Alfa 159 SW (prej 1,9 zdaj 2,0 JTDM) by alex146 (str. 21)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Crknila žarnica kratke luči levega žarometa. Zamenjal z nekaj muke, ker je kar težko priti zraven.
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

alex146 napisal/-a:Crknila žarnica kratke luči levega žarometa. Zamenjal z nekaj muke, ker je kar težko priti zraven.
Si najdu kakšne ki so bele? Jst sm neki LED naroču pa ne delajo...mi pa isto leva pozicija ne dela :D
\°/
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Dejan156 napisal/-a:
alex146 napisal/-a:Crknila žarnica kratke luči levega žarometa. Zamenjal z nekaj muke, ker je kar težko priti zraven.
Si najdu kakšne ki so bele? Jst sm neki LED naroču pa ne delajo...mi pa isto leva pozicija ne dela :D
kar tisto iz kompleta rezervnih sem montiral, upam, da bo zdržala nekaj časa.
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Aha, super.

Jaz iščem čisto bele, zaradi xenona, da zgleda lepše...pa nič pametnega ne dubim.
Sm na ebay-u ene naroču k nej bi ble za alfo 159 pa seveda ne delajo.... #-o
Tako da iščem naprej :D
\°/
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

alex146 napisal/-a:
Avto je pranje prenesel brez zamakanja in alfa je očitno spet vodotesna :D
UPDATE: pranje je res prenesla, dežja pa ne :(

Skratka, avto spet (še vedno) zamaka. Za voznikovim sedežem je po tem deževju zadnjih dni spet kar precej mokro :evil: Zdaj mi ni jasno: ali so zadnjič na servisu vrata slabo popravili ali pa je kaj drugega lahko razlog. Sem natančno pogledal in nekako ni videti, da bi od vrat teklo noter (če bi se to sploh opazilo), mokro je pa skoraj bolj na predelu bližje centralni konzoli na sredini (ali pa se mi samo tako zdi). Skratka zelo zoprna reč, ki me kar precej jezi :evil: Še posebej ker sem mislil, da smo to zadnjič sanirali, je pa sedaj isti Q.

Od kje bi sploh še lahko teklo, če ne od vrat?? Na Alfaowner forumu je neki lik razlagal, da so bile neke cevi od klime krive...??
matijal
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: Po Avg 21, 2006 1:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Idrije

Če ti samo ab dežju voda zamaka potem ni od klime ker klimo najbrž rabiš tudi v sončnih dneh. :mrgreen:
Možno pa je da je tudi kakšna cevka počena ali sneta od kondenza, ki nastaja od klime. Poskušaj nekje na suhem klimo kar lep čas imeti na ful prižgano in opazuj če tudi takrat od kje priteka voda-kondenz.
Jaz sem imel počeno to cevko pri 33-ki in je kdaj pa kdaj ko je klima delala na povno kakšna kapljica pritekla na predpražnik :)
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

matijal napisal/-a:Če ti samo ab dežju voda zamaka potem ni od klime ker klimo najbrž rabiš tudi v sončnih dneh. :mrgreen:
Možno pa je da je tudi kakšna cevka počena ali sneta od kondenza, ki nastaja od klime. Poskušaj nekje na suhem klimo kar lep čas imeti na ful prižgano in opazuj če tudi takrat od kje priteka voda-kondenz.
Jaz sem imel počeno to cevko pri 33-ki in je kdaj pa kdaj ko je klima delala na povno kakšna kapljica pritekla na predpražnik :)
Ne, klima res ne more biti. Sem jo prej par tednov kar intenzivno uporabljal pa ni bilo mokro. Očitno je od dežja, ni pa mi jasno od kje teče v avto, glede na to, da naj bi vrata popravili :?
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

alex146 napisal/-a:
alex146 napisal/-a:
Avto je pranje prenesel brez zamakanja in alfa je očitno spet vodotesna :D
UPDATE: pranje je res prenesla, dežja pa ne :(

Skratka, avto spet (še vedno) zamaka. Za voznikovim sedežem je po tem deževju zadnjih dni spet kar precej mokro :evil: Zdaj mi ni jasno: ali so zadnjič na servisu vrata slabo popravili ali pa je kaj drugega lahko razlog. Sem natančno pogledal in nekako ni videti, da bi od vrat teklo noter (če bi se to sploh opazilo), mokro je pa skoraj bolj na predelu bližje centralni konzoli na sredini (ali pa se mi samo tako zdi). Skratka zelo zoprna reč, ki me kar precej jezi :evil: Še posebej ker sem mislil, da smo to zadnjič sanirali, je pa sedaj isti Q.

Od kje bi sploh še lahko teklo, če ne od vrat?? Na Alfaowner forumu je neki lik razlagal, da so bile neke cevi od klime krive...??
Jaz imam popolnoma isti problem na moji 166tki. Samo za voznikovim sedezem je mokro, pa nikjer pri vratih videti da bi notri teklo..
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

SubjectX napisal/-a:
alex146 napisal/-a:
alex146 napisal/-a:
Avto je pranje prenesel brez zamakanja in alfa je očitno spet vodotesna :D
UPDATE: pranje je res prenesla, dežja pa ne :(

Skratka, avto spet (še vedno) zamaka. Za voznikovim sedežem je po tem deževju zadnjih dni spet kar precej mokro :evil: Zdaj mi ni jasno: ali so zadnjič na servisu vrata slabo popravili ali pa je kaj drugega lahko razlog. Sem natančno pogledal in nekako ni videti, da bi od vrat teklo noter (če bi se to sploh opazilo), mokro je pa skoraj bolj na predelu bližje centralni konzoli na sredini (ali pa se mi samo tako zdi). Skratka zelo zoprna reč, ki me kar precej jezi :evil: Še posebej ker sem mislil, da smo to zadnjič sanirali, je pa sedaj isti Q.

Od kje bi sploh še lahko teklo, če ne od vrat?? Na Alfaowner forumu je neki lik razlagal, da so bile neke cevi od klime krive...??
Jaz imam popolnoma isti problem na moji 166tki. Samo za voznikovim sedezem je mokro, pa nikjer pri vratih videti da bi notri teklo..
mene to precej moti, zato v kratkem peljem reklamirat na servis. namreč: ko je dolgo časa mokro in se ne posuši, dobi cel avto malce čuden vonj....
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

alex146 napisal/-a:
SubjectX napisal/-a:
alex146 napisal/-a: UPDATE: pranje je res prenesla, dežja pa ne :(

Skratka, avto spet (še vedno) zamaka. Za voznikovim sedežem je po tem deževju zadnjih dni spet kar precej mokro :evil: Zdaj mi ni jasno: ali so zadnjič na servisu vrata slabo popravili ali pa je kaj drugega lahko razlog. Sem natančno pogledal in nekako ni videti, da bi od vrat teklo noter (če bi se to sploh opazilo), mokro je pa skoraj bolj na predelu bližje centralni konzoli na sredini (ali pa se mi samo tako zdi). Skratka zelo zoprna reč, ki me kar precej jezi :evil: Še posebej ker sem mislil, da smo to zadnjič sanirali, je pa sedaj isti Q.

Od kje bi sploh še lahko teklo, če ne od vrat?? Na Alfaowner forumu je neki lik razlagal, da so bile neke cevi od klime krive...??
Jaz imam popolnoma isti problem na moji 166tki. Samo za voznikovim sedezem je mokro, pa nikjer pri vratih videti da bi notri teklo..
mene to precej moti, zato v kratkem peljem reklamirat na servis. namreč: ko je dolgo časa mokro in se ne posuši, dobi cel avto malce čuden vonj....
Tako, alfa je bila spet pri Zegi, kamor sem šel reklamirati slabo zatesnjena vrata in tisto glasno klimo. Vrata so spet, tokrat upam temeljito, zatesnili in uspeli odpraviti tisti nadležen zvok klimatske naprave. Zdaj čakam kakšen močnejši dež, da bom videl če je alfa res waterproof. Držimo pesti.

Sicer pa je bil precej buren dan, prava avantura, ki jo opišem v nadaljevanju, samo, da naložim part fotk.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

1. highlight dneva je bil ko je David ponudil v testno vožnjo Giulietto, edino ki jo trenutno imajo. Več avtov dobijo šele septembra, ko jo bodo res začeli prodajati.

Skratka vozil sem sivo Giulietto z 2,0 JTDM motorjem. Vtisi kar solidni, je pa res, da ni razlogov za kakšno divje navdušenje. Avto v živo izgleda kar solidno, ni pa mi preveč všeč sprednji del. Mislim, da bi ji bistveno bolj pasal sprednji del nekako v stilu 159-ke, namesto malce povečanega Mita. Pa verjamem, da bi v kakšni drugi barvi precej bolje izgledala, tale siva ni nabolj posrečena.

Notranjost mi tudi ne ugaja preveč. Tako dizajnirana sprednje konzola pač ni za vsak okus, ali pa je z mojim kaj narobe :?

Najboljše pri avtu pa so občutki med vožnjo. Pelje se odlično. 2,0 JTDM je prava mera za Giulietto, še posebej ko DNA prelopiš v dynamic mode. Takrat avto prav znori in čudovito pospešuje. Motor dobi tudi lepši. glasnejši zvok. Skratka na cesti je =D>

Tudi funkcionalnost se zdi kar dobra, velik in uporaben prtljažnik, kar nekaj odlagalnih mest. Položaj za volanom za mojih 190 cm tako-tako, nekaj srednjega. Sedenje se mi zdi precej visoko, sem se spomnil na mojo staro 146-ko :lol:

Skupna ocena 3-4. Priznam, da sem pričakoval malce več. Zanimivo bi bilo preizkusiti 1,4 TB Multiair (170 KM), ki se zdi boljša kombinacija plačano-dobljeno, me pa zelo zanima kako se obnaša ta motor v Giulietti, ki je z njim 3K EUR cenejša od enako močnega JTDMja.

Par fotk:

Slika

Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil alex146, dne Ne Jul 04, 2010 10:34 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Naslednja stvar, ki je zelo 'popestrila' dan pa je bila vožnja z nadomestnim avtom. Med 156ko in 166ko sem se odločil za 166, ki je sploh še nikoli nisem vozil.

Evo, to je alfa, ki mi je tako popestrila dan.

Slika

Gre za avto letnika 2004, prevoženih 210 kkm z 2,4 JTD motorjem (150 KM). Skratka odpravila sva se proti Štanjelu in potem še na Nanos. Avto zelo soliden, motor lepo vleče (zdela se mi je kar precej bolj živahna kot moja 159 1,9 JTDM 16V, se pozna 500 ccm več in 100 kg manj). No, na poti od Nanosa proti razdrtemu pa se nenadoma izlopi klima in na ekranu napiše nekaj po italijansko v zvezi z baterijo. Ker je bilo vroče kot hudič sem avto ustavil v neki senci in ga za nekaj minut ugasnil, upajoč, da bo klima začela delati. Q :( Avto sploh ni hotel več vžgati, ob zasuku ključa motor sploh ni reagiral, samo nekaj je klikalo tam okoli števcev in prižgane so bile praktično vse opozorilne lučke na armaturi.

Pokličemo asistenco, avto pa čaka na pomoč:

Slika

Pride možakar, priklopi alfo na akumulator in ta vžge. Tja do uvoza na avtocesto pri Razdrtem je normalno peljala, ko pa zapeljem na avtocesto so ji čisto pošle moči. Avto se je obnašal kot bi imel 10 konjev, sploh ni pospeševal, obrati pa niso šli čez 1000. Kot bi bila v nekakšnem safety modu. Po par sto metrih na odstavnem pasu je dokončno crknila. Še enkrat pokličem tipa, ki jo je prej pomagal vžgati. Na srečo je bil še v bližini in čez nekaj minut poskusimo znova. Tokrat ni več vžgala, verjetno težava z alternatorjem. Klic na asistenco in zahteva za avtovleko.

Kraljica odstavnega pasu :lol:

Slika

Nalagamo jo na kamion AMZS-ja:

Slika

in se odpeljemo v Gorjansko :D

Slika

Skratka pester in zanimiv dan s tremi različnimi alfami, prava dogodivščina. Na koncu lahko le upam, da so mojo dobro zrihtali in da po naslednjem dežju za voznikovim sedežem ne bo spet nekaj litrov vode :lol:
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Alfa pač. :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

BOSCH pač :mrgreen: :mrgreen:
Uroš
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

veloce napisal/-a:Alfa pač. :mrgreen:
jp, zadnjič z mercedesom ni bilo nobenih težav: viewtopic.php?p=302244#302244 :lol:
Odgovori
  • Informacija