Avtoradio - AR 147

Vse kar se tiče avtoakustike
Orangeaudio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Prvo boš težko našel CD izmenjevalec z MP3 podporo, ki bo kompatibilen s tem avtoradiem. Bi ti raje predlagal nabavo MP3 vmesnika in imaš lepo podporo USB/MP3...

http://www.orangeaudio.si/dension-gateway-lite



Lep pozdrav
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

@Orangeaudio

Kako tale Dension deluje? Ali so kakšni problemi? Ali delujejo podmape, ali se lahko predvaja samo iz 5 glavnih map? Ali ID3 tage oz. imena komadov/albumov predvaja na radiu, ker na displeyu pri števcu če prav razumem, jih ne predvaja?
Orangeaudio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Na USB lahko naložite neomejeno število map v katerih prav tako ni omejitve števila skladb. Dodatno poimenovanje map ni potrebno.

Na zaslonu avtoradia bosta prikazani številka in čas predvajane skladbe, za Alfa Romeo žal ne obstaja vmesnik s podporo ID3 tag.

Vse ostale funkcije avtoradia pa ostanejo nespremenjene, delujejo tudi obvolanske komande v kolikor jih avtomobil ima.


Lep pozdrav
Furman
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Če Feb 07, 2013 10:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 12 km južnije

Kot vidim ima tale Denson samo en USB vhod.
Če bi želel imeti vklopljen USB ključek in obenem polniti GSM, ali bi lahko zadevo speljal preko USB razdelilca?
Orangeaudio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: So Feb 18, 2012 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Za polnit mobilel, je najbolje nabavit polnilec preko 12V. Na kitajskih (dealextreme ipd) straneh ta zadeva s poštnino ni več kot 2€.

Slika
kuvach
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: So Avg 11, 2012 11:17 am

No danes je biu dan ko me je ustvarjalna žilica prijela in sem probal zgoraj omenjeno varjanto v moji alfi...
in sedaj vam podajam rezultate...
stvar meni ne dela :P
sicer je na mojem radiu drugače napisano kot na radiu zgoraj na sliki...
ko mam vse priklopljeno mi vseeno bere cd auxa pa kot da ni...
ima kdo kakšen predlog kako stvar usposobit?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Dexxxus napisal/-a:Lep pozdrav vsem alfistov Very Happy sem tukaj nov pred kratkim sem kupil 147 2005 letnik in imam sledece tezave, iso konektor za napajanje avtoradija ima drugacno vezavo kako bi to lahko resil?
Za uporabnika @Dexxxus, če bo videl, ker mu je težko strica gugla povprašat o tem!

Slika

Slika

Slika
lenartk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Jun 23, 2014 3:56 pm

Pozdravljeni! Tudi sam sem se lotil povezave aux inputa. Imam Alfo 147 2005 letnik, avtoradio original, brez MP3 podpore. SW version: 3.19.
Nekje sem zasledil, da na nekaterih radijih ne deluje ta input, sem pa povezal tudi data pina. Kolikor sem razumel, mora biti na AF zemlja vezana ozemljitev iz aux kabla, AF-R desni kanal, AF-L pa levi. Povezal sem data in in data out, vendar mi ne zazna CD Changer. Tudi če ugasnem radio, še vedno najde nazaj CD
Ima kdo kakšno idejo? :)
bostjannn
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Okt 19, 2012 10:05 pm

Tisti, ki ste rihtali akustiko v 147/gt me zanima kaj se splača, je dovolj če zamenjaš samo radio, ali se splača tudi zvočnike. Zanima me tudi kako lovi aftermarket radio postaje v primerjavi z originalom. Imam original bose ozvočenje, sicer igra kar vredu, ampak pri višji glastnosti so visoki toni mal nadležni in nečisti, plus rad bi imel radio na usb. Radio že imam izbran( kenwood kdc bt34u)in čaka doma na toplemem, odločam pa se ali bi zamenjal tudi zvočnike. Kaj pravite? Kako se obnesejo aftermarket zvočniki na bose ojačevalcu?

lep pozdrav
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Najprej zamenjaj samo radio - boš prijetno presenečen.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Šerbinek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Feb 06, 2014 12:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Svečina

Pozdravljeni!

Tudi jaz sem zadnje čase iskal nekakšno poceni varianto za upgrade originalnega avtoradia v moji 147-ki. Na ebay-u sem našel ta kabl.

http://www.wilecoyote.it/english/materiale.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Ima mogoče s tem kakšne izušnje. Zadeva zgleda dokaj simple in poceni.

Hvala vam že v naprej za vaše odgovore :D
Odgovori
  • Informacija