Puše - AR 166

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Jaz bom dal danes predrejat pesto, ju3 pa silent block not pa bom tud poslikal pa lahko nardimo primerjavo.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

ubistvu mam sliko sam k sm poderu, pa pol k sm sestavu nazaj skp :? sm pa mogu js še most dol spustit da sm dubu pesto na mortizer pa na banano... banane mam js tut od prekoma, in če obnavlajo poleg končnika še uno pušo predelajo eno k je za poršeja, prcej trda zadeva, poleg tega uprešajo u pesto in roke samo uniball-e, orig. ima okoli še gumo da bi bilo bolj udobno, kar pa nj ne bi igral vloge po besedah enega iz prekoma. Menu sm zravn še stab. palčke, banane so ble menane kšn mesc pred tem, tko da je zdj zadi tko rekoč use novo, treba narest še optiko pa da vidmo pol, je pa prasica zadi kr trda zdj :D
evo slika sestaulenga :
Slika

zravn sm še mal obnovu pleh za diskom, pa pesto isto zdrgnu mal, pol premazu z antikorozinom pa en sloj barve čez oboje, pesto navadna un pleh za 800C, lih tok mal da je
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Kanta rjava...









:mrgreen:
Priden si biu, zdej lohk pa še mojo prideš k znaš :lol:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Np, sam orodje mi dj haha :-)
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Jaz sem mojo tud ravno zdaj sestavil. Sem tud imel luft v kugli na eni "banana roki" in sem jo menjal.

Jaz pa nisem mosta spuščal, da sem skup dobil.
Sem spravil tak skupaj. Malo težje ampak v 2eh uraj je bilo pospravljeno že tud. Sem slikal, ko sem razstavljal, ko sem pa sestavljal pa se mi je v službo mudilo pa ni blo časa, nato pa me obratovodja kliče, da je sodelavec robota fental in, da če želim sem lahko doma.

Jeba, zdaj pa ne grem še 1× narazen šraufat :) Res pa je, da sem skupaj nardil in se še nisem peljal, ker grem sedaj pod tuš.
Me pa kr zanima kak se bo silent Block obnesel tu not. Načeloma so trdi kot satan, skor kot oilon ampak tišji.

Kolo pa mi zdaj stoji skoraj popolno ravno, prej pa je ven visela kot, da bo odletela. Slika:
Slika
Gumo sem šele zdaj videl, mi je na notranjem robu do platna požrlo. Matr.. še en strošek.

Ko se peljem-sprobam javim ;)

...prekleta svinjarija :D
Slika
Zadnjič spremenil Q_4, dne Sr Maj 08, 2013 2:39 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Djmili
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Jan 09, 2011 9:48 am

Q_4,kakšen silent blok si pa dal noter v pesto?
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Premer 40mm ( fi 40)
Dolžina oboda zunanji 44mm (L=44mm)
Dolžina puše skozenj (L=48mm )
Notranji premer luknje za vijak 14mm (skozenj je vijak M14/1) - (premera 14mm in fini navoj)

Silentblok pa je od www.gumakoren.com

Takega:
Slika

Ta zadeva je kr direktna in nima kaj dosti hoda, je pa vekakor tišja od oilona.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Djmili
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Jan 09, 2011 9:48 am

Q_4 najlepša ti hvala.Če ni skrivnost, a lahko poveš kolk je cena tega in kok dolgo delajo to.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Za ceno ti jaz težko rečem, ker z Alešom se poznama že iz otroštva.
Mislim pa, da bi bil fertik v kaki uri nekje, le za čas bi se morala dogovorit. Saj načeloma, če se ju3 dogovorita prideš naslednji dan že na vrsto.
Reči, da te je Alex napotil iz alfa foruma ti bo kaj spustil ceno.

Zaj sem se peljal. Ej zadeva je enkratna, ne tolče, ne popušča in je kompaktn zdaj. Čist druga pesem. Priporočam. Zdaj še samo, da vidim kak dolgo bo držalo. Če bom sploh imel tak dolgo ta avto ;)
Na Cougaru po 4ih letih ni zgubil skor nič trdnosti, še spokal ni.
Upam na najbolje.

Djmili od kod si?
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Djmili
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Jan 09, 2011 9:48 am

Super potem mora biti to enkraten material,takega bi js potreboval,ko sem tle iz koroške,če smo natančni iz Črne na Koroškem.
Študiral sem,da bi jim kar mere napisal,potem oni to zrihtajo pa lohka pošljejo po pošti,pa še za sprednje spodnje roke tista dva silent bloka,se pravi leva in desna stran (4 kom.)
Pol pa mora bit par let mir :)
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

uu teb sta kr vn padli :D pa je to uredu silen blok? k v tem uniballu miga pač rokane sam gor dol, ampak se ji tm neke vrste naklon spreminja? možno da je pr men tok trdo use ker so tut banane nove..prej se je dal avto zaguncat zadi, zdj je pa trda se komi kj usede :D
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Ja, men je do zdaj vse kar je on nardil držalo.

Vozne izkušnje. Sva ga s kolegom malo gnala čez ovinke :| :wink: :) :D :lol: =D> Kr tak so šli nasmeški!!

Ruka pa ne nič - oz trdega zvoka ni. Kak je direktn :)

I'm Loving it !! :D
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

kovach napisal/-a:uu teb sta kr vn padli :D pa je to uredu silen blok? k v tem uniballu miga pač rokane sam gor dol, ampak se ji tm neke vrste naklon spreminja? možno da je pr men tok trdo use ker so tut banane nove..prej se je dal avto zaguncat zadi, zdj je pa trda se komi kj usede :D
Pomisli, če devajo trde plastične Oilon piše tud tu not, ki se ne podajajo nič in je ok, pol bo silentblock z nekaj podajanja kr primerna stvar.

Zdaj me samo zanima trpežnost.

Usede sem tud komaj. Mi kr občutno bolj v luftu stoji :)

Aja edit: Vse vijake sem pa do fiksnega zategoval pri puščenem avtu, da sem se s tem izognil prednapenjanjem gumic. Zašraufal, dal avto na tla in šele nato dokonca zategnil.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Moje mnenje je, da na teh dveh zglobih uniball ni brez veze. Tukaj imaš gibanje v dveh oseh, česar pa navaden zglob ne omogoča. Posledično bo trpelo nekaj drugega, Zakone fizike se na "fejkat"
Zadnjič spremenil skyblue, dne Če Maj 09, 2013 9:06 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

skyblue napisal/-a:Moje mnenje je, da na teh dveh zglobih uniball ni brez veze. Tukaj imaš gibanje v dveh oseh, česar pa navaden zglob ne omogoča.
to sm mislu
Odgovori
  • Informacija