dost površne), te slike enostavno ne moreš dobit ;) .

Čisto tako vprašam; zakaj nimate oglaševalcev na forumu? Izmed vseh prodajalcev Alf, serviserjev itd, bi se moral kdo za to zanimati, saj je targetiranje 100%. Če vas bo to kdaj zanimalo in med vami ni nikogar, ki bi imel čas, voljo ali pa znanje za navezo stikov z morebitni naročniki oglaševalskega prostora, me pa kontaktirajte. Mam kar nekaj izkušenj s tem;). Ker na ta način se da kar precej keša ven potegnt, če ne druzga se pokrije stroške serverja, urejanja/moderiranja, posodabljanja portala.
Trenutno forum in portal ne omogočata reklamiranja v lični obliki. V pripravi je nova grafična podoba foruma, ki bo omogočala tudi oglaševanje.
Odgovori
  • Informacija