Avtoradio: menjava za aftermarket - AR 156

Vse kar se tiče avtoakustike
alfa156romeo156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Če Okt 20, 2011 7:26 am

odlično. veš mogoče za koga, da prodaja star konektor za multifunkcijski volan...al bom moral kupiti novega za 80€...:D pol radia..:D
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

To pa na žalost ne. Poglej malo na avtoakustika.com mogoče se najde kaj ;)
alfa156romeo156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Če Okt 20, 2011 7:26 am

ma ja, bom že..:D hvala za info...lahko mogoče kakšno sliko, kako zgleda v 156-ki z isto osvetlitvijo, kot jo ima armaturka?
Uporabniški avatar
technoboy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1230
Pridružen: Če Maj 01, 2008 10:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Na žalost ne lahko pa pogledaš kako izgleda pri meni v puntotu (zaslon v oranžni barvi, tipke pa rdeče)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 2&start=45
alfa156romeo156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Če Okt 20, 2011 7:26 am

lepo zlgeda....kumaj čakam, da ga dobim...:D
Uporabniški avatar
MasheeQa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 524
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Zdravo.

Jaz se pa navdušujem nad nakupom tegale:
http://www.orangeaudio.si/avtoradio/pio ... eh-6400bt/

Zanima me ( tisti ki ste pioneerja z bt že ugradili.. )

Ali obstaja možnost da recimo na tipko 1 shraniš eno telefonsko številko.. na tipko 2 drugo.. itd. tako kot se shranijo radijske postaje.. da imaš potem hitro klicanje.. samo pritisneš call in recimo 1 .. ?
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Bom kar to temo uporabil, sem pri menjavi radia v 156 pred FL in imam problem, sedaj imam jvc-ja notri in mi sony radio ne gre not, nek 1-2 cm ven štrli, ker je tudi za toliko daljši od jvc-ja, tako da ni problem v kablih, ampak je premalo prostora zadaj... je kdo to že reševal kdaj? In pa druga stvar, napeljava tistega kabla za aux ali usb, je kdo to že napeljal in pa kako oz. kam? Hvala
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Jaz imam kabel za usb speljan v sovoznikov predal, uporabil pa sem luknjo od lučke - samo malo sem popilil rob, toliko da gre lučka nazaj v luknjo z kablom vred.
Je pa tudi meni od začetka radio štrlel ven za skoraj centimeter, vendar se je po nekaj tednih lepo posedel notri.
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

To je super za usb ja :D mi je všeč predlog, samo za aux npr. če bi htel prek mobitela muziko poslušat je pa malo nerodno, to mogoče rešim z leplenjem kabla ob konzolo do menjalnika.... Drugače pa radio ni šans da bi mi se po parih dneh usedel, ker dejansko tolče zadaj :S očitno treba poiskat manjši radio :)
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Cudno, da ima tvoj avtoradio toliko daljšo vgradno globino kot ostali.
Jaz sem mel samo s činči težave, ker so bili predolgi in sem dal kotne. Je pa res da placa ni na odmet.

USB spelji v sovoznikov predal, kot ti je Assholer napisu, aux bi mogoče potegnil do pepelnika? Sicer to še nisem počel, ampak je sigurno izvedljivo. Potem ko rabiš aux, lepo odpreš pokrov pepelnika in maš tam priklop.
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Bojanxe napisal/-a:Cudno, da ima tvoj avtoradio toliko daljšo vgradno globino kot ostali.
Jaz sem mel samo s činči težave, ker so bili predolgi in sem dal kotne. Je pa res da placa ni na odmet.

USB spelji v sovoznikov predal, kot ti je Assholer napisu, aux bi mogoče potegnil do pepelnika? Sicer to še nisem počel, ampak je sigurno izvedljivo. Potem ko rabiš aux, lepo odpreš pokrov pepelnika in maš tam priklop.
Dobra ideja, bom sprobal. Ma kar se radia tiče, ima zadaj kot neka hladilna rebra in to je točno teh 1-2cm zaradi katerih ne gre do konca, tudi če ne bi bilo kablov ne bi šel, škoda....
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

Imam vprašanje. V alfico 156 bi rad dal orginalni radio in pa multifunkcijski volan ker tega v opremi nimam pa me zanima ali je z tem veliko dela oz. ali se sploh da do preuredit in pa kaj vse moram dokupit in pa ali se sploh splača :)

LP
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

Pomoje da kabel za komande, ki se priklopi zadaj v radijo, in more zadeva špilat.

http://www.orangeaudio.si/obvolanske-ko ... fa-romeo-1
http://www.orangeaudio.si/povezovalni-k ... -blaupunkt

Neki takega?
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

medhotman napisal/-a:Imam vprašanje. V alfico 156 bi rad dal orginalni radio in pa multifunkcijski volan ker tega v opremi nimam pa me zanima ali je z tem veliko dela oz. ali se sploh da do preuredit in pa kaj vse moram dokupit in pa ali se sploh splača :)

LP
radio na kasete original mam jst doma, če rabiš :wink:
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Maša, a si kupila na koncu 6400bt? Kako se obnese zadevca?
Odgovori
  • Informacija