Gretje sedežev - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Silent
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Jan 24, 2006 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

V AR 156 imam gretje sedežov, ki so do sedaj delovlai čisot lepo, kar na enkrat pa sta crknila oba, preveril sem varovalke in so OK, preveril sem napeljavo po sedežem in je OK, kaj bi lahko bilo? Oz kako bi popravil problem!!!

Lp
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Silent napisal/-a:V AR 156 imam gretje sedežov, ki so do sedaj delovlai čisot lepo, kar na enkrat pa sta crknila oba, preveril sem varovalke in so OK, preveril sem napeljavo po sedežem in je OK, kaj bi lahko bilo? Oz kako bi popravil problem!!!

Lp
Pelji ga k štromarju oz. če imaš inštrument preveri:
- ohmsko, če sta grelnika cela (čeprav ni logike, da bi crknila oba hkrati
- napetost na dovodu (če napetosti nimaš išči naprej ... če ni varovalka je lahko kateri izmed relejev ... pogled knjigo z navodili).

Lp,
Uporabniški avatar
Pahi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Če Avg 11, 2005 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Preveri stikalo na sedežu za vklop gretja. Meni ga je stopilo.
Cuore Sportivo
Silent
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: To Jan 24, 2006 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

PRoblem je ker nimam knjige oz nikjer ne piše glede tega. A mogoče veš kateri rele bi moral pogledati oz kje je ta rele.

LP
Smeško
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 22
Pridružen: Pe Dec 29, 2006 11:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

Tud jest mam probleme z gretjem - oba sedeža ne grejeta čeprav mi lučke za vklop gorijo.

:?:
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Majo sedeži mogoče kje kakšno varovalko in če, kje? Lučka mi gori samo na sovoznikovem sedezu (ne greje) na voznikovem pa še to ne :doubt: Any ideas?
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Torej, mi lahko kdo v teh hladnih dneh pomaga brez da vozim k električarju? :mrgreen:
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Seveda imajo varovalko. Spodaj pod volanom, varovalka 8, Box 2, 30A.

To, da ti lucka gori na sovoznikovem in ne greje, je ponavadi simptom za prekinjeno grelno membrano, kar pomeni, da je potrebno sedez podret in vprasanje je ce se ga sploh da popraviti. Voznikovega bi se verjetno dalo zrihtati.

Pa tudi cena za poseg zna biti divja.
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Aha, bom preveril. Hvala za pomoč
Omero
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 4:53 pm

Tako je, Punkfan ima prav. Kadar crkne varovalka za gretje sedežev, takrat lučka na gumbku za gretje sedežev ne sveti. Preverit vse varovalke v tem primeru. Če pa lučka sveti pa sedež ne greje, potem pomeni, da štrom pride do sedeža, potem pa se ustavi. Torej je nekaj s sedežem.
luka33
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 11:01 pm
Kraj: Ljubljana

Mene pa zanima, če bi kdo vedu, če ima očetova alfa 156 gretje sedežev pa, če ga ima kako se ga vklopi.Zato,ker to ugibava že kar nekaj časa pa če bi kdo slučajno kej vedu. So pa tlele slike od spodaj pod sedežem, ker ma ene kable... Za vse odgovore vnaprej hvala.

http://shrani.najdi.si/?3n/h1/1OvHeVbI/dsc04750.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

l.p. luka
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

če se ne motim so kabli na sliki od airbagov v sprednjih sedežih

lp
luka33
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 11:01 pm
Kraj: Ljubljana

no kul tnx
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

Exorcist napisal/-a:Majo sedeži mogoče kje kakšno varovalko in če, kje? Lučka mi gori samo na sovoznikovem sedezu (ne greje) na voznikovem pa še to ne :doubt: Any ideas?
obujam temo,
in ja imam popolnoma identičen problem ... varovalke kolikor sem gledal vse cele bi pa prosil če ima kdo "skico" katera varovalka je kaj ker sumim, da kaka preprosto manjka...


aja gre se za 156 SW l'05
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

res nihče ne ve?
danes sem mal razdru stikalo na voznikovi strnai, sedaj tudi tam sveti LED a greje ne .. no nevem nimam občutka sem pa pustil prižgano cca 3-5 minut in nič sedež mrzel je pa res da nisem sedel gor ...

me pa nekaj zanima, baje naj bi 156 imela senzor če kdo sedi gor... je to mogoče takoj pod sedežem kajti na voznikovi strani je čutit na sredini (tam kjer imamo svojo zadnjo plat :P - glej sliko) je čutiti ene 3 bunke po domače povedano, kot da bi bile neke žice not

Slika
če dobro pogledam je tu videti manjše izbokline
Slika

je to senzor če kdo sedi gor?

sicer bi pa še vprašal koliko časa potrebuje da je sedež dejansko topel? 5, 10 min?
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Odgovori
  • Informacija