Nedelovanje multifukcijskih tipk na volanu

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Zgodba je taka:
Moja pred časom kupljena Alfica je imela serijsko vgrajen original radio z navigacijo (Travelpilot) in seveda multifunkcijo na volanu. Lastnik si je očitno zaželel mp3-jev zato jo je vrgu ven in dal notri Pionnerja hkrati pa še komplet instalacijo za mobitel...

Trenutno stanje:
Sem dal nazaj original radio, zadeva deluje odlično - težava je le v tem da multifunkcija ne dela, predvidevam da so nekaj brkljali po žicah in zvezali instalacijo za telefon na multifunkcijske tipke, čeprav ne najdem ničesar kar bi odstopalo od originala...

Slika


Da rešim težavo rabim pomoč in sicer:

- če ima kdo kakšno shemo kablovja od radia pa do tipk, barva žic se vmes trikrat - očitno na vsakem konektu zamenja - v samem volanu so ene barve, potem iz volana naprej so druge, nekje globoko v armaturi pa spet zamenjajo barvo - šalabajski eni. Sheme v eLearnu nisem našel.

- če ima kdo katerikoli original ali pa neoriginal Blaupunktov radio, ki podpira multifunkcijo in bi ga bil pripravljen posodit za 30sekund samo toliko da izločim napako na radiu - dam za pivo

- če imamo kakšnega stručkota na forumu, ki pozna delovanje te multifunkcije da malce razloži kako se lotiti problema (zadeva očitno signal pošilja samo po dveh žicah in sicer spreminja napetost glede na tipko katera je pritisnjena, imam te vrednosti, ampak se nekako ne ujemajo z izmerjenim)


Vglavnem help - elektrika ni moja prijateljica...


@moderatorji - ne vem mogoče bi tole bolj spadalo pod avtoakustiko...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Jaz ti lahko posodim original Blaupunkta od 156 (kasetar) ali pa original od 147 (CD), s tem da od 147 imam vgrajenega.

Lp

PS
Mislim, da bi tole spadalo kar pod avtoakustiko, bom prestavil.
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Odlično tale, ki ga imaš že zunaj bi bil idealen (upam samo da podpira multifunkcijo) - te kontaktiram na ZS.

Še kdo drug s podobnimi težavami, oz. vem da so nekateri sami vgrajevali multifunkcijske volane - kakšni taki nasveti bi mi prav prišli...
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

Da še jaz opišem svojo težavo.

Na volanu imam komande za org. radio, vendar ko pritisnim - tipko za glasnost se le ta zvečuje?

Se je to ze ko.u zgodilo?
Odgovori
  • Informacija