Zavarovalniška svetovanja

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Zavarovanje psov, se nikjer ne izplača. Škoda denarja. Tudi sam sem spraševal za mojega borderja in zavarovalnice se obnašajo, kot bi zavaroval plutonij.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

THOR napisal/-a:Zavarovanje psov, se nikjer ne izplača. Škoda denarja. Tudi sam sem spraševal za mojega borderja in zavarovalnice se obnašajo, kot bi zavaroval plutonij.
Ravno zaradi tega me zanima... kolikor je meni znano je več ali manj enako povsod, v bistvu naj bi bili za živali celo med konkurenčnejšimi.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Moram povedati, da so pri tiliji res ugodni, vsaj v mojem primeru, ker nimam nič bonusa, sem dobil popusta skoraj 50%.
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

xalfist napisal/-a:Moram povedati, da so pri tiliji res ugodni, vsaj v mojem primeru, ker nimam nič bonusa, sem dobil popusta skoraj 50%.
samo pravega agenta rabiš :wink:
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

smukc napisal/-a:
xalfist napisal/-a:Moram povedati, da so pri tiliji res ugodni, vsaj v mojem primeru, ker nimam nič bonusa, sem dobil popusta skoraj 50%.
samo pravega agenta rabiš :wink:
Ja tega pravega agenta mi je priporocil tut kolega, njemu tut zlo poceni rihta, ampak tist dela pri mb zavarovalnici in ceneje kot 620 mi ni mogo spustit. Pri tiliji pa niti misem sel kakšnemu pravemu agentu ampak kr na sedež tilije v mb in mi je naračunala 534e. Saj če bi bil kak razred nižje dajo pri drugih lažje kake popuste,ampak v mojem primeru ki zacnem na začetku pa niso tako radodarni.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Upoštevaj tudi dejstvo, da boš pri tiliji šel po 2 razreda na leto dol. Poznam ljudi na različnih zavarovalnicah in še zmeraj je tilia zmagala. Pa nisem agent, da ne bo pomote. :lol: To velja za avto in tudi zavarovanja za hiše. Pri rizičnih, nezgodnih pa so triglav,as in jodljarji boljši.
Življenska klasična so pa itag nateg stoletja. Ampak slovenci smo znani, da imamo po nekaj polic :) Zavarovalni produkti morajo biti zmeraj ločeni in pregledni.
Če imaš kredit, otroke je rizično obvezno.Če te pobere, dobi sporogra ali pa otroci.Ni fajn da ostane kdo sam z 2,3 otroki in velikim kreditom za hišo ali pa tudi brez. Izpadek dohodka je prevelik.
Vsak(odrasli in otroci) mora biti tudi nezgodno zavarovan, kjer je važna premija za 100 posto invalidnost + seveda 2,3,4 kratnik. Odvisno od zav. Ni važno dnevno nadomestilo in ostalo sranje, ki samo dražijo zavarovanje. Važno je, da če postaneš invalid, dobiš zajeten kupček denarja, ne pa če si zlomiš roko in ležiš 14 dni in dobiš 100 evrov. Brez 100 evrakov boš preživel, sprememba stila življenja pa stane mnogo več. Pri 100% invalidnini mora biti premija vsaj 100 kratnik plače. Nihče se ne zaveda, da se hitro lahko kaj zalomi in potem je treba kupiti dvigalo, predelan avto, izpadek dohodka...

Sam imam zavarovanja urejena tako:

Avti so vsi tilia.
Rizično 65k evrov in invalidnina 150k evrov brez dodatnih balastov razen premije 600evrov za 20 let, če postanem invalid imam urejeno pri as, ki je bil takrat najugodnejši. Za to dajem 18evrakov na mesec, kar je manj kot ena runda in spim mirno. Tudi če me pobere, vem da bo punca dobila 65k in ji bo vsaj malo lažje. Če postanem invalid, bom prav tako lahko z lahko prilagodil življenje.
Predšolske otroke se zavaruje v okviru akcij, ki so vsako leto ob začetku šole in so najcenejša. Vzameš tisto, ki ima največjo premijo za invalida, zopet brez raznega sranja.
Hišo/stanovanje pa na novo vrednost. Sam imam tole urejeno pri tiliji, vendar se mi sedaj izteka 5 letno obdobje in bo potreba malo pregledati ponudbo. Imam zavarovano na novo vrednost, za 60k evrov + potres in me pride na leto okoli 100e. To je samo za zavarovanje stanovanja, celo hišo ima pa zavarovano mama prek svojega paketa.

P.S. vsem se zdi škoda par 100e na leto, potem pa ko pride do pizdarije, je vse narobe. Folk raje odpira razna živ. zavarovanja, kjer malo varčujejo, malo so zavarovani in se nič ne ve kdo pije in kdo plača. Čeprav po novem velja zakon, da je treba jasno prikazati kaj je kaj. Vendar je to v slo tko...mhm....Varčuje se pa posebaj. Zmeraj! Depoziti, direktno vzajemni skladi, delnice, zlato. Nikoli vseh jajc v eni košari.
Se opravičujem za dolg post, vendar na te stvari agenti "pozabijo" in ravno za to, bi bil jaz izredno slab agent.
:mrgreen:
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Po 2 razreda dol greš šele od 12. razreda naprej, da ne bo pomote.
Življenjsko klasično pomeni da je brez skladov ipd. Se pravi samo za smrt, nezgodno smrt, invalidnost ter dodatki so možni kot npr. bolnišnični dan, dnevno nadomestilo ipd. Nekaterim je ključnega pomena da imajo še dnevno nadomestilo, predvsem kaknim s.p.-jem, saj jim manjko vsakega dneva lahko pomeni celoten izpad prometa. Vemo pa da prvih 30 dni firma sama krije bolniško.

Pri življenjskih zavarovanjih ne bi smelo biti velikih razlik od zav. do zav., saj se računa po umrljivostnih tablicah. Se pravi je procent smrti v določeni starosti za vse zavarovalnice enak.


@thor, hišo imaš ti verjetno zavarovano samo opremo v svojem stanovanju, zgradbo pa imajo verjetno starši celotno.

@xalfist: Škoda ker nisva midva prišla skupaj, me pa veseli da si vseeno dobil dobro ponudbo.


Lp
Rok
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ja tako je, to mi je povedla ko zacnes pri 14 in 13, gre po 5%, potem pa po 10%, tako da v 8 letih če nimaš nesrec prides na 50%.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Aha sem mislil,da greš takoj po dva. Ja samo oprema, cela hiša je na drugi polici.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

A 100 in 110 kw spadata u isti placilni razred?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

100kW bi morala biti en razred nižje.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

TribesMan napisal/-a:100kW bi morala biti en razred nižje.
Saj je, zato sem se jaz odločil za njo. Cca 80€ bi bilo samo razlike pri moji "zavarovalniški opciji" in 25% bonusa. Zdaj mi je pa malo žal.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Zato sprasujem, ker oglasujejo zavarovalnico Hi3 in sem seu iz radovednosti gledat za mojo, ki ima 103 kw 2,4jtd in letnik 2001 in je nimajo. Ubistvu nobena zavarovalnica ne podpira tega modela. Sedaj imam u polici pisano 100kw, lansko leto, druga zavarovalnica sem imeu pa 103kw letnik 2004 1,9jtd.
Sem pa pri Tiliji trenutno.
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Tisti, ki je delal polico bi obvezno moral prepisati kilovate iz prometne. Velikokrat se zgodi, sploh z belgijskimi modeli, da nimaš v evrotaxu pravega motorja. Potem pač vzameš pravi model po opremi in ostalih karakteristikah, kilovate pa popraviš "na roke".

Načeloma tudi na registraciji ne bi smela tako polico spustiti čez, vendar večinoma pogledajo le št. šasije in datume...
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Ja jst na zavarovalnic skoz opozarjam na to, pa use kar mi recejo je, al da nimajo modela in se cudjo pol ure, sedaj mi je pa rekeu, da mi lahko s kemikom popravi obstpjeco polico...
In v primeru nesrece? Upam da ne bos rekeu, da zavarovanje ne velja #-o
Odgovori
  • Informacija