Alfa 159 SW (prej 1,9 zdaj 2,0 JTDM) by alex146 (str. 21)

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Sprednje ploščice danes zamenjane (ATE). Cena z delom 85 EUR.
Fleks4
Alfist
Alfist
Prispevkov: 338
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 1:18 pm

Kdo je pa proizvajalec originalnih? Mene so za 2.4 prišle originalne 80eur z menjavo...
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

alex146 napisal/-a:Turbina zamenjana in Alfica je spet doma :) Kot sem omenil že zgoraj je bil opravljen še redni srevis (avto ima 142.000 km) in na srečo ni bilo nič drugega narobe le DPF je bilo potrebno sčistiti. Račun za vse skupaj 1.300 EUR #-o
Kot opisano zgoraj sem septembra lani menjal turbino....

No, od danes sem spet brez nje :?: :evil: :? :evil: :cry: Avto nikamor ne gre (kot bi imel 30 konjev), turbina ne dela (turbo kazalček se sploh ne premakne iz nule, zadeva živahno piska in sliši se nekakšno rožljanje kovine.... ) Anyways. WTF????

Turbina je bila menjana na pooblaščencu, tovarniško obnovljena, imam 36 mesečeno garancijo, upam, da bo upoštevano kot reklamacija.

Mi pa vseeno ni nič jasno, kako je to mogoče :?: :?: :?:
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Nimaš sreče #-o kolko je minilo od zadnje menjave turbine?

ah spregledal da septembra lani,pol pa to res nekaj ni dobro blo al kak bi človk rekel na to.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

LaŠko-TeaM napisal/-a:Nimaš sreče #-o kolko je minilo od zadnje menjave turbine?

ah spregledal da septembra lani,pol pa to res nekaj ni dobro blo al kak bi človk rekel na to.
blago rečeno, ja :cry:

btw, od menjave turbine nisem prevozil niti 10 kkm
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Morda ti pa variabiln del na izpuhu ne deluje - je crknil ali zaštekal, so pa ti zamenjali jedro - ležaje in ventilatorčke. Torej napačn del.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Q_4 napisal/-a:Morda ti pa variabiln del na izpuhu ne deluje - je crknil ali zaštekal, so pa ti zamenjali jedro - ležaje in ventilatorčke. Torej napačn del.
takrat so rekli 'da je potrebno menjati turbo kompresor ker se je v osovini razletel ležaj in je potrebna menjava kpl. turbine'

Zamenjali so s tovarniško obnovljeno turbino....
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Q_4 napisal/-a:Morda ti pa variabiln del na izpuhu ne deluje - je crknil ali zaštekal, so pa ti zamenjali jedro - ležaje in ventilatorčke. Torej napačn del.
Vem, da citiram samega sebe .. ampak, ko sem zaj vse prebral .. hmm... Morda je res zaj variabilni del šel, pa je osovina in ležaji ok..
Maš nek problem ti s to turbino, ja .. Ti boga.
Nene .. samo vztrajat na tem, da ti dajo na garancijo drugo. Ne se kregat, ker te bodo odj... vztrajaj.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Če se ne motim poznam enega, ko (upam, da še) prodaja rabljeno turbino 1.9 mJet 159.. avto mislim, da ima nekje tvoje km...
Kaj veš .. morda za kakih 200-300€ celo pa ti morda da več sreče..?? Ne vem .. Lahko ga pokličem ju3 pa ti sporočim na ZS, če želiš.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Q_4 napisal/-a:Če se ne motim poznam enega, ko (upam, da še) prodaja rabljeno turbino 1.9 mJet 159.. avto mislim, da ima nekje tvoje km...
Kaj veš .. morda za kakih 200-300€ celo pa ti morda da več sreče..?? Ne vem .. Lahko ga pokličem ju3 pa ti sporočim na ZS, če želiš.
Bom najprej videl kaj bom na servisu opravil. Počakajmo na diagnozo.... Hvala vseeno
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Pri turbini se nikoli ne menja samo "ležaja" ali samo variabilnega dela...
Tovarniško obnovljena turbina je popolnoma nova turbina... Vse razstavljeno, uporabljeni so samo tisti deli ki se ne obrabljajo (odlitki). Vsi ležaji, osovina s kompresorjem in turbin, variabilni del... vse to je popolnoma novo.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:Pri turbini se nikoli ne menja samo "ležaja" ali samo variabilnega dela...
Tovarniško obnovljena turbina je popolnoma nova turbina... Vse razstavljeno, uporabljeni so samo tisti deli ki se ne obrabljajo (odlitki). Vsi ležaji, osovina s kompresorjem in turbin, variabilni del... vse to je popolnoma novo.
tako so mi pojasnili ja.... in taka naj ne bi odpovedala po 10 kkm??

je pa zjutraj omenjal (preden so avto sploh pogledali), da je lahko kaj z EGR...??? Ponavljam, simptomi so: turbo pritisk = 0, piskanje, nekakšno rožljanje, avto nima nobene moči in se komaj pelje.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če ti je še ena turbina crknila po tako kratkem času to pomeni da je nekje en problem ki posredno vpliva na turbino. Mogoče kaj narobe z overboost ventilom, da turbina ustvarja visoke špice pritiska, kar negativno vpliva na življensko dobo.

Če je EGR popolnoma fuč in ostane zaštekan odprt to pomeni da je avto čist mrtev zelo težko vžge, nima nobene moči tja do 3000rpm. Rožljat in piskat pa nebi smel.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Moja nima moči od samega začetka, vžigala je pa normalno. V manjši klanček na poti do servisa pa se je komaj prebila :(

Skratka simptomi po moje identični kot prvič ko je šla turbina. Bom jutri izvedel kaj več.
minime
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 134
Pridružen: Po Okt 27, 2008 6:09 pm

No je vsaj v garanciji, mogoče veš katero olje točijo v motor?
Odgovori
  • Informacija