Izpuh - AR 159 2.0 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Mam sledeč problem: ko avto zaženem al pa ugasnem, se strese izpuh, kar je normalno. Problem pa je ker zraven se sliši zvok kot da kovina ob kovino tolče, kot da bi se izpuh dotikal nečesa kovinskega na podvozju in vibriral. Ropota tudi še bolj takrat, ko dela avto regeneracijo. Med regeneracijo začne kar konkretno ropotati, ko zaviram z motorjem in obrati padajo, ne glede na prestavo.

Avto je bil na servisu, kjer sta se zamenjala tudi dva nosilca motorja (bila sta že prej zanič in sem jih nameraval zamenjati ob servisu), pa je mehanik pogledal še izpuh in je dejal, da se nikjer ne dotika podvozja, poleg tega je še nekje podložil gumo in rekel, da se sliši zvok iz zadnjega lonca.

Torej zaenkrat je glavni osumljenec zadnji lonec. Ima mogoče kdo idejo, ali obstaja še kakšen del izpuha, ki bi lahko tako ropotal? Ponavljam, zadeva ropota med regeneracijo DPF, ob normalni vožnji skoraj nikoli ne ropota.

LP, Jakob
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Ne boš verjel, ampak se je tudi meni pojavil ta problem 2 regeneraciji nazaj :evil: meni samo med regeneracijo, pri zaviranju z motorjem..
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Hihi :-) ja mene je kr sram se vozit s tako jajco okol. Jaz bom, če ne bo šlo drugače menjal zadnji lonec. Sam nisem ziher, če je res to to.

Kaj vse se spremeni med regeneracijo v izpuhu? Pritisk, temperatura, kakšna loputa :?:
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Ja res je moteče. Sliši se kadar padajo obrati, tam malo nad 2000 kako začne nekaj resonirati.. Bom vprašal danes kolega, ki dela na pooblaščenem, če so že imeli tak problem :wink:
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Super! Daj se sporoci, ce kaj vejo prosim :)
exstremist
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe Mar 07, 2014 9:47 pm
Član Alfa Kluba: 0

je možno da se je satje sesulo oziroma pregnilo v zadnjem loncu, ker sem že slišal za taki primer..na dvigalo, pa porukaj zadnji lonec in boš takoj videl
Jurvesen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:35 pm

Meni se je to začelo dogajati že pol leta nazaj.odstranil sem ovojj lonca, pod katerim se lepo vidijo tri luknje, ampak kondenz nima kam odtekati, razen da ga absorbira ovoj.
izpuh je sedaj grozljivo glasen ob regeneracijah...na jebeli ste ga če se vozite slučajno po mestu...drugace je zvok normaln, razen mogoce pri nizjih vrt. se čuje verjetno zaradi resonance recimo iz prve v drugo spremeni zvok...ampak jst nimam več ovoja.lonec je drugače čez 200 eur...dokler gre tako ne menjam..je pa zanimivo, da 1.9 nimajo bojda sploh teh problemov...ce kdo najde poceni lonce naj proskm javi...
Jurvesen
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Potem je zadnji lonec problem :| frdamani taljani. Razmišljam, da dam denar raje Lastovčiču, tko kot je že par forumašev nardil. K 200€ za lonc, ki bo enkat spet hin je preveč.
joly
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Nov 21, 2013 7:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prebold

Zdravo,
vidim, da ste imeli težave z zadnjim loncem. Tudi moj je crknil pa me zanima kako ste rešili zadevo, ker original je presneto drag #-o .A se da dobit kje kaj ceneje :?:
joly
Uporabniški avatar
fixy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 574
Pridružen: So Maj 29, 2010 2:47 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1750 TBi
Kraj: Brežice

Lastovčič naredi super in poceni. 10let vozim avte tam, od športnih izpuhov, tudi kompletno sistem se dal tam delat do navadnih loncev.
1998 156 2.5 V6
2006 159 3.2 JTS V6 Q4
2007 159 1.9 JTDm
2010 159 SW 1750 TBi
2011 159 SW 2.0 JTDm
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kaj pa kaksen Dr. Izpuh?
joly
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Nov 21, 2013 7:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prebold

Lastovćić :?: , kje pa je to
joly
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Slika
joly
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Nov 21, 2013 7:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prebold

Aha, hvala, se bom pri obeh pozanimal :)
joly
kle
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Nov 24, 2015 8:08 pm

Pozdravljeni,

Zanima me kje bi lahko kupil zadnji lonec izpuha. Nikjer se ga ne dobi ker je alfa model 159 2.0 136KM 2011 letnik. rad bi ga pa dobil v originalnih dimenzijah da nebi bilo treba variti cevi med seboj.

lp


Edit: Premaknjeno v ustrezno temo ....
Odgovori
  • Informacija