Konec Lancie v slikah

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

carlo napisal/-a:
Uroš napisal/-a:ssangyong style, fuj !

Upam da se motim ampak TO se ne bo prodajalo !
Ne razumem zakaj se nebi prodajala. Je pa res, da to ni avto tipa polde, punto, clio, ali pa kateri drug podoben avto. Gre za avto, ki išče kupce, ki hočejo od avta malo posebnosti, izstopajočnosti, moderne tehnologije, ..., in to ta mala lancia lahko ponudi. 8)
Eh daj no - še preden sem odprl temo sem bil 110%, da jo boš (samo) ti hvalil. Nov Y je pač grd, poseben je zgolj zato ker slabo izgleda ne pa zaradi posebnosti same. Žal.

Predhodnik je bila dejansko lep, simpatičen, prijeten, prisrčen, ljubek.. tole pa je ravno obratno.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

carlo napisal/-a:
Uroš napisal/-a:ssangyong style, fuj !

Upam da se motim ampak TO se ne bo prodajalo !
Ne razumem zakaj se nebi prodajala. Je pa res, da to ni avto tipa polde, punto, clio, ali pa kateri drug podoben avto. Gre za avto, ki išče kupce, ki hočejo od avta malo posebnosti, izstopajočnosti, moderne tehnologije, ..., in to ta mala lancia lahko ponudi. 8)
zato ker so vsi navedeni malčki (Polo,Punto in Clio) lepši (ali vsaj bolj simpatični) od tega skropucala, ker so celo novi korejci (Jundaj in KiA) lepši in ker danes narod kupuje z očmi in denarnico. Torej ali lepo ali poceni. Ta Y pa ŽAL ni niti lep poceni pa tudi ne bo. Ni mi več jasna filozofija te tovarne.
Uroš
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

No sej ne, da se je prejšnji Y res hudo prodajal al neki...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Še en flop...
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Sej nakonc se bodo pa te Lancie prodajale neprimerno bolje, ker bodo kot eni korejci hehehe.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Dejch napisal/-a:No sej ne, da se je prejšnji Y res hudo prodajal al neki...
Prodalo se jih je skoraj tolko kot vseh Alf skupaj... saj je Y predstavljal 90% lanciine prodaje.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Zadnje čase jih je ogromno na kamionih - kaj pa vem, v živo meni zgleda veliko bolj simpatična, je pa to res majhen avto - se na daleč vidi da je Fiat 500ka spodaj...
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Namig za vse bodoče lastnike ypsilonk ...

Slika
Slika

... do tega sicer ne bo prišlo, ker naj bi v svet WRC-ja vstopil Abarth, ampak to je druga zgodba. :)
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Da obudim skoraj leto dni staro temo in napišem moje mnenje o teh novih chrysler-lanciah - končno sem jih imel priliko videt v živo (v Italiji seveda). Če začnem pri voyagerju oziroma grand voyagerju ali kakorkoli se pač ta stvor imenuje - za moje pojme je totalen fail (oblikovno), tako zunaj, kot tudi znotraj...če smo že pri ameroitalijanih mi je freemont svetlobna leta lepši od chryslerja. Malenkost drugačna pa je za moje pojme nova Thema - v živo avto izgleda super. Res je, da je oblikovno svetlobna leta za Thesisovo prefinjenostjo, vendar pa je avtomobil navzven resnično mogočen. Tudi ime sploh ni tako zgrešeno, saj je že originalna Thema bila bolj oglata in mogočna...avto deluje mafijski, ampak na drugačen način kot Thesis. Nekje sem zasledil primerjavo s filmom Boter - če je bil Thesis avto, ki bi ga izbral Don Corleone, bi bila nova Thema avto, ki bi ga vozil Peter Clemenza, oziroma kaka druga Corleonova "mišica" :mrgreen: V glavnem Thema je oblikovno všečen avto, vendar pa imam glede nje pomisleke. Velike pomisleke. Notranjost namreč. Če si za zunanjost še nekako lahko predstavljamo (oziroma naivno upamo :mrgreen: ), da so pri dizajnirajnu prste vmes imeli Italijani, pa za notranjost tega žal ne morem trditi. Z vesolja se vidi, da je notranjost ameriška, ravne linije, sicer oblečene v usnje, ampak...to ni to...proti ostalim, italijanskim kreacijam je Thema oz. 300 v notranjosti živ dolgčas, kar je velika škoda. Vsaj jaz mislim, pa verjetno bi se z mano še kdo strinjal, da bi Thema imela veliko večje možnosti za uspeh, če bi notranjost zdizajnirali v kakem italijanskem oblikovalskem studiu. Mogočno ameriško zunanjost bi sam, pa verjamem da še marsikdo drug, brez težav prebolel, puščobnega dolgčasa v kabini pa ne, žal...
Tako da če povzamem vse skupaj - Thema je navzven zelo v redu avto, vendar pa ima porazno notranjost, voyager pa je porazen tako navzven, kot tudi odznotraj.
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Mutirani stvor (Lancia Voyager) je na voljo tudi pri nas:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6101216&show=1
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

UKi napisal/-a:Mutirani stvor (Lancia Voyager) je na voljo tudi pri nas:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6101216&show=1
kaj pa cena :eek: đizus krajst pa kdo bo to kupil ?
Naj že ta Lancia častno crkne, in vsaj v spominu ostane nekaj veličastnega.
Ker ko pa korejci npr KIA naredio čudovit design Lancia pa China School Design potem pa ni več rešitve.

Sorry ampak jeb.. jim mat.. TO JE LANCIA
http://dayerses.com/data_images/posts/l ... via-06.jpg
http://www.diseno-art.com/encyclopedia/ ... logos.html
http://1.bp.blogspot.com/_FoXyvaPSnVk/S ... tile-7.jpg

ne pa ta tank !
Uroš
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Ima kdo kakšne prodajne številke "Chrysler-Lancia" modelov? Se ti stvori sploh kaj prodajajo? :|
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

UKi napisal/-a:Ima kdo kakšne prodajne številke "Chrysler-Lancia" modelov? Se ti stvori sploh kaj prodajajo? :|
ja kot Daewoo Chairman !
Uroš
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

Škoda ker fulvia koncept ni prišel do realizacije :/
V8
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

8AK napisal/-a:Škoda ker fulvia koncept ni prišel do realizacije :/
Tale?

Slika

Slika
Odgovori
  • Informacija