Renegade

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Sem dal kar med italijanske.... saj je naša grupa pa tud v italiji narejen.... če bo pa kdo dobil drisko, naj pa prestavi :D

Kak se vam zdi ta avto? Meni na slikah ni deloval lep, v živo pa ni slab. So pa mnenja kar deljena kolkor smo se pogovarjali.

Od tega kar se da trenutno videt na AvtoTriglavu se mi še najbolj dopade srebrn, najmanj pa črn.
No, tud tale bel, ki ga imajo trenutno na parkingu, ni slab.

Prostora je kar veliko za tak mali SUV, pač škatlast je.


Prodaja steče ta teden, poligon s hlodi imajo tudi že pripravljen.....



Slika

Slika

Slika
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Zanimiv koncept, ima robustno ameriško obliko s pridihom italijanskega oblikovanja. Določene linije me na hitro spominjajo na Pando :D
Pred leti sem bil striktno proti SUVom, vendar sem njihov čedalje večji zagovornik, njihova prostornost, praktičnost in robustnost odtehtata svoje.
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Jaz se tud precej rajši vozim nižje. Me pa mika. Ceste so tak slabe ratale da sem v zadnjih dveh letih že dvakrat dvignil gewinde. Sploh po gorenjskem je hudič ker povsod serjejo z gradnjo kanalizacije.

Ne vem zakaj se ne da iz tega naredit alfo SUV. Če so uspeli da je 500X čisto drugačen avto od renegada (kljub temu da sta tehnična dvojčka), potem bi se najbrž dalo tud kakšno hudo alfo mini SUV naredit iz tega. Pa naj potem kakšen večji suv delajo z maseratijem če že serjejo s tem.
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

A je to 4x4? Zgleda hud, pa nima velik konkurence,sploh ce bo pogon dober. Taprav jagerwagn
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Tud 4x4 je lahko. Tale ta bel je dizel 140KS 4x4.

Jagerwagn :-)( :

Slika
Slika
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Prav hud je. Do zdaj me (razen delno Yetija) nobeden od crossoverjev ni uspel prepričati, Renegade, 500X in tudi Mazda CX-3 pa zgledajo zelo simpatični. Ceste so tudi v našem koncu vedno bolj grozne in ne kaže na boljše, tk da vedno bolj razmišljam o čem takem. Čeprav tudi sam raje sedim nizko... ima pa višje sedenje tudi svoje prednosti, predvsem preglednost na cesto.
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Kul avtek, tudi odzivi na raznih testih so zelo pozitivni. 8)
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Danes sem ga imel za eno uro v uporabi (hvala Boštjan)- 2.0mjet 4x4 limited. Prvi občutki so zelo dobri. Opreme še in še, kabina prostorna, dobro izolirana, odlagalnih mest je dovolj, sedeži so udobno trdi in zaenkrat še dobro držijo ker je usnje še novo- grobo, ko bo zlizano od uporabe bo pa vprašanje (jaz bi raje vzel brez usnja). Avto je sprejemljivo trd (koni je dobavitelj amortizerjev- FSD), ima odlično lego za tako škatlo in tako velik odmik od tal, ne sili preveč iz ovinka če greš prehitro vanj, od vseh teh malih suv-ov, ki sem jih dosedaj sprobal, ima najbolj nevtralno lego (če izvzamem recimo bmw X1, ki pa nima take odmaknjenosti od tal). Prtljažnik super uporaben, ima prilagodljivo dno, ko podreš sedeže se ti pa kar smeje kolko prtljažnika ima lahko 4,25m dolg avto. 4x4 nisem kaj preveč preiskušal, bom pač verjel temu kar so novinarji na vranskem poligonu preiskusili in napisali.

Poraba najmanjša 18km/l, največja 13km/l- pač avto je imel samo nekih 400km na števcu in še fabrško nastavljeno tole italijansko računanje porabe, če preračunamo je to nekje od 5,6- 7,7 litra.

Edina stvar, ki me ni prepričala, je prešvoh motor (140KS)- moral bi bit 170KS, ampak ta je na voljo samo v trailhawk različici za 33990eur.
ali kot bencinar 1,4 170KS za 28990eur.

Glede na to da Alfa nima nič takega v prodaji, bi se nekak sprijaznil s tem. Ampak (kot vedno) nimajo nobene zaloge, rok dobave je pa 3-4 mesece. Ampak spomladi pa jaz takega avta ne rabim. Saj če dobro razmisliš je verjetno itak boljše počakat da popravijo začetne hibe in naročit naslednje leto.
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Vse super,sam cene so pa za 10 jurjev previsoke...
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Cene so res malo hude glede na velikostni razred, še posebej upoštevajoč osnovni 1.6 atmosferski motor (ko bi vsaj T-Jet bil noter).
Uporabniški avatar
martini30
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Nov 22, 2012 10:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bizeljsko, Brežice, Rovinj, Zagreb
Kontakt:

Pri Avtu Triglavu v lj sem ga pred kratkim prvič videl v živo.
Lep avtek, v živo dosti lepši kot na fotkah. Izredno prostoren in v svojem razredu
po opremi pred konkurenco.

Na neki ameriški spletni strani sem zasledil, da je JEEP končno presegel 1.000.000 prodanih avtomobilov na leto,
zahvaljujoč predvsem novemu Renegade-u in Cherokee-ju.
Zgleda, da se je onkraj luže kar prijel kljub dizajnu, ki je bolj na kožo pisan evropejcem kot američanom...

Večina se je pozitivno odzvala na njegov prihod, tako zaradi oblike, kot napredne tehnike...
Če se ne mudi z nakupm, bi jaz osebno počakal na 500x... saj ne zaradi česa posebnega, samo meni je
mogoče oblikovno malo lepši kot renegade... stvar posameznika...
Priponke
Fiat_500X_Cross_001.jpg
Fiat_500X_Cross_001.jpg (182.91 KiB) Pogledano 12999 krat
Enkrat Alfa, vedno Alfa!
Uporabniški avatar
martini30
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Nov 22, 2012 10:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bizeljsko, Brežice, Rovinj, Zagreb
Kontakt:

nekaj VS fotk
Priponke
2016-fiat-500x-vs-jeep-renegade-front.png
2016-fiat-500x-vs-jeep-renegade-front.png (254.96 KiB) Pogledano 12988 krat
fiat500X-jeep-renegade-352x288.jpg
fiat500X-jeep-renegade-352x288.jpg (100.73 KiB) Pogledano 12988 krat
fiat_500x_jeep_renegade_salone_parigi_2014_27314.jpg
fiat_500x_jeep_renegade_salone_parigi_2014_27314.jpg (93.82 KiB) Pogledano 12988 krat
Enkrat Alfa, vedno Alfa!
Uporabniški avatar
martini30
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Nov 22, 2012 10:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bizeljsko, Brežice, Rovinj, Zagreb
Kontakt:

rogi napisal/-a:Jaz se tud precej rajši vozim nižje. Me pa mika. Ceste so tak slabe ratale da sem v zadnjih dveh letih že dvakrat dvignil gewinde. Sploh po gorenjskem je hudič ker povsod serjejo z gradnjo kanalizacije.

Ne vem zakaj se ne da iz tega naredit alfo SUV. Če so uspeli da je 500X čisto drugačen avto od renegada (kljub temu da sta tehnična dvojčka), potem bi se najbrž dalo tud kakšno hudo alfo mini SUV naredit iz tega. Pa naj potem kakšen večji suv delajo z maseratijem če že serjejo s tem.

Tudi jaz tega ne razumem... v čem je problem, da se ne da iz vsega kar imajo na razpolago naredit eno lepo alfo SUV... Kamal je bil prav simpatični koncept za svoj čas, vendar iz vsega skupaj ni nič nastalo.

Če samo pogledamo nemške znamke audi, bmw ... samo nekaj malega spremenijo in že imajo nov model in cel kup izvedenk (BMW 3, limuzina, kupe, karavan, kabrio, GT, ... pa potem 4 v vseh izvedenkah... res je samo copy paste... vendar imajo jih pa... salon je poln enih različnih avtov...

Pri FCA se pa kar obotavljajo in obotavljajo... včasih sem tako jezen, da bi najrajš šel do tega Marchioneja in ga mal stresu, da se zbudi
in kaj naredi v tej smeri, da hitreje odreagirajo na zahteve trga... Edino srečo imajo, da imajo pod streho cel kup enih znamk, ki
so v preteklosti uspele pridobiti sloves in na drigi strani zveste kupce, ki so pripravljeni čakati in čakati... ](*,)
Enkrat Alfa, vedno Alfa!
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

kaksn je notri ta jeep?
Slika
Uporabniški avatar
martini30
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Nov 22, 2012 10:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bizeljsko, Brežice, Rovinj, Zagreb
Kontakt:

http://www.thecarconnection.com/photos/ ... egade_2015" onclick="window.open(this.href);return false;

Na tej povezavi najdeš kar precej fotk renegada, tudi iz notranjosti...
prostoren je pa zeloooo :D
Enkrat Alfa, vedno Alfa!
Odgovori
  • Informacija