Amortizerji Monroe Reflex

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Zanima me, če jih kdo uporablja na 166-ki, kako se kaj obnesejo? So ok tudi za znižana podvozja? (kaj pa je bila prva vgradnja??) Po monroe-jih se ogledujem ker baje ponujajo za to ceno zelo dober/soliden performance. Sicer pa dirk na grobniku ne vozim, tako da kaki Bilstein ne pride v poštev. Raje več udobja kot trdota.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Reflex je za nižje in trše fedre od originalnih. Udobje je pa po moje bolj stvar fedrov in ne toliko amortizerjev.
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Avto imam nižan z fedri FK. So pa še prvi amortizerji ter 225.000km, nabija kot lojterni voz preko lukenj. Bi vgradil original amortizerje, jih dobim tudi za smešen denar (še ceneje od Reflexov) ampak sem veliko slabih stvari slišal za original alfine amortizerje, zato me tudi zanima kdo je OEM delal.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

kaj pr KONIju te je pol cena minila :)
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ja kovach. Bi jih iz tujine dobil za dobrih 500€ ampak naj bo kaj narobe, pa pol garancija itd... Je pa problem ker bi že dal konije STR.T ampak jih ima kolega na BMW-ju, v kombinaciji z eibachi in je avto praktično nevozen. Vbistvu enako slabo kot sedaj na moji, ko v najmanjšo luknjo "padem" in nabije amortizer do konca. Sicer pa se mi ne mudi. Pozimi je ne vozim, jo je škoda za vso to sol in pesek (čeprav letos ni sile z zimo). Pa tudi rallyja ne vozim, rad se peljem dinamično po ovinkih, in če je tudi zdaj, z dotrajanimi amortizerji vožnja po ovinkih zelo dobra, dvomim da lahko s kakšnimi novimi amortizerji stvar poslabšam. Predvsem pa sem mnenja, da kak koni/kyb/bilstein (pustiva FSD, to vem da je čudo) ne more bit toliko boljši od monroe-a (ali boge/sachs-a) kot je dražji. No, moje mnenje :)
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

js mam tle tut eibache, pa se mi je zdel prej na 156ki z apexi pa nevem kakšnimi amortizerji (vrjetn original) vožna bolša k pa npr 147ka z orig. amortizerji pa eibachi, pr moji bi mogu sam amortizerje menat pa bli bla tut udobna brez nabijanja.
166ka je drgač ok, mogoče čez ovinke še malenkost premehka-to se mi je zdel pr apexu da se ni tok nagibu avto, pa lahk bi bla u kajlo, ne pa da je ravna oz. skor mal gliserja....
Uporabniški avatar
Versace
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Če Jun 19, 2008 4:44 pm
Član Alfa Kluba: 0

Nočem avta naredit še bolj neudobnega. Že tako ali tako sumim, da s temi fedri nikoli nebo. Najbrž bom ubral srednjo varianto pa kupil fedre od facelift 3.2 Ti, baje da so vložili veliko truda v "fine-tuning" podvozja na faceliftu, predvsem na TI-ju. Bi pa probal enkrat peljat 166-ko z eibachi, me res zanima kako se obnese... Mogoče me pa navduši, pa jih montiram :mrgreen:
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

fedri brez pravih amortzerjev, in lahko pozabis na udobno voznjo

eibach in koni yelow, sploh ne ves da se peljes po zanic cesti(ker sistem deluje med seboj odlicno)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Kako je sedaj z monroe reflex amortizerji? Sem tik pred menjavo in reflex naj bi imeli še malo bolj dodelano blaženje, kot pa monroe navadni. Gor je pa en napisal da naj bi bili reflex za nižje trše fedre, prodajalec v trgovini pa pravi da so to isti fedri kot (mam nespuščen avto). Gre se pa za 156 FL

Jih ima kdo gor so ok? Nebi rad da mi zabija na vsaki luknji, tako kot mi sedaj (gor so še original 240.000km), pa rad bi da se kolikor toliko normalno plejem v ovinek, ker zdej grem malo manj kot po dveh kolesih :)
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ce je pametna cena uzami, tudi ce je za nizano, ne bo problemov

problem je ce so vzmeti pretrde na presvoh amortizerjih
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
MarekSigius
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Jul 06, 2012 9:23 am

Pozdravljeni.

Da malo obudim temo.

Lastim si AR 166 2.4 JTD z 110kw ,letnik 2005.

Zadnje case opazam da imam barko, ko je luknja se mi avto kar fajn zaziba na ravnici, kar me ze kar nervira.
Katere amortizerje si naj ogledam?

Sicer je tema za monro, ampak so me nekako monroe na prejsnji 156 razocarali.

Kaj bi bilo nad monro in kako je z vzmetmi?
Menjati, ....

Drugace je avto klasika, nic dvignjen, niti spuscen.

Hvala.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

a je pametno istočasno menjati in amortizerje in fedre? (290.000)
Kkatere mi priporočate za mehkejšo vožnjo?
A je potrebno tudi menjati tiste lagerje na amortizerjih?
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

stara tema, ampak usen

A pol res noben nima izkušenj z monroe reflex na 166?

Pričakujem kak odgovor, da ne bo isto kot pri zadnjih dveh ko sta spraševala za info v tej temi..
Slika
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Jaz sem jih menjal (vse 4) pred 30.000km na 2,4 jtdm, price-performance je čisto ok za ta denar. Koni fsd ali Bilstein B8 sta drug razred, samo je tudi cena 400-500€ višja. Če bi se še enkrat odločal, bi za daily car nabavil enako.
anzl
Alfist
Alfist
Prispevkov: 419
Pridružen: To Nov 09, 2010 7:13 pm

hvala za odgovor. jaz bom verjetno še letos moral menjati vse 4, pa ne mislim dajat gor nekih konijev al pa nekej.. pač nekej v stilu originala. in monroje lahko dobim za pameten dnar. zato me pa zanima če ima kdo izkušnje ;) imam pa 2.4 jtd 150KM
Slika
Odgovori
  • Informacija