LED dnevne DLR luči - AR 156

Izgled Alfic, povečanje moči
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

zvitafeltna napisal/-a:Tole s predpisanim minimalnim razmakom med ledicami je živa bedarija. Pri 156 ni možno namontirat ledic, da bi dobil tak razmak (600mm). Važno, da AMZS zasluži s "profesionalno" vgradnjo, čeprav ni po črki zakona.
Kaj pa pišeš, kam pa bi jih dal da ni možno?
Če misliš v masko je bolje da jih nimaš (poglej cliota), če že kam jih daš spodaj nekje kjer so meglenke...
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Alan napisal/-a:
zvitafeltna napisal/-a:Tole s predpisanim minimalnim razmakom med ledicami je živa bedarija. Pri 156 ni možno namontirat ledic, da bi dobil tak razmak (600mm). Važno, da AMZS zasluži s "profesionalno" vgradnjo, čeprav ni po črki zakona.
Kaj pa pišeš, kam pa bi jih dal da ni možno?
Če misliš v masko je bolje da jih nimaš (poglej cliota), če že kam jih daš spodaj nekje kjer so meglenke...
Ja saj, tam mislim. Ampak nikakor ne dobiš 60cm razmaka med ledicami
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

JUG napisal/-a:Men se gre sam zato, da ne menjam žarnic na 10kkm.
Jaz sem razmišljal, da bi mogoče usposobil za DRL pozicijske. JUG si kaj poizvedoval o tem?

Jaz imam skos vključene Xsenon, ker če dam na Auto mi pa podnevi nič ne sveti, ko se pa stemni pa spet Xsenon.

Idealno bi bilo, če bi se dalo nastavit, da ti podnevi pozicijske (pa magari žarnico zamenjaš za močnejšo? Ugibam, ker si nisem niti pogledal še nič), ko se stemni ti pa preklopi na Xsenon.
fd3s
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:18 pm

alfa_samec napisal/-a:
LaŠko-TeaM napisal/-a:aleš kaj pa tisti k imamo to že orginal gor tele ledice kot dnevne luči?
No orginal vsaj zgleda,ker je not v lučeh.
Si že sam odgovoril - tisto je original in v lučeh za dnevno vožnjo.

Ne razumem kaj točno se pridobi s tem ... Avto ne bo nič manj star, samo izgledal bo kot s ciganskega sela.

Slika
Upam, da se zavedaš kateri avto je to :) Tudi, če na tale avto navlečeš miljon takšnih in drugačnih odbijačev in spojlerjev še vedno velja:
On its launch in 1990, the NSX had been a technological marvel. Legenda.

Kar se pa tiče ledik na alfi
#-o #-o #-o
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ti se obešaš na model avta, poanta pa je bila, da stvari, ki niso original (sploh pa ne iz kakšnega prejšnjega časa), izgledajo še na tako dovršenem avtu češko in poceni.

Tudi na kakšni Testarosi bi LED luči izgledale češko in ogabno. 159 je bolj ko ne fantastična kar se tiče oblikovanja, ne vem zakaj bi jo kazil z nečim, kar tam nima kaj početi. Sploh pa ne, če upoštevaš, da bodo zgoraj vseeno gorele pozicije, rumenkasto, spodaj pa 6 komadov LED belih luči ... #-o
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

http://www.youtube.com/watch?v=qOf9f99d9EU

Mislim da tole ne zgleda slabo :D
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Tole bo koštalo 500€+ pa še nekompatibilno je z našimi 159kami, ker niso RHD (right hand drive). Pa če maš factory xsenon tut ne bo šlo.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

B_U_R_I: če maš ksenon se ne rabiš sekirat. Vsaj kolikor poznam jaz original ksenon, začnejo žarnice crkovati pri cca. 150kkm. Drage pa tud niso tolk. Jst mam navadne H7 pa jih precej hitro kuri (no tako kot pri vseh avtomobilih).

alfa_samec: ne govorit iz prazne glave. Bom poslikal, ko bo gotovo. Zagotovo pa komu ne bo všeč. Tako pač je.

Tistile angel ajsi zgledajo precej hudo. Sam s tem je šele dela. Jst pa svoje DRL že pol leta delam :P
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Glej, okusi so pač različni. Enim so vam te čang-šlang nachbau variante všeč, osebno imam raje original dizajn. Vem, da imajo 159 zelo slabe navadne luči, ampak to si pač moral vzeti v zakup pri nakupu dotičnega avta. Če je bila to ovira, potem bi vzel xenon oz si ga daš vgraditi in je mir. 159 xenon luči dobiš bp.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

JUG napisal/-a:Tistile angel ajsi zgledajo precej hudo. Sam s tem je šele dela. Jst pa svoje DRL že pol leta delam :P
Tisto bo plug'n'play, ko bojo končali s testiranji in bo pripravljeno za prodajo. Samo kot sem že omenu - cena bo kar huda...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9757
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

alfa_samec napisal/-a:Če je bila to ovira, potem bi vzel xenon oz si ga daš vgraditi in je mir. 159 xenon luči dobiš bp.
Kokr sem mel jest možnost sprobat tud xenon na 159 ne sveti "za dol past". Srednja žalost, vprašanje če kaj dosti bolje od halogenk.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

TribesMan napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Če je bila to ovira, potem bi vzel xenon oz si ga daš vgraditi in je mir. 159 xenon luči dobiš bp.
Kokr sem mel jest možnost sprobat tud xenon na 159 ne sveti "za dol past". Srednja žalost, vprašanje če kaj dosti bolje od halogenk.
To je zdaj biti ali ne biti. Tudi jaz sem to slišal. Torej ali se sploh splaca hecat in menjat halogenke za xsenonke. Seveda govorimo o original rabljenih luceh. Xenon kit odpade.
Ce bi dobil obe luči z dobrimi zarnicami za drobiz verjetno ja, 500 eur metat v to pa je pomojem.bedarija.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Za original xenon ne bom nič govoril, ker ne vem, z HID-om se je pa videlo neprimerno bolje. Navadne žarnice so pa res kot bi sveče imel spredaj.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9766
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Sem imel vgrajene nightbreaker, pa jih xenon-kit krepko prekaša, precej daljša življenjska doba je, pa še širše svetijo.
Ravno včeraj so me plavi ustavili ( :evil: bemumater :evil: ), pa si luči tudi ogledal ni...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

da malo obodim temo, koliko moči rabim v ledici (govorimo o W), da bo svetila dobro pri vzvratni vožnji. Na trgu je tega malo morje, zanima me koliko imate pri sebi?

Hvala za odgovor in LP

Nejc
Odgovori
  • Informacija