Napeljava kablov za AR 147

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Živjo! v prejšnjem avtu sem imeu dobro musko. Ob prodaji avta sem dau itak vse ven. Zdej me pa zanima, če je kje že kaka tema o tem ali pa če kdo ve kje se da najbolš napeljat kable izpod pokrova motorja pa do prtljažnika. Oziroma kaj je potrebno da bo zadeva narejena dobro.

Zanima me tudi kakšne kable kupit? Prejšnjič sem šu kupit v Radio Vili prodajalno, kjer sem kupu tut ojačevalec. Mislim da so me kabli prišli okoli 55 evrov.

In še stvari, ki jih mislim dati nazaj v avto:

- avtoradio: http://www.lovecnacene.si/alpine-cde-98 ... sb/m/6450/

- ojačevalec: http://www.nakupovanje.net/avtoojaceval ... pr-1164038

- woofer: škatla oziroma zvočnik je nekak podobna temu. Ne vem koliko točno je zvočnik močan...
http://www.mimovrste.com/artikel/134003 ... t-gtb-1200

- ovalci: http://www.amazon.com/Infinity-Kappa-69 ... B0009IDLWC

Polico sem že dau delat, ker nočem rezati originalne, poleg tega pa sem imeu še probleme pri pritrjevanju kretnic pri ovalcih v prejšnjem avtu (na vsakih par mesecev so se odlepile.

Moja alfa mislim da nima bose ozvočenja, so pa zvočniki v sprednjih in zadnjih vratih kar močni, bodo pa špilali še bolš ko bo enkrat avroradio not, sej sem nekje slišau da ima neke vrste ojačevalec že avtoradio sam vgrajen. Torej, sprednji zvočniki bodo vezani direkt na radio, woofer in ovalci pa na ojačevalec. Kupiti bo potrebno še uno plastiko za okoli radia, ter adapter, da bodo lahko delale še volanske tipke.
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

a se ni še noben ukvarjal z musko v alfi 147?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Glede na to, da boš montiral sub, ti ovalce zadaj krepko odsvetujem. Ves zvok ti bo namreč prihajal od zadaj, kar je v popolnem nasprotju z SQ. Ovalce zadaj uporabljajo tisti, ki si suba ne morejo privoščiti (zaradi prostorskega ali finančnega primanjkljaja), bi pa radi malo pridobili na basu. Veliko boljši efekt se doseže, če so na amp (poleg suba) vezani prvi zvočniki. Ker pa so/bodo ti originalni z cca. 15-20W RMS, je to početje brezpredmetno.
Moj predlog je torej vezava ampa na sub, ostale zvočnike pa priklopi direktno na AR. Naročilo za polico pa brž prekliči...

Tema, kako speljati kable v kabino je že na forumu, podprta tudi z slikovno dokumentacijo :wink:


Lp
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

MaStr napisal/-a:Glede na to, da boš montiral sub, ti ovalce zadaj krepko odsvetujem. Ves zvok ti bo namreč prihajal od zadaj, kar je v popolnem nasprotju z SQ. Ovalce zadaj uporabljajo tisti, ki si suba ne morejo privoščiti (zaradi prostorskega ali finančnega primanjkljaja), bi pa radi malo pridobili na basu. Veliko boljši efekt se doseže, če so na amp (poleg suba) vezani prvi zvočniki. Ker pa so/bodo ti originalni z cca. 15-20W RMS, je to početje brezpredmetno.
Moj predlog je torej vezava ampa na sub, ostale zvočnike pa priklopi direktno na AR. Naročilo za polico pa brž prekliči...

Tema, kako speljati kable v kabino je že na forumu, podprta tudi z slikovno dokumentacijo :wink:


Lp
Bi se v celoti strinjal.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Se povsem povsem strinjam z obema zgoraj.

Vem pa tudi da veliko ljudi pač hoče zadaj zvočnike, ker potem zvok "zafila" kabino.

Vsakemu svoje, samo če je bolj prioriteta dober zvok potem definitivno brez ovalcev pa raje bolši sprednji sistem. ;)
Če je ravno, ni zabavno.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Če boš imel sub in ovalce zadaj, bo sub nabijal v ovalce in bodo le ti igrali popačeno.
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Kable lahko potegneš skozi tisto luknjo, kjer gre pod volanom skozi zajla za odpiranje haube. Pa ne pozabi luknje zablindirat s kakim dobrim silikonom, ker men je voda tekla čez tako luknjo.

Sicer pa če kupiš dober prednji sistem (2x visokotonci + 2x srednjetonci) pa SUB, bo špilalo povsem zadovoljivo.
Jaz imam menjan komplet prednji sistem, SUB pa smo zvezali na izhod zadnjih zvočnokov, tako da so zadaj ostal original zvočniki. Obdržal sem tudi original avtoradio, ker sem gledal na to, da ne bo na armaturi, ki izgleda lepa samo z original avtoradiem.

Zvočniki v vratih so se zmontirali na distančnike, tako da so lepo čvrsto pritrjeni v sama vrata (eni jih montirajo samo na tapeto, potem pa vse ropota in škripa). Pa tudi za kretnice je bil prostor v prednjih vratih.

Pa ne pozabi na kvalitetno izolacijo vrat.

Malo še prebrskaj po obstoječih temah o avtoakustiki - je kar veliko napisanega.

Pa fajn zmontiraj.

PS: Ovalcev pa tud jest nebi tlačil na polico. 95% časa se voziš sam, zato ti za tistih 5% ni treba montirat ovalcev zadaj, ker ko je več ljudi v avtu, ponavadi ne prbijaš muske do nezavesti, ampak debatiraš, tko da maš radio itak potiho :)
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

tko ko so ti rekl..spredi ene dobre zvočnike pa direkt na avtoradio vezane, na ojačevalec pa priključi sub..

še neki tko da ti povem..jz sem na začetki mel sam zadi zvočnike..blaupunkt gtx-203 (22cm in igrajo fenomenalno!) in zvok je bil ful dobr in vse..ko sem pa še za foro priključo sprednje Alfine..to je pa čisto neki drugega res..brez sprednjih zvočnikov je zvok v avtu podn od podna! spredi morejo obvezn zvočniki bit in dobiš enkratn zvok..naštimaš še da so zadnji za nijanso glasnejši od sprednjih in dobiš spredi visoke tone in zadi bass..

tko da..spredi zvočnike direkt na radio vezane, sub pa na ojačevalc :)
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Jest imam tud prednje na AMP vezane. Jih lahko reguliram še na AMPu, na fino pa še na radiu, pa je to to.
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Hvala za nasvete. Nekej takega sem rabu. Glede na to da imam ojačevalec 4 kanalen, a se nebi isplačalo še sprednji sistem na ojačevalec vezat?

Preletu sem že vse teme glede avtoakustike pa zgleda da sem zgrešu temo glede napeljave kablov. Mi lahko kdo link gor pripopa?

Ne glede na to ali bom sprednji sistem vezau direktno na avtoradio ali pa na ojačevalec... ---> A je potrebno dati močnejše kable not?
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Torej, potrditev sem dobu tudi s strani nekoga, ki se stalno ukvarja z avtoakustiko. Hm... V dilemi sem... Torej takle je plan: za okoli 100 evrov (+-20 evrov) lahko spredaj dobim že zelo dobro ozvočenje (celoten sprednji sistem). To, ter sub bi vezal na ojačevalec. Ovalci definitivno odpadejo. Mi je pa še en drug kolega, ki se tudi z akustiko ukvarja reku, da bo potem na zadnjih sedežih "luknja"(da pač tam ne bo glih kake kvalitete) in da če štimam musko, bi se moglo poštimat dobro, oziroma v sprednji dve in v zadnji dve vrati dati zvočnike podobne kakovosti.

Po drugi strani pa štimam musko zase, in glede na to da avto vozim jaz, bi bla samo investicija v sprednji del akustike v avtu logična. Torej, kaj pravite? bi blo potrebno tut v zadnja vrata investirat? sam moje mnenje (pač laično mnenje) je, da tudi če se v zadnja vrata montira v redu zvočnika, le ta ne bosta dala od sebe maksimuma, ker bosta vezana na avtoradio in ne na ojačevalec.
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

moje mnenje je tako..če se večinoma sam voziš kot praviš, ti je čist brezveze tut zadi zvočnike vgrajevat, ker jih itak nebš slišal..drugo bi blo če bi mislo sam 4 zvočnike met pa vezane na al avtoradio al pa na ojačevalec..pol bi se itak da splačal..

tko ko pa misliš met pa dej spredi ene dobre dvosistemske z ločenimi visokotonci pa priključene al na ojačevalec al pa na avtoradijo(to naj kdo svetuje, ki dejansko ma to zvezano..pomojem je kul tko ko je inti napisal, ker maš pol dvojne nastavitve), sub pa na ojačevalec :)


P.S. kolk cm zvočnike misliš v sprednja vrata dat? 13cm al 16cm? če 16cm ti lahk ene dobre in preizkučene predlagam..pa še dost ugodni so :)
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Mirc napisal/-a:Torej, potrditev sem dobu tudi s strani nekoga, ki se stalno ukvarja z avtoakustiko. Hm... V dilemi sem... Torej takle je plan: za okoli 100 evrov (+-20 evrov) lahko spredaj dobim že zelo dobro ozvočenje (celoten sprednji sistem). To, ter sub bi vezal na ojačevalec. Ovalci definitivno odpadejo. Mi je pa še en drug kolega, ki se tudi z akustiko ukvarja reku, da bo potem na zadnjih sedežih "luknja"(da pač tam ne bo glih kake kvalitete) in da če štimam musko, bi se moglo poštimat dobro, oziroma v sprednji dve in v zadnji dve vrati dati zvočnike podobne kakovosti.

Po drugi strani pa štimam musko zase, in glede na to da avto vozim jaz, bi bla samo investicija v sprednji del akustike v avtu logična. Torej, kaj pravite? bi blo potrebno tut v zadnja vrata investirat? sam moje mnenje (pač laično mnenje) je, da tudi če se v zadnja vrata montira v redu zvočnika, le ta ne bosta dala od sebe maksimuma, ker bosta vezana na avtoradio in ne na ojačevalec.
Ravno to sem hotel napisat. Muziko delaš zase, da ti dobro slišiš! Pač če je tako da dosti voziš še ljudi zadaj pač daš nekaj v zadnja vrata toliko da ti zapolni.

Iz lastnih izkušenj ti pa lahko povem, da če niso ravno kilovati v igri, se KVALITETEN in dovolj močan sprednji sistem zadovoljivo sliši tudi zadaj. :wink:
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Za zadaj sedeče nič ne skrbi. Original zvočniki priklopljeni na AR bodo povsem dovolj, sploh potem ko bodo priklopljeni na Alpine radio. Še vrata daš izolirati in si zmagal.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Glede izolacije ne vem točno kako gre postopek, kaj je treba nabavit... dobiu pa sem od vas kar nekaj idej kako pa kaj situacijo rešiti..

Glede sistema v prejšnjem avtu je bilo pa tako... Basi ki bi jih proizvajali ovalci so se znižali na minimalno, zvišali pa so se visoki toni. Za moje uho je stvar delovala zadovoljivo, seveda s tem, da je nekaj manjkalo spredaj.

Smo pa prišli na idejo:
- kaj ko bi bilo isto naštimano glede ovalcev kot prej: basi odjačani, visoki toni priviti. To bi nekako služilo namesto sistema v zadnjih vratih.
- v sprednjih vratih se napelje kable do ojačevalca in se potem naknadno dokupi sprednji sistem. (nimam trenutno ravno presežka denarja, sej sem avto kupu šele mesec nazaj)
- na ojačevalec bi bil priklopljen sub (2 kanala), ovalci (1 kanal), ter sprednji sistem (1 kanal).

Neka varianta je, baje da je tudi izvedljiva glede na to da ima ojačevalec 4 kanale.
Odgovori
  • Informacija